İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Crysis 3 İnceleme
İnceleme

Crysis 3 İnceleme

Yazar: 23 Şubat 2013

Crysis 3 İncelemeCrysis 3 çıktı. On gün süren ve oyuncuların da katılımıyla gerçekleşen Crysis 3 Beta test çalışmasında belirlenen hataların giderilmesinin ardından 19.02.2013 tarihinde Amerika’da, 21.02.2013’te Avustralya’da, 22.02.2013 tarihinde Avrupa’da EA Game tarafından piyasaya sürülen Crysis 3, 23.02.2013 tarihinden itibaren Türkçe versiyonu ile Türkiye’de de satışa sunuldu.

PC, Xbox 360 ve Playstation 3 oyun platformlarında oynanabilen oyun ile ilgili minimum, önerilen (recommended) ve yüksek performans Crysis 3 Sistem Gereksinimleri‘ni bağlantıdan inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda kısaca ve dilimiz döndüğünce Crysis 3 incelemesi yapmaya çalışacağız.

Crysis 3 Senaryosu:

Crysis 3 oyununun senaryosu, Crysis 2 oyunundaki zamanın 24 yıl sonrasında geçiyor ve Prophet’in 2047 yılında istilaya uğrayan dünyayı kurtarma mücadelesini konu alıyor. Kahramanımız Prophet; nano zerreciklerini toplayarak geliştirebilen koruyucu zırh Nanosuit, elektromanyetik teknoloji sayesinde mermi kusan Typhoon ve üstün ok teknolojisine sahip Predator Bow silahları başta olmak üzere diğer Crysis 3 Silahları ile bir yandan dünyada hakimiyetini kurmak isteyen Cell Corporation ile ve diğer yandan da asıl tehlike olan uzaylı istilacılarla savaşıyor.

Crysis 3 Oyun Motoru:

Oyun orta ölçekli haritalarda ve genellikle ormanlık alanlarda ya da Crysis 2 senaryosu gereği yaşanan patlamadan sonra ormanlaşan Newyork’ta oynanıyor. Bir çok alanda ödüle layık görülen Crytek firmasınca yapılan Crysis 3 oyununda CryENGINE®3 oyun motoru kullanıldı. CryENGINE 3 oyun motoru ile anlık ve yüksek hızda grafik renderleme yöntemi ile oyun karakterleri ve oyun içindeki diğer yapı elemanları çok daha gerçekçi bir hal almış ve oyun sahneleri mükemmel bir hale gelmiş.

Crysis 2’ye göre oyun motorunun sahip olduğu yapay zeka oldukça ilerleme kaydetmiş. Örneğin görünmezlik zırhını aktif etmiş olsanız bile eğer yerinizi belli etmişseniz düşmanlarınız sizin orada olduğunuzu tahmin ederek kolayca bulabilir, bu yüzden konumunuzu değiştirmeli ve bir an önce düşmanı imha etmelisiniz.

Crysis 3 Hardened ve Delux Edition:

Crysis 3 oyununun Hardened Edition ve Delux Edition olmak üzere iki versiyonu mevcut. Delux Edition’da Crysis 2 Maximum Edition, Scar silah kaplaması gibi özellikler yer alırken bir üst versiyon olan Hardened Edition’da Predator Bow, Recon Arrow, Hunter Nanosuit Module, Level 5 XP Headstart in MP, 3 Unique Dog Tags özellikleri bulunuyor. Oyun ile ilgili görseller için Crysis 3 HD Wallpapers ve Icon arşivlerini ziyaret ediniz. Crysis oyunları için Crysis Serileri bağlantısında aradığınızdan fazlasını bulabilirsiniz.

Crysis 3 inceleme sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız ya da Facebook beğen butonu ve rating sistemiyle beğeninizi ifade ediniz, teşekkürler.

Crysis 3 İnceleme

Call of Duty tüm serileri ve diğer oyun wallpaper, icon arşivleri için CoDGallery kategorilerisini ziyaret ediniz.

Crysis 3 İnceleme

Oyun hakkında fikir sahibi olmanız için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
9.4
9.0
Editörün Puanı
9.4
Okur Puanları
2 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments