Oyun Rehberleri
Hoşgeldiniz...
Clash Royale Savaş Taktikleri Rehberi

Savaş taktiklerine yer vereceğimiz Clash Royale, Clash of Clans yapımcıları tarafından geliştirilmiş bir Mobil strateji oyundur. Clash of Clans karakterleri ile karşılaşabileceğimiz bol aksiyonlu ve heyecanlı arena maçlarından oluşur.

Clash Royale oyununu ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ayrıca ücret ödeyerek elmas satın alımını da gerçekleştirebilirsiniz. Kendinize bir klan kurarak arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilir birbirinize tamamlamak istediğiniz karakterlerin kartlarını yollayabilirsiniz. İsterseniz sandık alıp yeni karakterler açabilirsiniz.

Farklı olarak eklenen özelliklerden bir tanesi canlı olarak veya sıralamadaki kullanıcıların yaptığı maçları izleyebilirsiniz. Strateji odaklı olan Clash Royale oyununda kazanabilmeniz açısından yaptığınız taktikler büyük bir önem taşımakta.

Clash Royale Savaş Taktikleri:

Balon Taktiği:

Yavaş hareket etmesi ile bilinen ama öfke ile birlikte oldukça etkili olan bir güçtür. Yüksek saldırı gücüne sahip olup çok fazla canı bulunmamakta. Balonun etrafında görmüş olduğunuz minyon kartları ise kara odaklı bir rakip ile eşleştiğinizde size büyük bir avantaj sağlar.

Clash Royale Savaş Taktikleri Rehberi

Dev Taktiği:

Devin yüksek savunma ve can değerinden yararlanmak adına devi önden yollayıp arkasından saldırıya geçebilecek olan yaratıkları korumak amaçlı olan bir taktiktir. Rakip asker ve kuleleri devleri hedef alarak bu sırada onun peşinden yolladığınız saldırı güçleri ise köyün tamamını işgal edebilir.

Clash Royale Savaş Taktikleri Rehberi

Fıçı Taktiği:

Bu taktiğin işe yaraması için önemli olan 2 kart mevcut olup goblin fıçısını kulenin hemen üzerine attıktan sonra hem ana kuleyi hem de atağa geçtiğiniz kuleyi donduracak şekilde buz iksirini bırakıyorsunuz. Askerlerin geri kalanı ise koruma amaçlıdır.

Clash Royale Savaş Taktikleri Rehberi

Savunma Binaları X Yayı Taktiği:

Savunma binalarınız ve yeterli mesafeye sahip olup yerleştirdiğiniz x yayınız ile birlikte rakibinizin bütün düzeneğini yok etme şansını yakalayabilirsiniz. Ana mantığı ise x yayınız ile saldırıya başlayıp diğer asker ve sihirleri ile x yayınızı korumaktadır.

Clash Royale Savaş Taktikleri Rehberi

Domuz Binici Taktiği:

Clash Royale oyunundaki en seri ve güçlü saldırı taşıyıcılarından biridir. Hasar odaklı olduğu için can konusunda pekiyi değildir. Binicileri saldığınız üzere onu korumak için uğraşmanız gerekir. Dondurma büyüsü ile onun işini oldukça kolaylaştırırsınız ya da ateş topu ile destek verebilirsiniz.

Bunları yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus ise domuz binicisini doğru yöne doğru atmanızdır. Goblin kulesi tarzında yerler domuz biniciyi yolundan saptırır ve zaman kaybına yol açar. Eğer rakibinizin bu denli kuleleri var ise binicileri yollamadan önce onları yok etmeniz sizin yararınıza olur.

Clash Royale Savaş Taktikleri Rehberi

Pekka Taktiği:

Arena 4’te açılma yeteneğine sahip olan Pekka’yı arka taraftan bırakıp ön mevzilere doğru yok ederek gider arkasından ise prens ve yavru ejderha ile takviye edilerek güçlü bir saldırı şekli oluşturulur. Görsel olarak deste dizilimi elimizde olmadığı için kart düzenini yazı olarak sizinle paylaşacağım.

Saldırı için: Pekka- Prens- Yavru Ejderha- Savunma için tesla işinizi görür- kart düzeni için okçu ve iskelet eklemeniz yeterli olacak.

Kontra Atak Taktiği:

Tamamıyla savunma odaklı olup risk almak isteyenlerin sevebileceği türden bir taktiktir. Rakibiniz karşısında pek bir şansınızın kalmadığını anladığınız anda şansınızın yanınızda olduğunuzu inanıyorsanız uygulayabilirsiniz.

Clash Royale Savaş Taktikleri Rehberi

Resimde gördüğünüz askerler ile rakibinizin saldırısını bir anda savunma ile karşılık verip asker göndermesi ve iksir beklerken parça parça şekilde rakibinizi imha edebilirsiniz.

Kötü yanı ise toplu saldırı yapan büyülere karşı zayıf askerler içermesi olup şimşek büyüsü ve ok saldırısı gibi kartlar rakibinizin elinde mevcut ise oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...