İncelemeler
Hoşgeldiniz...
DESYNC Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
Desync İncelemesi, Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri
0
İnceleme

DESYNC Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 26 Şubat 2019

Garip grafiklere sahip, zor bir FPS oyunu mu lazım? Sistem gereksinimlerine de bakmak isterseniz DESYNC inceleme yazımıza buyurmaz mısınız? Evet, zor bir oyunu incelemek ve eleştirmek eleştirmen için daha da bir zorlu olur. Oyun kötü olduğundan değil, kötü oynadığınızdan çıldırırsınız ve bu durum genelde kararlarınızı etkiler.

Açık konuşmak gerekirse Desync, oynamayı pek de beceremediğim bir oyun oldu. Onlarca kez öldüm, bir o kadar da etrafı yumruklama isteğim oluştu. Bir şekilde sakin kalmayı başarıp oyun ile ilgili elimden geldiğince objektif notlar alabildiğimi düşünüyorum. Hazırsak başlayalım.

Desync Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya 64-Bit üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Pentium G3250 3.20 GHz. ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5770 ya da Intel HD Graphics 4600 ya da NVidia GeForce 9800 GT veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 3 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Oynanış:

Soyut tasarımlı, neon ışıklı ve epilepsi nöbeti geçirmenize yetecek kadar renkli oyunumuz DESYNC, dalga sistemine dayalı bir FPS oyunu. Bölümler genellikler ard arda ilerlediğiniz arenalardan oluşuyor ve bu arenalarda çokgenlerden oluşmuş ziyadesiyle tek atan düşmanlar ile karşılaşıyoruz.

Düşmanlarımızı alt edip puan kazanmak içinse biraz daha artistik hareketler kullanmamız gerekiyor. 360 derece dönüp bitirici vuruşu yapmak, saldırıdan kaçınıp vuruş yapmak gibi hareketler ekstra puan kazanmamızı sağlıyor.

Elbette bu yaratıcı hareketlerimizi yapmak için hayatta olmamız gerekiyor ki bu da oldukça sıkıntılı bir konu. Yaşamak için vur felsefesinden çok, yaşamak için shift tuşuna kırarcasına bas felfesesine dayalı oyun mantığı, düşmanlarınız ile aranıza bir mesafe koymanız gerektiğini size vura vura öğretiyor.

Mühimmat:

Desync oyununun en çok beğendiğim yanı ise size yeteri kadar mühimmat sağlıyor olması. Kullandığımız bir basit bir tabancanın yanı sıra edinebileceğimiz farklı silahlar için mühimmatımızı öldürdüğümüz düşmanlardan ediniyoruz.

Gerçi Desync oyununun soyut yapısından dolayı mermi mi yoksa can mı aldığımızı anlamak oldukça zor. Ama oyunun stiline oldukça uygun olmuş diyebiliriz. Bu kadar çok neon renk görüyorken mühimmatınızın kontrolünü ve sürekli yapmak zorunda olduğunuz silah değiştirme dizelerine alışmanız için zen ustası olmanız gerektiğini de söylemeden geçemiyorum.

Tuzaklar:

Desync’in görsel yapısı haritada kaybolmanız için de bire bir. Nerdeyim, zıplıyorum, koşuyorum, kaçıyorum derken bir de bakmışsınız etrafınızda bolca bulunan tuzaklardan birine kafa atmışsınız. Bu kadar çok tuzakla en son For Honor oynarken karşılaşmıştım. Oyunun Twitch eklentisi de olduğunu söylemekte fayda var ancak deneyimleyemediğim bu olguyu size sadece “evet bu da var” şeklinde özetleyebiliyorum.

Desync Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-4160 3.60 GHz. ya da AMD FX-6350 Six-Core 3.9 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R7 260X ya da NVidia GeForce GTX 460 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 3 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Son Sözler:

Özetle Desync, Hardcore diyebileceğimiz posizyon alma ve mekaniklere alışma üzerine kurulu FPS oyunları arasında yer almaya müsait bir oyun. Teknik olarak oldukça zorlu ve yaratıcı gelişim sistemlerine sahip bir FPS oyunundan bekleyebileceğiniz herşeyi size veriyor diyebilirim.

Ancak Desync oyununda co-op oynayamayacağınız bir dalga sistemi bir noktadan sonra kısır hissettirecektir. Yine de çevrimiçi sıralamaları zorlamak isterseniz buyrun bir deneyin derim, fakat aman uzun uzadıya saatlerce başında kalmayın. Çünkü oyunu bırakıp şöyle bir gerindiğinizde ağır bir vertigo etkisine girebiliyorsunuz bizden söylemesi.

Künyesi
Yayımcı

Adult Swim

Yapımcı

The Foregone Syndicate

Çıkış Tarihi

28 Şubat 2017

Platformlar

PC

Oyun Türü

Aksiyon, Bağımsız Yapımcı, Dalga Tabanlı FPS

Oyun Motoru

Unity Engine

ESRB Rating

TEEN 13+

Artı Yönleri

Zorlu oyun yapısı türün sevenleri için biçilmiş kaftan,

Çokgenlerden oluşan farklı grafik yapısı.

Eksi Yönleri

Kendini tekrar eden yapısı,

Kullanılan renk paletinin gözlerinizi kanatacak düzeyde neon olması.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
Senaryo
Grafikler
Ses ve Müzikler
Aldığı Puanlar

Desync, zorlu ve güzel bir FPS oyunu, fakat ustalaşmak oldukça zor. Oyun bir noktadan sonra kısır kalıyor. Co-op oynanışın olmaması ise çok büyük bir eksiklik olmuş.

Editörün Puanı
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...