Haberler
Hoşgeldiniz...
Call of Duty Black Ops 2 VAC Hile Önleme Sistemi

Call of Duty Black Ops 2 VAC Hile Önleme Sistemi

Yazar: Veteran Soldier19 Aralık 2012

Call of Duty Black Ops 2 VAC (Valve Anti Cheat) hile önleme sistemi kullanacak. Yapılan açıklamada Call of Duty Black Ops 2 oyununa entegre edilecek VAC hile önleme sistemi ile oyuncular admine gerek kalmaksızın online olarak kontrol edilecek ve hile kullandiğı tespit edilenler kalıcı olarak banlanacak.

Call of Duty Black Ops 2 VAC (Valve Anti Cheat) Hile Önleme SistemiCall of Duty Black Ops II yapımcıları, VAC (Valve Anti Cheat) sistemini aynı zamanda server-side gelişmiş anti-cheat teknolojisi şeklinde uygulamaya alarak Call of Duty tarihindeki en gelişmiş hile önleme (anti-cheat) sistemini hayata geçirecekler.

Banlama işlemleri bir yandan otomatik olarak yapılırken diğer yandan anti-cheat admin takımı tarafından da sürekli olarak oyuncular izlenecek. VAC hile önleme sistemi Valve şirketine ait olan ve Steam oyun platformuna entegre edilen bir yazılım olup 2002 yılından bu yana aşağıda örnekleri bulunan oyunlarda kullanılmaktadır.

Call of Duty: Modern Warfare 2,

Call of Duty: Modern Warfare 3,

Call of Duty: Black Ops,

Counter-Strike: Source,

Half-Life 2: Deathmatch,

Day of Defeat: Source,

Team Fortress 2,

Team Fortress Classic,

Half-Life: Deathmatch,

Condition Zero

VAC (Valve Anti Cheat):

VAC (Valve Anti Cheat) hile önleme sistemi, hile tespit ettiğinde oyuncuyu permanently ban yani kalıcı ban ile bir daha asla multiplayer serverlere giremeyecek şekilde oyundan uzaklaştırır ve hile kullananlara tolerans gösterilmez. VAC ile banlananlar ”Your connection to this secure server has been rejected. Because of past cheating violations, you have been banned from playing on all secure servers” şeklinde uyarı alırlar ve bunun artık geri dönüşü yoktur.

Oyuncu ancak yeni bir lisansa sahip oyun alırsa tekrar multiplayer oyun sunucularına girebilir. Eğer ”STEAMID IS BANNED” şeklinde bir uyarı almışsanız steam hesabınız banlanır ve o hesapta bulunan ve değeri ne olursa olsun tüm oyunlarınız kullanılmaz duruma gelir. Sorununuzun çözümü için STEAM forumlarından yararlanabilirsiniz.

Call of Duty Black Ops 2 VAC (Valve Anti Cheat) Hile Önleme Sistemi sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız ya da Facebook beğen butonu ve rating sistemiyle beğeninizi ifade ediniz, teşekkürler.

Call Of Duty Black Ops 2 VAC BANNED!!!

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments