Sistem
Hoşgeldiniz...
Conan Exiles İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
Conan Exiles İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
İnceleme

Conan Exiles İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 19 Şubat 2017

31 Ocak 2017 tarihinde PC platformu için erken erişime açılan Conan Exiles’a ait minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile oyun hakkındaki detayları inceleme yazımızda bulabilirsiniz. Conan Exiles’ın PlayStation 4, XBox One oyun platformları için çıkışı ise 2017 yılı içerisinde gerçekleşecek. Güncelleme: Conan Exiles; PC, PlayStation 4 ve XBox One oyun platformlarına 08 Mayıs 2018 tarihinde çıkış yaptı, bilginize.

Conan Exiles minimum sistem gereksinimlerine göre en az i3-4150 veya emsali AMD işlemci ve 6 Gb. ram miktarının yanısıra DirectX 11 destekli R7 370/GTX 660 teknik özelliklerine yakın bir donanım konfigürasyonuna ihtiyacınız bulunmakta.

Conan Exiles kaç gb. derseniz, oyunun kurulumu için 35 Gb. boş harddisk alanı gerekiyor. Multiplayer oynayabilmek ve oyunu indirebilmek için internet bağlantısının gerekli olduğunu belirtmeye gerek yok sanırım, iyi oyunlar.

Conan Exiles Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 (64-Bit), Windows 8 (64-Bit), Windows 10 (64-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-4150 3.5 GHz. ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 6 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R7 370 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 35 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11
Notlar İnternet bağlantısı gereklidir.

Hikayesi:

Conan Exiles oyununun hikayesini kısaca özetleyecek olursak; sürgünde bulunduğumuz devasa çorak topraklarda bir taraftan eşya üretip ve çeşitli kaynakları toplayarak açlık ve susuzlukla savaşırken diğer taraftan korkunç görünümlü yaratıklara karşı hayatta kalma mücadelesi veriyoruz.

Modlar:

Conan Exiles oyununda, üç ana oyun modunun yanı sıra altı adet de alt oyun modu bulunuyor. Kısaca bu modlar PvP (Player Versus Player), PvE (Player Versus Enviroment) ve PvP Blitz adı verilen üç farklı oynanış seçeneğine sahip. Multiplayer modunu resmi sunucuların yanısıra kendi açacağınız ya da başkaları tarafından açılan sunucularda arkadaşlarınızı da davet ederek oynayabilirsiniz.

Conan Exiles alt modlarında ise; gezip görmelik, etliye sütlüye bulaşmadan oynayabileceğiniz modlardan, rol yapmanın dibine vurabileceğiniz modlara kadar seçenekler mevcut. Oyun modumuzu seçip oyuna daldıktan sonra bize anlatıcı eşliğinde bir gazlama merasimi düzenleniyor. “Seçilmiş olan, neye dönüşeceksin?” Ama sonrasında karşımıza çıkan devasa yarasanın korkusuyla kendimizi atacak taş ararken buluyoruz.

Karakter Puanları:

Conan Exiles oyununda zaman geçirdikçe, 50 seviyelik bir maratonda edindiğimiz karakter puanları ile güçleniyor, diğer yandan bilgi puanları ile de eşya üretmek için kullanacağımız tarifleri açıyoruz. Bu tarifler çok önemli, zırhlardan silahlara, alet edavatlara kadar her şeyi bu tarifler sayesinde edinebiliyoruz.

Başlarda oldukça zorlu olacakmış hissiyatı veren ve Conan Exiles erken safhalarında gerçekten oldukça zorlayıcı olan oyun, ilerledikçe çok büyük bir ivmeyle bu zorluğunu kaybediyor. Kılıç, kalkan yay gibi silahları kullandığımız Conan Exiles çok çeşitli bir düşman skalasına da sahip.

Hayatta kalma tabanlı her oyunda olduğu gibi kilit nokta yiyecek ve su. Conan Exiles oyununda birkaç saat geçirdikten sonra bu iki ihtiyacı da oldukça rahat karşılayabileceğinizi görüyorsunuz. Kocaman haritada hemen hemen heryerde bulabileceğiniz su kaynakları ve irili ufaklı böcekler ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olacaktır.

Conan Exiles’ta seviye atlamak da o kadar zor değil, hatta kelimenin tam anlamıyla nefes alsanız seviye atlıyorsunuz. Bırakın savaşmayı yaşıyor olmanız bile tecrübe kazanmak için yeterli geliyor.

Conan Exiles Minimum Sistem Gereksinimleri

Conan Exiles Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 (64-Bit), Windows 8 (64-Bit), Windows 10 (64-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel i7-950 Quad 3.06 GHz. ya da AMD FX-8150 Eight-Core 3.6 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon Pro Duo 8 Gb. ya da NVidia GeForce GTX 1070 veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 35 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Müzikler:

Conan Exiles’ın müzikler konusunda pek bir çeşitliliği olmasa da, gayet yerinde seçilmiş müzikler kullanılmış. Seslendirmeler de bir o kadar iyi düzeyde. Yalnız kadın bir karakter ile oynuyorsanız aldığınız en ufak hasarda feryat figan çığlıklar atıyoruz onu da söyleyeyim.

Optimizasyon:

Son olarak Conan Exiles optimizasyon konusuna değinecek olursak erken erişimin getirdiği ufak sıkıntılar dışında pek sıkıntı yok gibi. Ara ara başınıza gelecek kare hızı düşüşleri sizi üzmesin.

Ultra ayarlarda oynamak için istenilen sistem gereksinimlerinde de NVIDIA GeForce GTX 1070 bulunduğunu belirtelim. Conan Exiles oyununun en büyük sorunu kanımca yükleme ekranları oldu. Abartmıyorum 5-6 dakika beklettiğini gördü bu gözler, fakat güncellemelerle bu sorunların giderileceğini düşünüyorum.

Künyesi
Yayımcı

Funcom

Yapımcı

Funcom

Çıkış Tarihi

PC Erken Erişim: 31 Ocak 2017

PC, PlayStation 4 ve XBox One: 08.05.2018

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, Survival (Hayatta Kalma)

Oyun Motoru

Unreal Engine 4

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
Aldığı Puanlar

Ortada iyi bir yapım var. Conan Exiles oyununun potansiyeli ise muazzam. Benzer oyunlar ile karşılaştırdığımızda Conan Exiles’ın optimizasyonu rakiplerinden çok daha ileride.

Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments