İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Dishonored The Brigmore Witches Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
0

Dishonored’ın ilk yayınlanma tarihi üzerinden neredeyse 1 yıl geçti. Bu oyunda yine bu sezonda oynadığımız ” The Last of Us” gibi geçmiş bir hikayesi olan ve oyunun aşamaları ile geleceği kendi yazdığınız bir oyun. Bu arada bu ek paketin Dishonored için çıkacak olan son paket olacağını ve 13 Ağustos‘ta 10 dolarlık fiyattan çıkış yaptığını da belirtmiş olayım.

The Brigmore Witches iki parçadan oluşan bu hikaye orjinal oyuna parallellik gösteriyor. Oyunun ana karakteri yine İmparatoriçe Kaldwin’in katili Daud olacak. The Brigmore Witches’ta sizi yok etmeye çalışan cadılar meclisinin başkanı Delilah’a karşı duracaksınız.

Billie Lurk’ün ihanetinin ardından iki düşman kurum olan Dead Eels ve Hatters gizlice Dunwall’u geçip Delilah’ın yanına gidebilmek için son umudunuz olacak. Görüntüler yine epey karanlık ve kasvetli. Ve yine görüntülere bakarak söyleyebileceğimiz ikinci şey Brigmore Cadıları’ndan korkmamız gerektiği. Çünkü gerçekten çirkinler.

Dishonored: The Brigmore Witches Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Celeron E1500 Dual-Core 2.20 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ 2.5 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 3 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4350 ya da NVidia GeForce 315 veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 9 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Hikayesi:

The Brigmore Witches ile birlikte müthiş suikastçı Daud olarak görevimize devam ediyoruz ve The Knife of Dunwall’ın bittiği yerden başlıyoruz. Delilah’ın kimliğini bulduktan sonra – kendisi Brigmore Witch cadılar meclisinin başkanı – bizim ölümümüzü sağlayacak büyüyü yapmaması için onu ayinden uzaklaştırmaya ve öldürmeye çalışıyoruz. Zaten Billie Lurk tarafından ihanete uğramışken güvenebileceğimiz kişi sayısı da azalınca bizleri zorlu bir macera bekliyor.

The Brigmore Witches görünüşe bakılırsa tıpkı oyunun kendisi ve önceki iki indirilebilir içeriği gibi karanlık bir atmosfere sahip. Aslında adından da anlaşıldığı üzere cadılarla bir husumet yaşanacak The Brigmore Witches’da ancak nasıl bir husumet olacak, dost mu düşman mı olacağız? İşte burası sürpriz. İpucu: Daud’un gerçek düşmanı Corvo.

Dishonored The Brigmore Witches İnceleme

Oyunun başında maskesini takan oyuncumuz Coldridge Cezaevi’ne bir dönüş yapar ve gardiyanlara karşı sıkı bir savaş verir. Hapisten kaçırdığı hediyeyi teslim eder. Suikastci bu oyunda uzaktan nesnelere ulaşması ve iki yeni küçük aygıtı, oyuncuya yeni özellikler kazandırmış.

Bir sersemletici madde, yakındaki düşmanları şaşırtmak için şok toz ve saldırı hızınızı düşürücü etkisi olsa bile yeni kemik takılar oyuncumuzun sıkça kullanacağı oyuncaklar. İlave not, eğer Dunwall of The Knife’ı oynamışsanız The Knife of Dunwall’daki seçimleriniz, kaos seviyeniz ve silahlarınız, eşya güncellemeleriniz aynen bu DLC’ye aktarılacak.

Dishonored: The Brigmore Witches Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 GHz. ya da AMD Phenom 9650 Quad-Core 2.3 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5850 ya da NVidia GeForce GTX 460 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 9 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Sonuç Olarak:

Büyük ve daha açık uçlu misyonları ile Dunwell of The Knife, daha iyi bir hikaye anlatımı sunuyor. Yeni yetenekler ve araçlar ilginç, yeni karakterler ve kötü adamlar çeşitlendirilmiş. Geri dönüşümlü varlık ve görev türleri yine gereksiz derecede çok.

Corvo ile son karşılaşma beklentinizi karşılamıyor. Kimisi oyunun bu indirilebilir içeriklerle birlikte gittikçe yeni nesil Thief’e benzediğini söylemeye başladı ki bizce biraz haklılar da. Dishonored ve Thief gerçekten görsel anlamda birbirine çok benzeyen oyunlar.

Künyesi
Yayımcı

Bethesda Softworks

Yapımcı

Arkane Studios

Çıkış Tarihi

13.08.2013

Platformlar

PC, PlayStation 3, XBox 360

Oyun Türü

Aksiyon, Macera

Oyun Motoru

Unreal Engine 3

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.2
8.0
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...