İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Assassin’s Creed Brotherhood İnceleme
0

Assassin’s Creed Brotherhood İnceleme

Yazar: Kalof Tati23 Şubat 2016

Ben Desmond Miles. Birkaç haftadır bu savaşın içindeyim ama şimdiden iki cepheden birinin kumandanı gibiyim. Hayır kumandan yanlış bir deyim. Daha çok bir dikkat dağıtıcı. Ben bunu istemesem de eski yaşamım ve şu anda yaşadıklarım peşimi bırakmıyor ve bırakmayacak. Ben Desmond Miles. Artık çok yoruldum.Söylemek zorundayım ki ACII’den sonra Assassin’s Creed Brotherhood‘dan daha büyük bir şeyler bekliyordum.

Hadi ama AC2 hangimizin beklentilerini yükseltmedi ki? Ama muhteşem bir oyun, hakkını yiyemem. Dövüş mekanikleri yerli yerinde dururken killstreak eklenmiş ki CoD multiplayer oynayanlar bilir, killstreak ardı ardına kişileri ölmeden öldürmektir, fakat Assassin’s Creed Brotherhood’da bu durmaksızın öldürmek haline gelmiş. Size saldıracak olan adamın başındaki can ölçer beyaz beyaz parlıyor, siz de hamlenizi yaparak adamı idam ediyorsunuz. Yenilik olarak Tatar yayı eklenmiş oyuna ayrıca ACI’den kalan eşya aşırma sistemi dönmüş.

Öldürdüğümüz muhafızların bedenini arayarak ilaç, tatar oku ve fırlatma bıçağı türü şeyler bulabiliyoruz. Ve ünlü Romulus’un destekçileri tarafından yapılan yerleri II. oyundaki Assassin Tomb’lara benzer bir şekilde kullanıp Brütüs’ün zırhını buluyoruz. Ayrıca yanında Brütüs’ün Julius Sezar’ı öldürdüğü hançer de var. Leonardo hala arkadaşımız ve onun Borgia’lar için zorla yaptığı aletleri yok etmek için ara sıra görevlere çıkıyoruz. O da bize yeni icatlar veriyor.

Yeni multiplayer sistemi eklenmiş oyuna. Oyunu bırakıp sadece multiplayer’a odaklanamazsınız ama ömrünü uzatan bir etken olmuş. Assassin’s Creed Brotherhood multiplayer’da Abstergo ajanlarının eğitimini canlandırıyoruz. Fazla kötü değil fazla zevkli değil. Dengeli olmuş diye düşünüyorum.

Assassin’s Creed Brotherhood İnceleme

Vidic onları buldu ve nasıl olduysa kaçmayı başardılar. Artık daha eminim. O gerçekten bir Assassin oldu. Onlar için endişelenmeyi bırakıp adamlarım için endişelenmeye başlasam iyi olacak. Hissedebiliyorum. Apple’a yaklaştılar. Yüzyıllardır hissedilmeyen bir güç bu. Desmond başaracak. Onun başarısızlığından korkmuyorum. Apple’dan korkuyorum. Bill M.Assassin’s Creed Brotherhood hikayesine değinelim biraz da. Ezio artık işinin bitmiş olduğundan emin olarak Monterigionni’ye döndü.

Ailesi arkadaşları ve Caterina Sforza (onu asla affedemeyeceğim) ile tehlikeli ve heyecanlı Roma yolculuğunu atlatmaya çalışırken anlatmayacağım sebeplerle Monterigionni’yi terk edip Roma’ya gitti. Ezio Roma’da sıcak olmasa da bir karşılama beklerken çürümeye yüz tutmuş Assassin flamaları ve bir parmak toz buldu. Buradaki assassinlerin arasına anlaşmazlık girmişti ve ayrı çalışmaya başlamıştı. Ezio iç çekti, kollarını sıvadı ve atına atladı. Roma küçük bir yer değil.

Hırsızlar loncası, Machiavelli, genelevler derken Roma’nın ne kadar berbat bir halde olduğunu keşfetti. Rodrigo Borgia Papa olunca Vatikan’ın ve dolayısıyla Roma’nın hakimiyeti Borgia’lara geçmişti. Ezio için baş düşmanın bulunduğu şehri kontrol etmesi son 5 yılda başına gelen en iyi şey değildi ama Ezio’nun içinden gelen bir ses (İçi dediğim assassinler falan bütün şehir bıktı Borgialardan) “Yapmadığın şey değil, indir onları.” dedi ve Ezio için Apple’ı geri alma ve intikam saati gelmişti. İtalya ve Roma ya onun elleriyle kurtulacaktı ya da çökecekti.

Bu sırada Desmond yine yollardaydı. İtalya’nın yarısını dolaşmışlar daha sonra (Lucy’nin söylediğine göre burası son saklanma yeriydi. İtalya’dan kaçmaları gerekebilirdi.) Monterigionni’ye Auditore Villa’ya saklanmışlardı. Desmond Ezio sayesinde artık yavaş yavaş assassin olduğunu hissediyordu. Altair Ezio bunlar onun atalarıydı fakat nasıl bir bağlantı ona bu güçleri vermişti? Bazen bunların zaten içinde olduğunu ve onların bunu açığa çıkardığını hissediyordu ama bu doğru olamazdı. O Desmond’dı. Bir Barmen… Gerisi Apple’ın ellerindeydi.

Son Söz

Sonuna geldiğimiz Assassin’s Creed Brotherhood incelememizi genel anlamda değerlendirecek olursak oyunun artıları; Roma, yeni silahlar, Cesare Borgia, muhteşem hikaye ve soundtrack. Tek şehir ve beklentileri düşürmesini de eksi yönleri olarak sayabiliriz. Bu yazımdan sonra Assassin’s Creed serisinin diğer oyunu Revelations kaldı incelememi bekleyen. Ayrıca bu bana Ezio ve Altair gibi iki muhteşem karakterin hikayesinin sona erdiğini hatırlatıyor. Revelations incelemesi benim en iyi yazım olacak diye umuyorum. Hikaye ağırlıklı bir yazı sizi bekliyor, görüşmek üzere.

Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Fena Değil
0%
Beğenmedim
0%
Yazar Hakkında
Kalof Tati
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...