İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Assassin’s Creed: Unity Sistem Gereksinimleri ve Oyun İncelemesi

Assassin’s Creed: Unity minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini de bulabileceğiniz oyuna ait inceleme yazımızı beğenmeniz dileğiyle başlıyoruz. Ah Ubisoft ah, bu yazıya oldukça etkileyici bir giriş yapmak istiyordum. Fransız İhtilali’ne dair alıntılar, ünlülerden sözler, oyun dünyasında yaratılan en muhteşem Paris imgesine methiyeler dizmekti başta amacım.

Peki sen ne yaptın sevgili kardeşim? Hala performans sorunları düzelmemiş, hala yer yer çöken, duran, oyunu yeniden başlatmamıza sebebiyet veren bir bug makinesi koydun. Olsun be Ubisoft, sen dua et Paris hanım burda da terbiyemi bozmuyorum.

Assassin’s Creed serisinin ana oyun olarak beşinci oyunu Assassin’s Creed: Unity ile nihayet tanıştık. Çıkmadan önce çok büyük tantana koparıldı. Her AAA kalite oyun için koparıldığı gibi tabii ki, beklentiler yine yüksekti elbette. Ama Ubisoft öyle bir bug yuvasıyla çıktı ki karşımıza kendi şirket tarihinin en büyük fiyaskosu oldu bu. Forumlar öfke mesajlarıyla doldu taştı.

Aynı anda ben de Arno’yu bir şekilde Paris sokaklarında gezdirmeye çalışıyordum. Ama olmuyordu. Arno balyaların arasında sıkışıyor, çıkması gereken duvarları bir türlü algılayamıyor, zaman zaman da oyun dünyasıyla birlikte tamamen duruyordu (evet bildiğiniz film izlerken “duraklat” tuşuna basmış gibi).

Bir çok yama çıkardı Ubisoft. Oyun ancak adam olabildi. Hala bazı sorunlar ne yazık ki devam ediyor. Oyun hala bazı noktalarda anlamsızca kasılmaya, anlık FPS düşüşlerine devam ediyor… Oyunu ilk hafta alanlardansanız, zaten ancak adam akıllı oynama becerisine kavuşabilmişsinizdir. Alacak olanlara tavsiyem ise bir sonraki yamaları beklemeleri. Bir incelemeye böyle başlamak saçmalık belki ama oyun zevkinizin önüne sistemle alakalı sorunlar geçiyorsa ciddi bir sorunumuz olduğunun en büyük göstergesidir bu. Ah Arno… Arno mu? Pardon Elise diyecektim Canım.

Assassin’s Creed: Unity Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1 üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-2500K 3.3 GHz. ya da AMD FX-8350 4.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 6 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7970 ya da NVidia GeForce GTX 680 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş alan.
DirectX DX 11
Desteklenen Ekran Kartları AMD Radeon HD7970, AMD Radeon R9 200 serisi, NVidia GeForce GTX 680, NVidia GeForce GTX 700 serisi
Önemli Not Assassin’s Creed: Unity oynayabilmek için 64-Bit sistem kullanmak zorunludur, 32-Bit sistemlerde oynatmaz.

Assassin's Creed: Unity Minimum Sistem Gereksinimleri

Hikayesi:

Assassin’s Creed: Unity sırtını oldukça kuvvetli ve tarih açısından zengin bir zemine yaslıyor: Fransız İhtilali. Dönemin tüm özelliklerini Arno Victor Dorian adındaki suikastçımızın çocukluktan, ustalığa kadar sürecek büyüme hikayesiyle birlikte sonuna kadar yaşamaya çalışırken bir yandan da Abstergo’nun artık insanlara bir eğlence sistemi olarak sunduğu Animus aracılığıyla insanlığı yönetmek gibi emellerinin hala nasıl sürdüğünü anlamaya çalışıyoruz.

Artık Desmond ya da gelecekte animusa girecek bir karakter olmadığı için geçmişte yer alan Arno’yu doğrudan biz yönetiyoruz. Arno çocuk yaşta babasını kaybedince, Mösyö De La Sere tarafından evlat ediniliyor. Fransa’nın en seçkin ailelerinden birinde büyümesine rağmen, geldiği yer daima kendisine hissettiriliyor. Bir sefil sonuçta çıktığı solucan deliğini asla unutmamalı. Arno genç, Arno yakışıklı, Arno kıpır kıpır ve hormonları tam güç çalışıyor.

Baba bildiği Mösyö’nün ise AC serilerindeki en güzel dilber olan Elise adından güzeller güzeli bir kızı vardır. Arno ve Elise’nin gönülleri bir, sınıfları ise apayrıdır. Lakin çok büyük bir yanlış anlaşılmaya ve türlü komplolara maruz kalan Arno kendini bir sıçan deliğinde suikastçılığın ilk adımlarını atarken bulur. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır: Ne hayatı, Ne Elise ve ne de Fransa…

Assassin’s Creed: Unity Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1 üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-3770 3.4 GHz. ya da AMD FX-8350 4.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R9 290X ya da NVidia GeForce GTX 780 veya üzeri en az 3 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Grafik ve Sesler:

Rezil kare saniye (FPS) oranı el verdiği sürece muhteşem bir Paris, müthiş detaylı bir şehir, harika bir renk paleti ve leziz animasyonlar bizi bekliyor Assassin’s Creed: Unity’de. Seslendirmeler her zamanki gibi bir Assassin’s Creed oyununa yakışır seviyede. Tam anlamıyla profesyonel sanatçılar aynı zamanda yüzlerini de seslere katmış durumda. Bu kez müzikler üç ayrı sanatçının elinden çıkıyor ve bence serinin en iyisi.

Son Sözler:

Yeni yamaların çıkmasını bekleyen Assassin’s Creed: Unity oyuncuları hala Arno’nun bir yerlere sıkışma çilesiyle uğraşıyorlar. Zaman zaman duvarlara çıkma ve pencerelerden içeri girememe sorunu var. Parkur sistemine eklenen yeniliklerle daha hızlı bir şehir turu mevcut. Dövüş mekanikleri elden geçirilmiş, dövüşlerin temposu düşmüş.

Oyunun ilk bir haftası ne Ubisoft ne de oyuncular için pek de eğlenceli değildi. Yine de Paris’i keşfetmek, Arno’nun vasat da olsa ihtilalin içine çekilmesini izlemek, yan görevlerle birlikte co-op ortamlara akmak. Nostradamus’un bilmecelerini çözmek oldukça eğlenceli. Paris’te yapacak çok şey var. Assassin’s Creed Unity oyununu yüzde yüz tamamlamaya çalışırsanız en az 40 saat sizi bekliyor.

Künyesi
Yayımcı

Ubisoft

Yapımcı

Ubisoft Montreal

Çıkış Tarihi

11 Kasım 2014

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Macera

Oyun Motoru

Anvil Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.7
Aldığı Puanlar

Fransız İhtilaline sırtını dayayan Assassin's Creed: Unity'de bir suikastçının büyüme hikayesini, pişmanlıklarını, aşkını ve entrikalarını yaşıyoruz...

8.0
Editörün Puanı
8.7
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments