Sistem
Hoşgeldiniz...
Call of Duty Infinite Warfare Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Infinite Warfare minimum sistem gereksinimleri belli oldu. Oyunun çıkış tarihi olan 04 Kasım 2016’dan bir hafta kadar önce gecikmeli olarak açıklanan minimum sistem gereksinimlerini incelediğimizde serinin önceki oyunlarına kıyasla çokça bir gereksinim yaratmadığını, i3-3225 3.30 GHz. işlemci ile DirectX 11 destekli ve 2 Gb. belleğe sahip AMD HD 7850 ekran kartının yeterli olacağı görülüyor.

PC’nin yanısıra PlayStation ve XBox One için de çıkacak oyun hakkında oynanabilirlik açısından genel bir değerlendirme yapacak olursam; CoDGhosts, CoDAW ve BO3’ü normal ayarlar civarında oynatabilen bir sistemin CoDIW’ı da en azından düşük ile normal ayarlar arasında ve ortalama bir FPS değerinde oynatacağını düşünüyorum.

Call of Duty Infinite Warfare Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 veya üzeri (64-Bit) işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-3225 3.30 GHz. ya da emsali AMD veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7850 2 Gb. ya da NVidia GeForce GTX 660 2 Gb. bellekli DX11 destekli veya üzeri ekran kartı.
Hard Disk 70 Gb. boş alan.
DirectX DX11
Notlar HardDisk boş alan gereksinimi 70 Gb. olarak belirtilmiş olsa da ilave değişiklik gösterebilir.

Call of Duty Infinite Warfare harddisk kapasitesi ise 70 Gb. olarak belirtilmiş durumda, Black Ops 3’ün 60 Gb. olduğunu hatırlayacak olursak burada 10 Gb.lık bir artış meydana gelmiş, fakat oyuna gelebilecek güncellemeler ve DLC’ler ile harddisk ihtiyacının 80 Gb.ları bulacağını tahmin ediyorum.

Call of Duty Infinite Warfare minimum sistem gereksinimlerinden olan ve en önemli kriterleri belirlediğini düşündüğüm Windows 7 veya üzeri 64-Bit’lik işletim sisteminin bir zorunluluk olup olmadığını, ikisi fiziksel ve diğer ikisi sanal 4 çekirdeğe sahip Intel Core i3-3225 @ 3.30 GHz. işlemci ile 8 gb. ram miktarının mutlak zorunluluk olup olmadığını ise oyunu yüklediğimizde tespit edebileceğiz.

Call of Duty Infinite Warfare Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 veya üzeri (64-Bit) işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-4460 3.2 GHz. ya da AMD FX-8320 3.5 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 16 Gb. ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R9 280X ya da NVidia GeForce GTX 1050 Ti 4 Gb. veya üzeri ekran kartı.
Hard Disk 70 Gb. boş alan.
DirectX DX 11.0

Call of Duty Infinite Warfare’ı oynamak için yapacağımız yükleme tecrübesi ve forumlarda elde edebileceğimiz oyun yüklemelerinde karşılaşılan sorunlardan yapacağımız çıkarımlar sonucunda 64-Bit işletim sistemi ve en az dört çekirdekli bir işlemci ile 8 Gb. ram miktarına dair ilişkin içerik güncellemelerini ilerleyen günlerde yapmaya çalışacağız.

Bu konuya ve sisteminizin oyunu kaldırıp kaldırmayacağına ilişkin sorularınız için lütfen yorum yapınız. Bu sayfamıza ait bağlantıyı sosyal mecralarınızda paylaşmanızdan memnuniyet duyarız, teşekkürler.

Call of Duty Infinite Warfare Minimum Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Infinite Warfare’a ilişkin daha önce yaptığımız bir haberimizde de bahsettiğimiz üzere oyunda singleplayer/campaign, multiplayer ve co-op modlarının yanısıra zombie modu da mevcut.

Oyunun senaryosu hem yeryüzünde hem de uzayda cereyan ediyor.

Kullanılan silahlar, araçlar, teknoloji ve robotlara baktığımızda ise CoDSerisi‘nin evrim geçirdiğini ve seriye ait konseptin uzayın derinliklerine doğru taşındığını söyleyebiliriz. İyi oyunlar.

Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Infinity Ward

Çıkış Tarihi

04 Kasım 2016

Platformlar

PC, PS4 ve XBox One

Oyun Türü

First Person Shoter (FPS) Birincil Şahıs Nişancı

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
8.0
7.5
Senaryo
7.0
7.9
Grafikler
9.0
9.2
Ses ve Müzikler
8.0
9.4
Aldığı Puanlar

Oyunda campaign, multiplayer ve co-op modlarının yanısıra zombie modu da bulunuyor.

8.0
Editörün Puanı
8.5
Okur Puanları
12 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
87 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments