İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Crysis 3 Ön İnceleme

Ve Crysis 3’ün ayak sesleri duyulmaya başlandı. Elecktronic Arts geçenlerde yaptığı açıklamayla Crysis 3’ü duyurmuştu. Bu baya heyecan dalgası yarattı bizlerde. Crytek firması oyun dünyasına özellikle grafik anlamında pek çok yenilik getirmiş, donanım teknolojilerini (Direc X 10 vb.) ilk gördüğümüz oyunlar yapmışlardı. İlk Crysis’de DirectX 10 teknolojisini ilk kullanan oyun olmuştu.

Crysis serisinin biz Türk oyuncularda ayrı bir yeri olduğu su götürmez bir gerçek. Crysis serisinin Türkçe dublaj olması, bizlerde ayrı bir sevinç yaşatmış ve diğer büyük firmaların Türkiye pazarına olan ilgileri artmıştı. Şimdi Crysis 3 duyuruldu ve bizler yine merakla gelecek bilgileri bekliyoruz. Bu yazıda da şöyle bir ön değerlendirme yapmayı planlıyorum.

Crysis 3’de tabii ki oyun açık dünya olmaya devam edecek. 2. oyun New York’ da geçmişti ve şehir tasarımıyla, gerçek bir açık dünya deneyimi sunmuştu. Gökdelenlerin yıkılışı, insanoğlunun uzaylılara karşı verdikleri mücadeleye şahit olmuştuk. Crysis 3’de bu sefer yine New York şehrinde olacağız ama bildiğimiz New York’tan çok uzak, doğa tamamen kendini göstermiş ve şehirden insanoğlunun izleri yavaş yavaş siliniyor.

Uzaylılarla olan savaşımız bu sefer daha da büyümüş ve daha şiddetli bir hale gelmiş. Gökdelenlerin etrafı tamamen ağaçlarla ve yeşilliklerle sarılmış, her köşede ilk oyunda ki adaya benzer bir hale gelmiş. Oyunda insan ırkını korumak için Cell şirketi tarafından karantinalar uygulanmaya başlamış.

Uzaylılarla olan savaşımız bu sefer daha da şiddetli bir hale gelmiş.

Şu an için bu konularda elimizde fazla veri olmadığı için gelen haberlerden ve deneyimlerimizde oyunun bu hikaye kısmının nasıl olacağını ön görmeye çalışıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla insanoğlu artık güvenli yerlerde kendini koruyacak şehirler yapmış. Temel olarak böyle olacağını düşünüyorum. Gelen bilgilerden de bunu görebiliyoruz.

Crysis 3 Ön İnceleme

Gelelim Crysis 3’teki yay ve ok mevzusuna. Sanırım oyuna dahil olan yayın, artık savaş ilerledikçe silah üretiminin yavaşladığı ve her merminin hayati değerli olduğundan yola çıkarak oyunda yay ve ok kullanıyoruz. Çünkü savaş ilerlemiş, uzaylılar Dünya’nın her tarafını işgal etmiş. Bunlara bakarsak insanlarında silah üretim yerleri yok olmuş ve üretimi artık gizli yapmak zorunda kalmış olabilirler. Bu yüzden oyunda ok ve yay kullanacağız gibi gözüküyor. Bu deneyim gerçekten güzel olacağa benziyor.

Son Sözler

İnsanoğlu artık kendini bu uzaylı illetinden kurtaracak bir kahraman aramaya başlamış. Bu kahraman büyük ihtimalle biz olacağız gibi gözüküyor. Belki hikayede sürprizlerle karşılaşabiliriz. Oyunla ilgili elimize gelen bilgiler kısıtlı. Yapılan duyuruda video yayınlanmadı. Burada Crysis 3’e şöyle bir bakış attık. Daha detaylı bilgiler geldikçe yazılarımızı daha detaylı şekilde yazmaya devam edeceğiz. Crysis 3 şimdiden 2013’ün en bomba oyunlarından birisi olacaktır. Merakla bekliyoruz…

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
9.5
9.0
Editörün Puanı
9.5
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments