Sistem
Hoşgeldiniz...
Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri
0

Bu yazımızda, Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri ile ilgili değerlendirmelerimizin yanı sıra oyun hakkında fikir edinebileceğiniz bilgileri de vermeye çalıştık arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde yapılan çıkış tarihi ve hemen ardından gelen BO3 minimum sistem gereksinimleri açıklaması ile uzun süredir devam eden ve Call of Duty serisi oyunların çıkışına çok kısa bir zaman kaldığında sistem gereksinimlerininin açıklanması BO3 ile son bulmuşa benziyor.

Oyunun adının Black Ops 3 olarak lanse edilmesi ve kısa bir süre sonra da tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından Black Ops 3 sistem gereksinimleri de neredeyse altı ay öncesinden açıklandı. Bu durum küçük bir detay gibi görünse de özellikle oyunları ön siparişle alanlar için önemli bir sorun idi, oyunu önceden alanların çoğu oyunu çalıştıramamış ve resmi forumlarda şikayet konuları açılmıştı. Ayrıca oyuncular oyun çıkmadan önce oyun platformlarını upgrade etme fırsatı bulamıyor hatta işletim sistemlerinin değişmesi gerektiğini bile son anda öğrenebiliyorlardı.

Call of Duty 5 World at War ile bırakılan ve Black Ops 3 ile tekrar geri dönen bir diğer uygulama ise multiplayer beta uygulaması oldu. Özellikle Call of Duty Advanced Warfare ile zirve yapan oyun hatalarının oyun çıkmadan önce Black Ops 3 beta ile çözüleceğini düşünüyoruz. Kasım 2014’te çıkan CoDAW için Nisan 2015’te hala update çıkarıldığını ve gelen update’lerin dahi yeni sorunlara neden olduğunu söylersek sanırım konu daha iyi anlaşılacaktır.

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit, Windows 8 64-Bit ya da Windows 8.1 64-Bit işletim sistemi veya üzeri
İşlemci Intel Core i3-530 2.93 GHz. ya da AMD Phenom II X4 810 2.60 GHz. işlemci veya üzeri
Ram 6 Gb. RAM
Ekran Kartı NVidia GeForce GTX 470 1 Gb. ya da AMD Radeon HD 6970 1 Gb. 256-Bit DX11 destekli ekran kartı veya üzeri.
Hard Disk Tahminen 60 Gb. boş alan
DirectX DirectX 11
Notlar Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri DirectX 10 teknolojisine sahip ekran kartlarını desteklememektedir. 32-Bit işletim sistemleri en fazla 4 Gb.’a kadar ram miktarını destekleyebildiğinden işletim sisteminizin 4 Gb. üzerindeki ram miktarlarını destekleyebilmesi için 64-Bit işletim sistemi kullanmanız gerekmektedir.

Şu an için Black Ops 3’te beni hayal kırıklığına uğratan tek şey geçtiğimiz aylarda oyun çevrelerinde söylentisi dolaşan WWII senaryosu ile çıkarılmayışı oldu. Bu ümidimizi MW ve AW yapımcıları Infinity Ward ve SHG’den bekleyemeyeceğimize göre 3 yıl sonrasına saklamamız gerekecek anlaşılan.

Askeri robot teknolojisinin keskin sırtı ile insanlığımız arasındaki belirsiz çizginin gelecekteki savaşları belirlediği ve yeni bir Black Ops asker tipinin doğduğu karanlık ve zorlu bir zamanın adı: Call of Duty Black Ops 3”

Black Ops 3 ile ilgili şu ana kadar verilen detaylar ve Black Ops III “Ember” Tease videosundan yaptığım ”1990’lı yıllardan günümüze dek bilim ve teknolojide yaşanan ilerlemeler ve yine dünyanın bir kaos içerisinde bulunacağı öngörülen 2060’lı yıllara kadar önümüzdeki 50 yıl içerisinde yaşanacak muhtemel gelişmeler ve örneğin her iki bacağı da takma olan bir bayan sporcunun sağlam bacaklı sporcularla aynı takımda kupa kaldıracak kadar bu gelişmelerin insan bedenine uygulanması ve fakat olası riskler” çıkarımlarıma göre Black Ops serisinin ilk oyununda olduğu gibi iğne ve şırıngaların, ayılma ve bayılmaların, geri gidiş ve dönüşlerin, unutma ve hatırlamaların bol olacağı bir senaryo yapısında oyun olacağını yani pek de beğenmediğimi ifade etmeliyim.

Fakat oyundaki itici gücün aslında oynanışta ve özellikle multiplayer oynanışta olduğunu ve bu oynanış kalitesinin Black Ops 3’te bulanacağını ve BO3’ün CoD serisinde uzun süredir yaşanan kan kaybını durduracağını düşünüyorum. Ayrıca Treyarch‘ın Zombie mod yapımındaki başarılarını da unutmamak gerek.

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit, Windows 8 64-Bit ya da Windows 8.1 64-Bit işletim sistemi veya üzeri
İşlemci Intel Core i5-2500K 3.3 GHz. ya da AMD FX 8120 3.1 GHz. işlemci veya üzeri
Ram 8 Gb. RAM
Ekran Kartı NVidia GeForce GeForce GTX 760 Palit JetStream 4 Gb. Edition ya da AMD Radeon R9 270X Sapphire Dual-X 4GB OC Edition DX11 destekli ekran kartı veya üzeri.
Hard Disk Tahminen 60 Gb. boş alan
DirectX DirectX 11
Notlar Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri DirectX 10 teknolojisine sahip ekran kartlarını desteklememektedir. 32-Bit işletim sistemleri en fazla 4 Gb.’a kadar ram miktarını destekleyebildiğinden işletim sisteminizin 4 Gb. üzerindeki ram miktarlarını destekleyebilmesi için 64-Bit işletim sistemi kullanmanız gerekmektedir.

Oyun ve Black Ops 3 sistem gereksinimleri hakkındaki değerlendirmelerim şimdilik bu kadar. Halihazırda ön siparişte bulunan oyunu multiplayer beta uygulamasına katılmak amacıyla almayı düşünüyorum, eğer bir terslik olmazsa sizlere beta deneyimlerimi de aktarmaya çalışacağım. Oyun ile ilgili sorularınızı, sistem değerlendirme isteklerinizi aşağıdaki yorum sisteminden belirtmenizi, yorumlara katılımınızı ve bu yazımı beğendiyseniz layklamanızı, paylaşmanızı önemle rica ederim.

Black Ops 3 ile ilgili detaylı bilgileri, BO3 beta uygulaması ayrıntılarını, oyun ile ilgili hata çözümlerini, hem beta sürecinde hem de oyun çıktıktan sonra Black Ops 3 oyuncularını bir araya getirme amacıyla kurduğumuz Black Ops 3 Oyuncu Grubu ile ilgili paylaşımlarımızı Black Ops 3 kategorisinde bulabilir ve takip edebilirsiniz.

Black Ops 3 sistem gereksinimleri sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarınızda paylaşınız, teşekkürler.

Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Treyarch

Çıkış Tarihi

06 Kasım 2015

Platformlar

PC, Playstation 3, Playstation 4, XBox 360 ve XBox ONE

Oyun Türü

FPS (Birinci Şahıs Nişancı)

ESRB Rating

MATURE 17+

Artı Yönleri

Multiplayer'ın betaya açılması,
Multiplayer oldukça akıcı,
Sesler oldukça iyi diyebiliriz.

Eksi Yönleri

WWII'den vazgeçip bari Modern Warfare serisi olsun derken yine üzüldük.
Senaryoyu anlayabilmek hayli zor.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
9.5
8.6
Senaryo
9.0
8.8
Grafikler
9.0
9.2
Ses ve Müzikler
8.5
9.3
Aldığı Puanlar

Askeri robot teknolojisinin keskin sırtı ile insanlığımız arasındaki belirsiz çizginin gelecekteki savaşları belirlediği ve yeni bir Black Ops asker tipinin doğduğu karanlık ve zorlu bir zamanın adı: BLACK OPS 3

9.0
Editörün Puanı
9.0
Okur Puanları
20 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
61%
İyi
25%
Eh İşte
11%
Kötü
4%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...