Haberler
Hoşgeldiniz...
Black Ops 2 Error During Initialization Unhandled Exception Caught
0

Black Ops 2 Error During Initialization Unhandled Exception Caught

Yazar: Veteran Soldier22 Aralık 2012

Black_Ops_2_Error_during_initialization_Unhandled_exception_caughtBlack Ops 2 error during initialization unhandled exception caught hatası ve çözümü için öncelikle bilgisayarınızın Black Ops 2 sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olunuz. Black Ops 2’yi XP çalıştırır mı? Maalesef XP işletim sistemi ile Black Ops 2 oyununu oynayamazsınız.

Black Ops 2 Minimum Sistem Gereksinimleri & Minimum System Requirements :

İşlemci & CPU: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz ya da AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz ve üzeri

Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB ya da ATI Radeon HD 3870 512 MB ve üzeri

RAM: 32-bit OS için 2 GB ya da 64-bit OS için 4 GB

İşletim Sistemi & OS: Windows Vista SP2 ya da Windows 7

Direct X: DirectX 11

Black Ops 2 error during initialization unhandled exception caught hatası ve çözümü :

1. İşletim sisteminizin güncelleştirmeleri ile windows işletim sistemlerinin ayrılmaz bileşeni Microsoft .NET Framework güncelleştirmelerini kontrol ediniz ve güncelleyiniz.

2. Ekran kartınızı güncelleyiniz, gerekirse Black Ops 2 kurulumundan sonra tekrar üzerine kurunuz.

3. Sisteminizde hangi Direct X sürümünün kurulu olduğunu kontrol ediniz, gerekirse Black Ops 2 kurulumundan sonra güncel DirectX11‘i tekrar kurunuz.

4. Oyun dosyalarını da optimize etmek maksadıyla bilgisayarınıza dosya birleştirme yani defrag işlemi uygulayınız. Defrag işlemini steam üzerinden sadece oyun dosyaları için de yapabilirsiniz.

5. Steam İnceleme yazımızda linkini bulabileceğiniz steam uygulamasını kurunuz ve açık bırakınız. Oyunlardan tam performans alabilmek için ”Oyuncular ve PC Kullanıcıları İçin Gerekli Yazılımlar” kategorisini inceleyiniz.

6. Bilgisayarınıza oyun sırasında binen yükü azaltmak maksadıyla Razer Game Booster kullanınız.

Black Ops 2 Error Run this program in compatibility mode for

Black Ops 2 Error ”Bu proğramı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır”

7. Black Ops 2 Error During Initialization Unhandled Exception Caught sorunu çözümü için gerekli en etkili fix yöntemini uygulamak için, oyun yolunda bulunan exe dosyasına sağ tık yapınız ve özellikleri seçiniz. Açılan pencereden ”Uyumluluk” sekmesine geçiniz ve ”Bu proğramı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır” seçeneğindeki tik işaretini kaldırınız.

Black Ops exe dosyasının yolunu proğram files dosyalarınız arasından bulabilirsiniz. Bu dosya yolu her işletim sistemi için farklı konumda olabilmektedir. Oyun dosya yolu ya da başka herhangi bir uygulama veya yazılımın dosya yolunun yerini bulmanın en etkili yöntemi ise oyun veya uygulamanın kısa yoluna sağ tıklayıp özellikler bölümündeki kısayol sekmesinden hedef bul demektir.

Hedef bul dediğinizde açılan windows explorer penceresi ile o oyunun yüklü olduğu klasöre ve dolayısıyla tüm dosya ve singleplayer.exe veya multiplayer.exe dosyalarına erişebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm önerilerine rağmen hala hata almaya devam ediyorsanız ve sorun devam ediyorsa sistem saat ayarını değiştirmek, kulaklık fişini takmak, regedit ayarlarını değiştirmek vb. diğer black ops 2 error during initialization unhandled exception caught hatası ve çözümü (fix) önerileri için forum sayfamızı ziyaret ediniz.

Black Ops 2 Error During Initialization Unhandled Exception Caught

Sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız ya da Facebook beğen butonu ve rating sistemiyle beğeninizi ifade ediniz, teşekkürler.

Black Ops 2 error during initialization unhandled exception caught hatası ve çözümü için anlattığımız önerileri de barındıran aşağıdaki videolu anlatımı izlemenizi tavsiye ederiz.

Yazıyı Oyla
Çok İyi
14%
İyi
29%
Eh İşte
0%
Kötü
57%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...