Haberler
Hoşgeldiniz...
Call of Duty WW2 ile Özümüze Dönüyoruz

Bıktırmıştı gerçekten seride çıkarılan son oyunlar. Şikayetlerimiz duyulmuş olsa gerek ki sonunda Call of Duty WW2 ile özümüze bir başka deyişle köklerimize dönüyoruz arkadaşlar. Black Ops temalı oyunlar belki bir yere kadar ama Call of Duty Ghosts, Call of Duty Advanced Warfare, Call of Duty Infinite Warfare ile artık gına gelmişti biz CoD oyuncularına.

Ve sonunda 2008’de CoDWaW ile ara verilen 2. Dünya Savaşı senaryosuna geri dönüldüğü ve Call of Duty WWII’nin çıkartılacağı duyuruldu. Activision yaptığı bu hamle ile bir yerde Call of Duty serüvenini uçurumun kıyısından döndürürken özellikle 2017’de patlama yapan WWII oyunlarına da bir karşı hamle yapmış oldu.

Call of Duty WWII Bizi Köklerimize Götürüyor…

Sledgehammergames tarafından yapımına devam edilen ve Kasım ayının ilk haftasında çıkış yapacak CoDWWII oyunundan şahsen çok umutluyum. Call of Duty WWII gerçekten ümit vaad eden bir oyun gibi görünüyor. Eğer oynanış ve multiplayer server optimizasyonları iyi derecede yapılmış olarak piyasaya sürülürse günümüz itibariyle online oyuncu istatistikleri yerlerde sürünen önceki oyunların aksine patlama yapar diye tahmin ediyorum. Hele Call of Duty, Call of Duty UO ve Call of Duty 2’deki atmosfer ve özellikle şaheser niteliğindeki müzikleri de Call of Duty WWII’de görebilirsek muhteşem bir oyun karşımıza çıkacak diyebilirim.

Call of Duty WWII
Son bir kaç yılda duyuruldukları andan itibaren hiç bir CoD serisini almayı düşünmedim ve en son Black Ops 2’de kaldım. Ama Call of Duty WWII için bunu söyleyemeyeceğim. Her ne kadar dedicated server olup olmayacağı belli olmasa da çıktığında mutlaka almayı düşünüyorum. Uzun süreli Call of Duty WWII multiplayer betası çıkarsa ön siparişle de alınabileceğini düşünüyorum derken kısa süre önce yapılan açıklama ile Call of Duty World War II ‘yi ön siparişle alanların kapalı betaya katılabilecekleri de açıklandı.

Bugün (26.04.2017) akşam saatlerinde YT kanalı ve resmi sitesi üzerinden canlı yayınla tanıtımı yapılan CoDWW2 oyununa ait tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz, izlemenizi tavsiye ederim. Videoyu izlediğimde müthiş bir oyunun gelmekte olduğunu görebiliyorum. İnşallah haklı çıkar ve 10 yıl sonra bile bu oyunu hala oynuyor oluruz.

Son Sözler:

Oyunun genel görünümü, konsepti ve video tanıtımı üzerinden değerlendirecek olursam şimdilik benden 9/10 puanı hakediyor. Sizlerin de oyunu puanlamanızı, yorumlarınızla katkı vermenizi ve bu başlığımızı sosyal ağlarınızda paylaşmanızı rica ediyorum. Herkese iyi oyunlar diliyorum, teşekkürler.

Bu başlığı zaman zaman güncellemeye çalışacağım. İçerik güncellemelerini yaptıkça aşağıdan takip edebilirsiniz.

Güncelleme: Geçtiğimiz günlerde belli olan Call of Duty World War II minimum ve önerilen sistem gereksinimleri bilgilerini bağlantıda bulabilirsiniz.

Call of Duty WWII Beta:

Call of Duty WWII Beta ile ilgili detaylar da belli olmaya başladı arkadaşlar. Detaylarını bağlantıda bulabilebileceğiniz CoDWW2 kapalı beta en az 3 gün süreli olacak, fakat ihtiyaç halinde bir kaç gün uzatılabilecek. Sadece oyunu ön siparişle alan PlayStation 4 ve XBox One oyun platformlarının katılabileceği WWII betaya maalesef PC (Steam) oyuncuları katılamayacak, fakat yine de ümidi kesmemek gerek, her an her şey olabilir.

PlayStation Store ve XBox Live mağazalarından satın alanlar beta sürecine oyunu otomatik olarak download edip katılabilecekler. Oyunu diğer satıcılarından satın alanlar ise betaya katılmak için bağlantıdaki resmi beta sayfasına login olduktan sonra Redeem Code sayfasına geçiş yapınız. Ardından oyun satıcısının size vermiş olduğu kodu ”Enter in Your Code” kutucuğuna giriniz ve ardından oyun platformu ile ülkenizi seçip onaylayınız. Henüz başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmayan Call of Duty WW2 beta süreci başlamadan önce size gönderilecek e-posta ile WW2 betaya katılabilirsiniz.

Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Sledgehammer Games

Çıkış Tarihi

03 Kasım 2017, Cuma

Platformlar

PC, PlayStation4, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, FPS, WW2 Oyunu

Oyun Motoru

Henüz açıklanmadı.

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
9.8
Aldığı Puanlar

CoDWaW'dan sonraki yaklaşık 9 yıllık bekleyişimiz Call of Duty WWII ile sona ermiş görünüyor...

9.0
Editörün Puanı
9.8
Okur Puanları
9 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
17 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments