İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Bioshock Infinite: Clash in the Clouds [DLC] İnceleme
İnceleme

Bioshock Infinite: Clash in the Clouds [DLC] İnceleme

Yazar: 15 Nisan 2016

PC PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarında oynanabilen Bioshock Infinite: Clash in the Clouds [DLC] oyununu inceliyoruz. Bioshock Infinite oyununun oynanışı ve hikayesi çok iyi bir şekilde sunulmuş ve konusu akıllarda kalmıştı. Oyunun multiplayer özelliği olmadığı halde 2K Games 3 DLC çıkaracağını söylemişti. İlk DLC ise Clash in the Clouds. Bioshock Infinite: Clash in the Clouds DLC konuya hiç bir şey eklemiyor. Sadece oyunun özünü oynamak için yapılmış bir mod.

Bioshock Infinite: Clash in the Clouds Oynanış:

Bu DLC’de arkeoloji müzesinde başlıyorsunuz. Yanınızda elbette Elizabeth var. Hiçbir silah yada vigorunuz yok. Onun için önünüzdeki vigorlar ile el tabancası alıp 4 ayrı mapta arena savaşı yapıyorsunuz. Her map 15 etaptan oluşuyor. Her etap farklı düşmanlar barındırıyor. Bunları geçmek o kadar da zor değil. Her etap yaklaşık 5-10 düşman içeriyor. Oyunu tet zorlayan kısmı ise ‘Blue Ribbon Challenges‘.

Her etap başında size bir görev veriliyor. Bu görevler o basit etapları resmen zorlaştırıyor. Mesela, bir etabı hiç kalkanız kırılmadan bitirin veya sadece av tüfeği kullanın veya sadece headshot çekin. Bu görevleri tamamladığınızda mavi kurdele kazanıyorsunuz. Oyunda 60 adet mevcut. Her kurdele büyük miktarda para veriyor ve hepsini toplarsanız achievement/trophy kazanıyorsunuz.

Tek sorun ise öldüğünüz zaman veya kaza ile yanlışlık yapıp şartları çiğnerseniz o kurdeleyi alamıyorsunuz ve yine tekrar ilk etaptan başlamak zorundasınız. Yani ilk 14 kurdeleyi sahipseniz ve sonuncusunu almak istiyorsanız tekrar baştan başlayıp o etaba gelmeniz lazım. Merak etmeyin, kazandığınız kurdeleleri bir daha kazanmanıza gerek yok.

Para Kazanma:

Bioshock Infinite: Clash in the Clouds’ta her etabı bitirdiğiniz zaman bir odaya geliyorsunuz. Oradan istediğiniz silahı alabiliyorsunuz. Kazandığınız para ile onları geliştirebiliyorsunuz. Satın aldığınız upgradeler her zaman sizinle oluyor yani başka mapa geçseniz bile sıfırlanmıyorlar. Bu güzel birşey çünkü oyunda New Game+ olmadığı için her oyunu oynadığınız zaman sıfırdan oynamak zorundasınız.

Para ile sadece kendinizi geliştirmiyorsunuz. Para ile yeni map satın alabiliyorsunuz ama en güzeli ise müzeyi süsleyebiliyorsunuz. Müzede oyundaki karakterlerin ve düşmanların heykellerini koyabiliyorsunuz. Tavanlara oyunda olan zeplinlerle donatabiliyorsunuz. Hatta kinetoskoptan oyunun kamera arkasını izleyebiliyorsunuz. Courtnee Draper’ın (Elizabeth) ve Troy Baker’ın (Booker DeWitt) kendi karakterlerini nasıl canlandırdıklarını görüyorsunuz. İkisi resmen bu oyun için yaratılmış.

Bioshock Infinite Clash in the Clouds İnceleme

Bioshock Infinite: Clash in the Clouds DLC’yi satın alma nedeni ise oyun için çok uygun ve vakit geçirme amaçlı mod. Artık neredeyse her oyun bu metodu uyguluyor: zamanında, Resident Evil 4 oyunu bitirdiğinizde ‘Mercenaries’ adlı mod açıyordunuz. Oyunda 4 map vardı. Her map farklı yer ve düşman içeriyordu. Eğer bir mapı yüksek not ile bitirirseniz yeni karakterler açıyorsunuz.

Şimdi ise çoğu oyun bu sistemi takip ediyor. Devil May Cry Bloody Palace içeriyor. Halo Reach ise Firefight vardı. Gears of War ise Horde özelliği vardı. Keşke bedava olsaydı diyorsanız merak etmeyin. DLC sadece $5. Oyun ayrıca ilerde 2 adet büyük kapsamlı DLC sunacak. Eğer Season Pass satın alırsanız bu DLC bir nevi bedavaya gelecek. Ben açıkçası DLC’lere karşıyım. Yarım bitirilmiş oyunun devamını para ile yeniden satın alın.

Şimdi de season pass saçmalığı çıktı. Neyse, bu DLC, fiyatı için çok uygun. Eğer oyunun savaş sistemi hoşunuza gidiyorsa (kanca ile göklerdeki raylarda hızlıca kayarak düşmanları roket atmak) ve sadece aksiyon istiyorsanız bu size göre. Ayrıca bir nevi figür koleksiyonculuğu seviyorsanız, bu DLC işinize yarar.

Sonuç Olarak:

Bioshock Infinite yetmediyse Clash in the Clouds DLC tam size göre. Fiyatı da çok uygun ve oyunu bitirdikten sonra yeniden oynama imkanı sunuyor. Emin olun bu DLC’yi tamamlamak baya vaktinizi alacak. Ha unutmadan, müzede mevcut olan bütün eşyaları satın alın. Müzenin ortasında yeni bir figür belirecek. Onu satın alın ve sizi bir sürpriz bekleyecek.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.3
8.0
Editörün Puanı
8.3
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments