İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Battlefield 3 Armored Kill DLC İnceleme

Battlefield 3 Armored Kill DLC İnceleme

Yazar: Veteran Soldier11 Nisan 2016

Şimdiye çıkan ek paketler üzerinde sıcak çatışmalara yoğunlaşan Battlefield 3’ün yapımcısı DICE, 3. ek paket olan Armored Kill DLC ile bizi geniş haritalarda yapılan tank savaşlarına davet ediyor. Bu sefer silahlı çatışmalar yerini tankların mücadelesine bırakıyor.

Şimdiye kadar duyurulmuş 5 ek paketten üçüncüsü olan Battlefield 3 Armored Kill ile tank savaşları bu sefer ön planda. Eklenen 4 harita, Battlefield tarihinin en büyük haritaları olarak tanıtıldı. Yani bizi bir hayli geniş haritalarda çatışmalar bekliyor. Öncelikle oyuna eklenen 4 haritayı tanıyalım.

Battlefield 3 Armored Kill DLC Haritalar:

Battlefield 3 Armored Kill ile oyuna eklenen Alborz Mountain, Armored Shield, Bandar Deserts, Death Valley BF3 haritalarının detayları şöyle;

Alborz Mountain: Bu harita, İran’ın Alborz (Elburz) Dağları’nda geçiyor. Adından da anlaşılacağı üzere oldukça engebeli bir araziye sahip. Zaten oyundaki hedefimiz, dağın epey yukarılarında bulunmakta. Ayrıca, karlı bir harita olduğunun da altını çizmekte fayda var.

Armored Shield: Rusya’nın Sanoy bölgesine bağlı bir kasabada geçen bu harita da oldukça düzlük ama bir o kadar da büyük bir harita.

Bandar Deserts: Yine İran’ın Bandar Abbas şehrine yakın Bandar çölünde geçen bu harita, geniş bir alanda geçiyor.

Death Valley: Harita, Türkmenistan-İran sınırında bir dağın yamacında geçmekte. Gece haritası olduğundan, oldukça zorlayıcı olduğunu düşünüyorum.

Haritaları tanıttığımıza göre, şimdi de ek paketle gelen araçlara göz atalım;

Battlefield 3 Armored Kill DLC Araçlar:

AC-130 Gunship: Bu savaş uçağını diğer uçaklardan ayıran özellik, 2 kişiyi taşıdığı ama bu 2 kişinin de bu uçağı kullanamıyor olması. Çünkü binenlerden birisi büyük silahı, diğeri de ona nazaran daha az etkili 2. silahı kullanmakta. Uçak, belirlenen rota doğrultusunda sürekli harita etrafında daire çiziyor.

En büyük dezavantajı, bu uçak tamir edilemiyor. Ama düşmanınız sizi düşürene kadar epeyce zayiat verdirebiliyorsunuz. AC-130 Gunship’in Battlefield 3’e Armored Kill paketi ile eklenmiş en ölümcül araç olduğunu kolaylıkla söyleyebilirim.

M1128 Mobile Gun System: 105MM’lik bombaya sahip olan bu anti-tank, oyunda bulunan LAV-25’in daha uzun menzillisi. 8 tekerlekli bu araç 5 kişi kapasitesinde.

2S25 Sprut: 125MM’lik, epey yüksek hasar verebilen bir bombaya sahip olan bu tank, bir kişi kapasiteli ve Rus yapımı.

M142 HIMARS: Amerikan yapımı 6 Adet 227 MM’lik rokete sahip olan bu araç, hem kara hem de hava araçlarına kök söktürecek cinsten. Ancak etkisinin yanında, alacağı birkaç roket darbesiyle patlama olasılığı yüksek.

BM-23: Rus yapımı 1964 model BM-21’in yeniden düzenlenmiş hali olan BM-23, 6 adet 122 MM’lik roket taşımakta. Hava ve kara araçlarını önlemek için oyuna koyulmuş bir araç.

Quad-Bike: 2 kişilik ve 4 tekerlekli bu araç ile savaş alanında daha seri manevralar ve daha hızlı ulaşım yapabileceksiniz.

Battlefield 3 Armored Kill İnceleme

Battlefield 3 Armored Kill DLC Modlar:

Oyuna bir adette yeni oyun modu eklenmiş durumda. Tank Superiority olarak geçen bu modda, belirlenmiş yerleri tanklar ile koruyarak rakibimizin puanını düşürmeye çalışıyoruz. Öte yandan, yeni eklenen 4 haritada da tüm modları oynayabilme şansı verilmiş durumda.

Her ek pakette oyuna eklenen, görev karşılığı açılan 5 adet künye eklenmiş oyuna. Ek pakete göre düzenlenen bu künye görevleri ise şu şekilde;

Armored Superiority: 50 adet MBT patlat.

Mechanized Infantry: 50 adet IFV patlat.

Get to tha Choppa: Keşif veya saldırı helikopteri ile 50 kişi öldür. Keşif veya saldırı helikopteri ile 25 adet MBT patlat.

Maverick: Jet ile 50 kişi öldürün. Jet ile 25 adet atak ya da keşif helikopteri düşürün.

Need a ride?: Jip, bot, Quad yada taşıma helikopteri ile 50 kişiyi öldürün. 50 adet sürücü asisti yapın.

Son Sözler:

Armored Kill’ın çıkışı ile alışkın olduğumuz silahlarımızı bir yere bırakarak, araç savaşlarına girmiş olduk. Böyle bir ek paketin gelmiş olması bence güzel oldu. Hem epeydir beklenen karlı harita da bu şekilde oyuna dâhil edildi. Sıradaki ek paket olan Aftermath’ın çıkışında görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments