Sistem
Hoşgeldiniz...
Diablo 3 Sistem Gereksinimleri
Diablo 3 Sistem Gereksinimleri
98
0

Diablo 3 Sistem Gereksinimleri

Yazar: Veteran Soldier31 Mayıs 2016

Malumunuz Diablo 3 sistem gereksinimleri geçenlerde açıklanmıştı. İlk sürümü 2001 yılında piyasaya sürülen ve 2008’den beri çıktı çıkacak söylentileriyle herkesi heyecanlandıran DIABLO 3, 12 yıllık uzun bir aradan sonra 15 Mayıs 2012 tarihinde nihayet çıktı.

Çıktığı gün Taksim Meydanı’nı dolduran Diablo tutkunları saatlerce önceden sıraya geçip satışın başlamasını beklediler ve iki farklı sürümü bulunan Diablo 3 ve Diablo 3 Collector’s Edition oyununu almanın mutluluğunu yaşadılar. Blizzard yapımı efsane oyun DIABLO III aynı zamanda Türkçe desteğine de sahip.

Çıktığından sadece bir gün içinde üç buçuk milyon satışı yapılan efsane oyun Diablo III, sadece PC ve Mac için bulunsa da Diablo ve Diablo II’nin tüm hatalarını kapattı. Bildiğimiz üzere Diablo III için Türkçe çeviri yapılacakmış ama sonradan vazgeçilmiş. Diablo serisi RPG hayranlarının taptıkları bir seri haline gelmiştir. Diablo 3′te serideki diğer oyunlardan ziyade ne yenilikler geldiğinden bahsedeyim.

İlk olarak serinin ilk online tabanlı hale getirilmiş olması Diablo III’ün epey ilgi görmesine sebep olmuştur. Bunun yanında diğer ilgi gören yenilik ise açık arttırma ile item satıp alma özelliği eklenmiş olmasıdır. Kimi usta olmuş oyuncular parasını bu sistem ile çıkarıyor diyebilirim. 15 Mayıs 2012′de çıkan oyun Türkiye’de 18 yaş limiti ile yayınlandı.

Diablo 3 Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim SistemiWindows XP/Vista/7 veya daha üzeri işletim sistemi.
İşlemciIntel Pentium D 2.8 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 4400+ işlemci veya üzeri.
Ram1 Gb. (XP için), 1.5 Gb. (Vista/7 üzeri için) RAM.
Ekran KartıNVidia GeForce 7800 GT ya da ATI Radeon X1950 Pro ekran kartı veya üzeri.
Hard Disk12 Gb. boş alan.
DirectXDX 9.0c
Notlarİnternet bağlantısı gerekir.

Bir diğer yenilik ise oyuna eklenen yeni ve kocaman haritalar. Tristam, Caldeium buna sadece birkaç örnek. Birçok yeni boss, rakip ve zindan eklendiğini de belirtmeden geçmeyelim. Diablo III’ün bize sunduğu beş karakter var: İblis avcısı, Cadı Doktor, Keşiş, Büyücü ve Barbar. Bunların dışında oyunumuz bize normal ve hardcore olarak iki oyun tipi sunuyor. Hardcore tipi çok daha zorlayıcı; çünkü karakteriniz ölürse siliniyor! Ölmeden atmışıncı seviyeye ulaşmak hardcore tipinde amacımız.

Hikayesi:

Oyunda konumuz ise Cennet ve Cehennem savaşı olarak geçiyor. Diablo, Mephisto ve Baal iblislerinin taşları yok edeli yirmi yıl oluyor. Bu savaşı daha farketmeyen insanlar nedensiz ölümler ve facialara tek bir sebep veriyorlar: Yeni bir iblis. Sanctuary (Melekler ve şeytanların birlikte yaşadığı bir ülke) insanları Tristram’a (Khanduras’ın bir kasabası) göç ettiler ve deliller buldular. Deliller bir tek şeyi gösteriyordu. Diablo dönmüştü!

Diablo 3 Sistem Gereksinimleri

Diablo 3 Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim SistemiWindows XP/Vista/7 veya daha üzeri işletim sistemi.
İşlemciIntel Core 2 Duo 2.4 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz. işlemci veya üzeri.
Ram2 Gb. RAM
Ekran KartıNVidia GeForce 260 ya da ATI Radeon HD 4870 ekran kartı veya üzeri.
Hard Disk12 Gb. boş alan.
DirectXDX 9.0c
Notlarİnternet bağlantısı gerekir.
Künyesi
Yayımcı

Blizzard Entertainment

Yapımcı

Blizzard Entertainment

Çıkış Tarihi

15 Mayıs 2012

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One, PlayStation 3, XBox 360, Mac OS

Oyun Türü

Aksiyon, RPG, Hack and Slash

ESRB Rating

MATURE 17+

Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier

Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu…