Dünya Şehirleri ve ...

[Sabit] Dünya Şehirleri ve Yerleşim Planları  

Yorumlar 

ThePro
(@thepro)
Teğmen Üye
Gönderiler: 77
7 Mart 2013 20:01  

Ülkemizde hiç bir işin rayında ilerlemediğini bilmekteyiz yerleşim planı da buna dahil. En iyisi mi güzel Türkiye'mizi diğer ülkelerden ayıran bir kaç fotoğrafa göz atalım.

Dünya Şehirleri ve Yerleşim Planları:

İSPANYA-Madrid Yerleşim Planı:

İSPANYA-Barcelona Yerleşim Planı:

HOLLANDA-Amsterdam Yerleşim Planı:

FRANSA-Paris Yerleşim Planı:

AMERİKA-Miami Yerleşim Planı:

AMERİKA-Beverly Hills Yerleşim Planı:

HAYALLERİMİ SÜSLEYEN ŞEHİR AMERİKA-NewYork Yerleşim Planı:

YUNANİSTAN-Atina Yerleşim Planı:

Şimdi bizim nadide şehirlerimizdeki yerleşim planına bakalım 🙂

İZMİR Yerleşim Planı:

Tatil cennetimiz ANTALYA Yerleşim Planı:

ADANA Yerleşim Planı:

Ve şüphesiz ki ülkemideki en düzgün yerleşim planına sahip ilimiz ERZİNCAN Yerleşim Planı:

Veeeee İşte 2012 Avrupa Kültür Başkenti Olan İSTANBUL Yerleşim Planı:

VE SON OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM HER NE KADAR ÜLKEMDE HİÇ Bİ İŞ YOLUNDA GİTMESEDE ÜLKEME DELİLER GİBİ AŞIĞIM VE TAŞINA TOPRAĞINA KURBAN OLMAYA HAZIRIM!!!

Alıntı
MeLeKkR@L
(@melekkrl)
Yüzbaşı Üye
Gönderiler: 157
7 Mart 2013 21:33  

TERS GİDEN HER BİŞEYİNE RAĞMEN ÖLÜRÜM TÜRKİYE ' M 

CevapAlıntı
Veteran Soldier
(@administrator)
Orgeneral Admin
Gönderiler: 2012
7 Mart 2013 22:42  

Rantiyecilik nerede varsa oranın hali harap oluyor, bunun örneklerini çoğu şehrimizde görüyoruz. Kaçak yapılar, plansız şehirleşme, itfaiyenin ve kurtarma araçlarının girmediği, çocukların serbestçe salınamadığı sokaklar, mahalleler. Sonra bir felaket gelip çocuklarımız, torunlarımız yandığında ya da olası bir depremde kolonun altında ezilip can verdiğinde o çok sevilen rant herkesin kursağından gelecek, ağlamak fayda etmeyecek maalesef. İnsan gibi yaşamak için herkesin aklını başına alıp düşünmesi lazım.

CevapAlıntı
MeLeKkR@L
(@melekkrl)
Yüzbaşı Üye
Gönderiler: 157
8 Mart 2013 00:41  

marmara depereminde benim biraderin oturduğu site yıkıldı komple . . . 60 kişi öldü  . . . mütahit 3 ay bile yatmadı . . . çarpık kentleşme , gecekondu , sit alanı gaspları , 2b arazilerinin katli  . . . bize yeniden yapılanma  , prof şehir plancıları  , yeni kanunlar ve bol miktarda dozer lazım 😀

CevapAlıntı
ThePro
(@thepro)
Teğmen Üye
8 Mart 2013 01:21  

Dile bile kolay değil ya 60 kişi ne demek sorumluları her kimse dilerim Allah katında cezasıını bulur.

CevapAlıntı
Porsuk
(@porsuk)
Teğmen Üye
Gönderiler: 83
8 Mart 2013 02:40  

hepinize katılıyorum ve thepro! gerçekten çok güzel bi çalışma olmuş, eline sağlık 🙂

CevapAlıntı
ThePro
(@thepro)
Teğmen Üye
8 Mart 2013 03:29  

hepinize katılıyorum ve thepro! gerçekten çok güzel bi çalışma olmuş, eline sağlık 🙂

Teşekkür ederim beğendiyseniz ne mutlu bana, amacım forumu biraz hareketlendirmek 🙂

CevapAlıntı
Veteran Soldier
(@administrator)
Orgeneral Admin
Gönderiler: 2012
8 Mart 2013 04:47  

Gölcük'teki bir tesiste 15 gün süre ile konaklama amacıyla kalmıştım, yaklaşık bir ay sonra gelen 99 depreminde binanın sadece otel hizmeti veren o kaldığım bölümü yıkıldı, vademiz varmış herhalde ki bana denk gelmedi, orada kalmakta olan bir çok tanıdığım/arkadaşım vefat etti. Yine o bölgede kalan ve depremde ölen sayısız arkadaşım, tanıdıklarım vardı maalesef. Hepsine Allah rahmet eylesin.

CevapAlıntı
ThePro
(@thepro)
Teğmen Üye
8 Mart 2013 16:03  

Allah korumuş valla abi, ölenlerede Allah rahmet eylesin iyiki böyle vahim durumlar yaşamadım hayatımda kolay kolay atlatamam ben böyle durumları.

CevapAlıntı
birikiuc
(@birikiuc)
Onbaşı Üye
Gönderiler: 9
22 Mart 2013 01:44  

Erzincan'ın yerleşim planı olarak modern bir görünüme sahip olması tabii afetler sebebiyle. Geçirdiği sayısız depremle şehir en nihayetinde günümüzdeki şeklini almış. Hatta yöre halkı Dedemizin, Babamızın ve Bizim Erzincan'ımız diye sınıflandırıyor bölgeyi. Tabi deprem gibi bir gerçeğin yanı sıra Erzincan'ın yer şekilleride bir başka avantaj. Şehir merkezi dümdüz. Merkezde yer alan tek yokuş, Esentepe adını verdikleri bir tepe. Bu tepeye çıktığınızda zaten şehrin tamamını görebiliyorsunuz. Birde şehir içerisinde 4 kattan daha fazla kat çıkmak yasak. Yer şekilli ve şehirciliği ile Türkiye'nin büyük şehirleri arasında yer alabilirmiş, fakat deprem gerçeği şehrin yakasını bırakmamış. En son depremde şehri çoğu insan terk etmiş zaten.

CevapAlıntı
Porsuk
(@porsuk)
Teğmen Üye
Gönderiler: 83
22 Mart 2013 02:23  

aslında pek çok avrupadaki şehir deprem yangın gibi yıkılıp yeniden kurulmuş sanırım zaten..

CevapAlıntı