İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Battlefield 4: Dragon’s Teeth [DLC] İnceleme

Battlefield 4: Dragon’s Teeth ile BF3’teki lezzet geri geliyor. Bu oyun modunda mevcut olan 4 harita, 5 silah, 2 savaş gereci, 5 yeni başarım ve 11 görev Dragon’s Teeth ile karşımıza çıkıyor. Böylece BF 4‘te toplamda 26 haritaya ulaşmış oluyoruz. Haritaların oyuna büyük etkileri olduğunu düşünürsek daha uzunca bir süre bizleri sıkmayacağını ve aynı heyecanı devam ettireceğini söyleyebiliriz.

Haritalar:

Battlefield serilerinde her zaman araç faktörü ve stratejik noktaların fazlalığı ve zamanla haritaların değişmesiyle rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlamıştır. İşte Battlefield 4: Dragon’s Teeth DLC ile gelen haritalar.

Yeni Haritalar Yeni Çatışmalar…

Lumphini Garden (Tayland/ Bangkok): Lumphini Garden gerçeğinden esinlenerek yapılmış bir haritadır. Bu haritada piyade savaşı daha önde tutulmuştur. Motosikletlerin sağladığı kolaylıklardan yararlanabiliyoruz.

Battlefield 4: Dragon’s Teeth DLC Map Lumphini Garden

Pearl Market (Hong-Kong): Hong-Kong’un merkezinde olan Pearl Market’te çatılarda ve sokaklarda savaşıyoruz. Pearl Markette genellikle team deathmatch oynanıyor. Keskin nişancılara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Battlefield 4: Dragon’s Teeth DLC Map Pearl Market

Propaganda (Pyongyang): Bu Kuzey Kore haritasında bize ağır zırhlı araçlar kullanmamıza izin veriliyor. En şiddetli çatışmalar tren yolundaki orta bölümde geçiyor. Tren yolu hala aktif olduğundan dikkatli olunmazsa ekranda “Killed in action.” yazısını görmeniz mümkün.

Battlefield 4: Dragon’s Teeth DLC Map Propaganda

Sunken Dragon (Çin): Çin’de geçen bu haritada Flood Zone haritasına çok benzeyen Sunken Dragon sular altında kalmış durumda. Bu yüzden taşıma botları bize kolaylık sağlıyor.

Battlefield 4: Dragon’s Teeth DLC Map Sunken Dragon

Chainlink:

Battlefield 4: Dragon’s Teeth incelememizde yeni mod olan Chainlink’den bahsetmeden geçemeyiz. Conquest moduna benzesede farklı kurallar içeriyor. Conquest modunda en fazla bölgeyi elinde tutan oyunu kazanırken, Chainlink’te ise zincirler kurmamız gerekiyor. Heroes & General oyunun bir esinti olmuş olabilir.

Örnek vermek gerekirse 2 bölge yanyana bu 2 bölgeyi aldığınızda fazla puan kazanmaya başlıyorsunuz. Fakat C bölgesi de yakınsa ve onuda bu zincre bağlarsanız daha fazla puan kazanıyorsunuz.

Böylece bu sistem ile fazla bölgeyi elinde tutuan değil link yani bölgeler arası bağ kurabilen takım kazanıyor. Bu da karşı takımı zincirleri bozmaya odaklı bir oyun sergilemesine zorluyor.

Yeni paket ile oyuna 2 yeni savaş aracı ekleniyor. Balistik kalkan ve RAWR (Remote Assisted Weaponized Robot). Balistik kalkan yaylım ve pompalı tüfek atışlarından sizin ve takımınızın sıyrılmanıza ve kurtulmanıza yardımcı oluyor.

RAWR (Remote Assisted Weaponized Robot) bir araçtan daha ziyade kullanılabilen bir robot. Bu robot M240 LMG piyade tüfeği ve M203 3GL bomba atara sahip. RAWR uzaktan kumanda edilerek kullanılıyor.

Battlefield 4: Dragon’s Teeth DLC Weapon RAWR

Sonuç Olarak:

Battlefield 4: Dragon’s Teeth DLC’nin oyuncuların ihtiyaçlarına tamamen karşılık veren bir paket olduğunu görüyoruz. Eleştiri yapmamız gerekirse ana oyundaki problemler devam ediyor. BF4’ün PlayStation versiyonunda da aynı sorunlar mevcuttu fakat düzeltildi.

Bu problemler PC’de herhangi bir DLC ile düzeltilmiyor. Sadece ana oyunu düzeltmek için yapılmış güncellemeler oluyor. Bu yüzden oyunu bırakan oyuncuların olduğunu da not düşmekte fayda var.

Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

DICE

Çıkış Tarihi

15 Temmuz 2014

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One, PlayStation 3, XBox 360

Oyun Türü

Aksiyon, FPS

Oyun Motoru

Frostbite 3

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
8.0
Aldığı Puanlar

Battlefield 4: Dragon’s Teeth’in interaktif ve organik yapıları oyun severlere sağladığı özgürlük hissi tartışılmaz...

8.5
Editörün Puanı
8.0
Okur Puanları
5 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...