Hoşgeldiniz...
Divekick İnceleme

Divekick PC, PS3 and Vita için çıkartılan bir savaş oyunu. Wreckateer oyununun yaratıcısı Iron Galaxy Studios tarafından geliştirildi ki daha önce de beğenimize Street Fighter III 3rd Strike Online oyununu sunmuştu. Divekick‘de 13 karakter mevcut ve her birinin kendisine has özellikleri bulunuyor. Iki düğmeli dövüş oyunu Divekick inanılmaz basit görünse de, aslında dövüş oyunları en zor bölümlerinden biridir.

Arkanıza yaslanıp ateş topları atarak oyunu kazanamazsınız. Rakiplerin hatalarından faydalanmanız ön koşul. Kısaca akıl oyunları.

Divekick’de her oyuncunun iki hamle seçeneği var: Dive (dal) ve Kick (tekmele). Bu hamlelerin 2’de modu var: Yer ve Hava. Yer modundayken Dive hamlesi yaparsanız oyuncu havaya fırlıyor. Yine yer modundayken Kick hamlesi yaparsanız oyuncunuz bir geri adım atar. Hava modundayken Kick hamlesi ise size güzel bir tekme attırır. Her karakterin tekmesi açısı ve stili olarak farklılıklar gösterir. Örneğin favorilerimizden, Kung Pao – neredeyse düz bir ön açı ile tekmeliyor. Redacted ise neredeyse dik bir şekilde aşağıya ve çok geniş tabanlı bir tekme atıyor. İki uç örnek olarak bu 2 karakteri verebiliriz. Ekstremlerden bahsedersek “Baz” ‘ın tekme karakterist özelliğini de atlayamayız. Baz’ın tekmesi havada ışıklı bir çizgi yol bırakıyor. Bu ışıklı yol sınırına girdiğinizde tekmeyi yiyorsunuz Temel durumların yanısıra her karakterin Yer ve Hava durumlarından bahsetmiştik.

Divekick İnceleme

Özellikli pozisyonlar ise aynı anda Dive ve Kick düğmelerine bastığında ortaya çıkıyor. Bu pozisyonlar için yeterli metrajı yakalamış olmanız şart. Bu düğme ekranın alt köşesinde yer alıyor. Bu üst seviyeye ulaşmışsanız, sıçrayışlarınızı ve tekmelerinizi geliştiren Kick Faktör Moduna girebilirsiniz. Eğer karakteriniz kafasına tekme yerse, ulaştığınız derecede düşme oluyor, sarı renge bürünüyor. Metrajda sarı renk, karakterinizin daha yavaş hareket etmenize neden oluyor. Ayrıca oyunda kazanan yoksa, ekranda kırmızı bir çizgi beliriyor. Kırmızı çizgiye hangi oyuncu daha yakınsa kazanan belli oluyor. Ayrıca oyunda buna benzer nadir karşılaşılan durumlarda oluyor. Eğer rakibinizi üst üste hiç yenilmeden yenerseniz hemen gözaltına alınıyorsunuz ve hile etiketini yiyorsunuz. İşin eğlenceli tarafı ise rakibinizi aynı yoldan üstüste 2 kez yenip, tam methodunuzu kabullenip, savunmaları kurdukları anda yeni bir metod geliştirmek ve rakibinizi farlı şekilde yenmek.

Oyunda seslendirmeler çok eğlenceli. Her karakterin sesine hayat veren Mr N. iyi iş çıkarmış. Yine lobi ve asansör müzikleri muhteşem. Ayrıca basit oyunların ne kadar muhteşem olabileceğini de gösteriyor ve paranıza değiyor. Hayal kırıklığı yaratan kısım ise sonu gelmeyen lobi. Divekick bir grup arkadaşınızla oynamak için muhteşem bir oyun fakat bağlantıların iyi olması en büyük gereklilik.

Künyesi
Yayımcı

One True Game Studios

Yapımcı

Iron Galaxy Studios

Çıkış Tarihi

20 Ağustos 2013

Platformlar

PC, PS3, PS Vita

Oyun Türü

Aksiyon, Dövüş Oyunu

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
8.3
7.5
Editörün Puanı
8.3
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments