İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Assassin’s Creed II Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
İnceleme

Assassin’s Creed II Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Yazar: 22 Şubat 2016

Assassin’s Creed 2 minimum ve önerilen sistem gereksinim bilgilerini de bulabileceğiniz inceleme yazımıza beğenmeniz dileğiyle başlıyoruz. Bir şey hem ölü olup hem de varlığını sürdürebilir mi? Assassin’s Creed II, ilk oyunun bütün kötü yanlarını yok etmiş bir şekilde çıktı karşımıza. Bozuk olmayanı tamir etme düşüncesiyle çalışmış Ubisoft Montreal. Assassin’s Creed 2 dövüş sisteminde fazla bir değişiklik yok fakat ticaret sistemi getirildiği ve dükkânlar eklendiği için daha çok silah çeşidi var. Hidden Blade beni mutlu edecek şekilde artık daha etkin.

Assassin’s Creed 2 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E4300 1.8 Ghz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2.1 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon X1950 / HD 2000 / HD 3000 / HD 4000 / HD 5000 serisi ya da NVidia GeForce 7 / 8 / 9 / 100 / 200 / GTX serisi veya üzeri en az 256 Mb. belleğe sahip Shader Model 3.0 destekli ekran kartı.
Harddisk 8 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c
Diğer Notlar Klavye, fare, XBox 360 kontroller destekler. İnternet bağlantısı ve Uplay üyeliği gereklidir. Verilen ekran kartı modellerinin Laptop versiyonları resmi olarak desteklenmemektedr.

Sadece Assasination sisteminde değil dövüşlerde kullanabiliyoruz. Ayrıca yolda yere düşen süpürgeler gibi şeyleri kullanabiliyoruz. Ezio süpürgeleri bir ana şefkatiyle yerden alıp yaramazlık yapanları pataklıyor diyebiliriz. Şehirler artık daha canlı. Kalabalıkta hareket etmenin yolunu bulamazsanız da önemli değil. Artık çatılar dönemin mimarisine uygun olarak daha sık ve çatılardan insanların üzerine atlayıp küfür yiyebiliyorsunuz.

Ben Desmond Miles. Dr Vidic’in son sözlerinden anladığım kadarıyla bu, başlayıp bırakabileceğim bir iş değil. Bu savaşta ya kazanırsın ya da ölürsün. Teslim olmak yasak.

Binalar o kadar mükemmel modellenmiş ki bazı mimari okullarında Rönesans Mimarisi olarak okutulmuş. Ve en bomba şey geliyor: LEONARDO DA VİNCİ!!! Leo Ezio’nun yakın bir arkadaşı ve onun için Codex’leri (anlatmayacağım hıh…) çeviriyor icatlar yapıyor. Onun için at arabası kullanıyor ve onun meşhur uçma makinesini kullanıyoruz. Bunlar da oyunun ömrünü uzatmış ve oyuna zevk vermiş.

Assassin’s Creed 2 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core2 Duo E6700 2.66 Ghz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ 3.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon X1950 / HD 2000 / HD 3000 / HD 4000 / HD 5000 serisi ya da NVidia GeForce 7 / 8 / 9 / 100 / 200 / GTX serisi veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 8 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Hikayesi:

Abstergo İtalya merkezine yaptığımız son baskın boş yere çıktı. Desmond ya kaçmış ya da kaçırılmış. Artık anlamışsınızdır kim olduğumuzu. Biz haklı olanın tarafıyız. Biz aydınlığın karanlıktaki hizmetkarlarıyız. Biz Assassin’leriz. Bill M.Assassin’s Creed II hikayesinden kısaca bahsedelim. Desmond Altair ile olan yolculuğunu bitirdiğinde Abstergo onunla ne yapacağını düşünüyordu. Eğer hayatta kalsaydı Assassin’leri oraya çekecekti.

Efsanelerin Sonu Yoktur. Ama Ölümsüz Değildirler.

Öldürmek en iyi seçenekti. Riski yoktu. Ama bu sırada, Lucy ihanet etti. Desmond ve o kaçtılar. Abstergo aramaya devam edecekti fakat eğer korktukları çıkarsa bulmaları bir şey değiştirmezdi. Çünkü Animus’un hafıza diski kayıptı ve eğer Lucy Vidic’in korktuğu şeyi yaptıysa, iyi olmazdı. Bu sırada Desmond Lucy’nin kullandığı arabanın bagajında hunharca sarsılıyordu. Abstergo binasında Lucy ondan Animus’a yatmasını söylemişti ve o da İtalyan bir kadının doğum yapışını yaşamıştı.
Assassin’s Creed II Minimum Sistem Gereksinimleri
Çocuğun ismi Ezio Au-bilmemneydi. Bu adam ne işe yarayacaktı? Neden Altair’in Eagle Vision’u ona geçmişti? Lucy böyle pasta yapmayı nereden öğrenmişti? Lucy Desmond’u Shaun Hastings ve Rebbeca Crane isimli iki arkadaşıyla tanıştırmıştı. Rebbeca kafa birisiydi ama Shaun’un burnu epey büyüktü. Onlar yeni Animus takımıydı ve Assassin’diler. Ezio Desmond’un başka bir atasıydı. Peki ne olacaktı? Hatıraları bitirmeden göremezdi. Tek bildiği Templar’ları durdurması gerektiğiydi.

Sonuç Olarak:

Ubisoft neredeyse dikensiz gül yapmış Assassin’s Creed II ile. Ne yalan söyleyeyim oyunda bariz sırıtan bir şey bulamadım. Bir DRM olayı (korsan koruma) sinir etmiş bazılarını (internet bağlantısı istiyor) bazı yerlerde de grafikleri beğenmeyebilirsiniz fakat başka bir şey diyemeyeceğim. Eee artık kalkalım. Muhteşem hikaye muhteşem karakterler, artık ne desem boş, esen kalın.

Künyesi
Yayımcı

Ubisoft

Yapımcı

Ubisoft Montreal, Ubisoft Kiev

Çıkış Tarihi

17 Kasım 2009

Platformlar

PC, PlayStation 4, PlayStation 3, XBox 360, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Macera

Oyun Motoru

Anvil Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
8.2
Aldığı Puanlar

Assassin’s Creed II oyununun artı yönleri olarak Ezio, geliştirilmiş oynanış, muhteşem şehirler, sürükleyici hikaye, muhteşem soundtrack sayabiliriz, eksi tarafları ise grafikler ve az da olsa buglar.

7.5
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments