İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Dofus 2 İnceleme
İnceleme

Dofus 2 İnceleme

Yazar: 14 Şubat 2016

MMORPG oyunlarının ender, eğlenceli ve yenilikçi olanlarından biri Dofus 2. Sadece PC için bulunan oyunumuz 41 milyon oyuncuyu gördü ve her geçen gün de artmaya devam ediyor. Belirli seviyelerde yeni yetenekler kazanıyoruz ve oyun tarzımız ateş, su, toprak ve hava elementleri yönünde oluyor. Oyunda bitmek bilmeyen görevler, güçlü yaratıklar var. İster tek başınıza ister arkadaşlarınızla parti kurup oynayabiliyorsunuz. Kendimizi ve oyun şeklimizi giydiğimiz aksesuarlarla geliştiriyoruz.

Dofus 2, Dofus’tan çok daha heyecanlı ve yeniliklerle dolu. Oyunumuz parça parça kesimlere bölünük olduğu için sağa, sola, aşağı veya yukarı haraket edebiliyoruz. Bu şekilde parçalarda hareket ederek koca haritalar ve diyarlar dolaşıyoruz. Oyunda zindan sistemi de mevcut. Ayrıca evcil hayvan tarzı daha hızlı seyehat etmemizi sağlayacak yardımcılarımız bulunmakta.

Dofus 2 PvP Sistemi:

PvP’nin de mevcut olduğunu söylemeden geçmeyelim. En önemlisi ise oyunun üç boyutlu grafiklerle desteklenmiş olması. Son olarak bazı sınıfların başlangıç seviyesinde, bazı sınıfların ise son seviyede açılan kendine yardımcı olması için çağırabildikleri yaratık yetenekleri var. Oyunun en kötü tarafı ise paralı üyelerin çok daha ayrıcalıklı olması ve ücretsiz oyuncuların çektiği zorluk.

Dofus 2 İnceleme

Dofus 2 Karakterler:

Oyuna üç yeni karakter gelmiş. Bunlar Masqueraider, Rogue ve Fogger. Toplamda 14 farklı karakterimiz var ve amacımız bu karakterlerin arasından seçeceğimiz karaktere seviye atlatarak güç kazandırmak. Şimdi kısaca Dofus 2’deki bu 14 karakterden bahsedelim.

Foggernaut:

Su altının lideri olan bu sınıfımız ne kadar su altına hükmetse de savaş alanındaki yetenekleri küçümsenemez. Savaş alanında gelişmiş büyüsel “turret” makineleri ile menzillerindeki her şeyi patlatırlar. Dostları bile! Bu yüzden fazla yaklaşmasanız iyi olur. Bu makineleri canlandırmak için canına kıymak gerekir. Paralı üyeler içindir.

Cra:

Okları ve büyülü yayları ile tabiri caizse “on ikiden vuran” okçu sınıfımız. Çok uzun menzilleri ve güçlü yetenekleri vardır. Takım maçlarında çok kullanışlılardır.

Enutrof:

Yaşlı ve bir o kadar da hırslı olan sınıfımız. Ganimet dedik mi Enutrof’un oralarda bulunduğuna emin olabilirsiniz. Ellerinden kürekleri eksik olmaz ve savaş alanında kendilerine yardımcı olmaları için yaşayan çanta, yaşayan hazine gibi yaratıklar çağırabilme yeteneklerine sahiptirler.

Feca:

Bu sınıfımıza en yakışacak iki kelime sadık koruyucu olacaktır. Boşuna koruyucu demiyorlar ya; kendilerine her türlü saldırıdan korunabilecek güçte sihirli kalkanlar oluşturabilirler. Takım arkadaşlarına da böyle bir imkan sağlayabildiğinden takım savaşlarında olmazsa olmazlardandır.

Iop:

Kılıçlarını hiç bir zaman yanlarından ayırmayan asil soylu şovalye ve savaşçılardır. Ana elementleri ateş gibi gözükse de her elementte ayrı hünerleri olduğu söylenebilir. Tek başına büyük işler başarabilecek güçtedir.

Osamodas:

Oyunda en çok summon yeteneğine sahip sınıftır. Savaşta ne kadar kötü olsa da çağırdığı yaratıkları hep arkasını kollar. Kendi başına bir takım gibidir ve amacı yaratıklarını güçlendirmektir.

Sram:

Tuzakların ve tuzak kurmanın ustası. Her türlü sinsiliğe ve ölüme meydan okumaya hazırdır. Gölgelerin efendisi olarak görülen sınıfımız görünmezlik gibi bir çok sinsi yeteneği ile rakiplerinin baş belası olmuştur.

Sacrier:

Benim şahsen oynarken en eğlendiğim ve favorim olan sınıf. Oyunda en çok yaşam puanlarına sahip olması gereken ve adı anlamca feda etmek anlamına gelen sınıfımızda çok güçlü yetenekler var. Yaşam puanlarının çok fazla oluşu doğal olarak korkusuz olmasını sağlıyor. Grupça yaratık sürülerine tek başına en rahat saldırabilecek güçte ve yeteneklere sahip sınıftır. Sacrier’a vurdukça onu güçlendirmiş oluyorsunuz. Direk beni öldürmeyen şey güçlendirir mantığı. Neyse.

Ecaflip:

Şansı parmağında oynatan sınıfımız şansı yaver giderse içindeki cevherleri dışarı çok güçlüce dışarı vurabilir. En zor durumunda bile şansı ona yardım eder ve bir kapı açar. Şansını yükseltmesine yarayan yetenekleri olması ona ayrıca bir güç katar.

Eniripsa:

Oyunumuzun iyileştiricisi, doktoru olan sınıfımız kendine ve takım arkadaşlarına en sıkı zamanlarda bile kolaylık sağlar. Takım maçlarının bir başka vazgeçilmezi olan sınıfımız son derece fedakar ve yardımsever olmasıyla tanımlanıyor. Tabii sizin nasıl kullanacağınızı bilemem.

Sadida:

Doğaya üstünlüğünü gösterebilmiş son derece güçlü zehirleri ve çok farklı özelliklerde yaratıklar çağırmayı ustalık haline getirmiş sınıfımız işinde çok iyidir. Kendisinin gücü yanında yaratıklarının gücü birleşince ortaya büyük bir kuvvet dalgası çıkar. Doğayla bütünlüğünü yapabildiği büyüler ve yetenekleri ile kanıtlamış ve nam salmıştır.

Xelor:

Oyunumuzun en değişik ve kuvvetli büyüleri olan büyücüsü. Savaş alanında büyülerini desteklemek için birçok mekanik alet kullanırlar. Zamanın akışını yönetme, ışınlanma gibi büyüler yapabildiklerinin sadece birkaç örneği. Büyülerinde çok çeşitli elementlerden yararlanırlar.

Pandawa:

Yaptığının en farkında olmayan ve aşırı derecede alkolik sınıfımız. Yetenekleri bile kafayı bulmakla güçlenen sınıfımızda zaman geçirmek oldukça eğlenceli. Dost düşman ayırt etmeden, daha doğrusu ayırt edemeden önlerine çıkan her engeli güçleri ile aşarlar. Paralı üyelere açıktır.

Rogue:

Patlama ve hasar nerdeyse Rogue sınıfımız da orada bulunacaktır. Savaş alanında patlayıcı ve zamanlı bombalar kullanan Rogue işinde oldukça usta gibi. İş rakiplerini patlatmaya ve mayınlar yerleştirmeye gelince bu sınıfımız her zaman işinin başında olacaktır.

Masqueraider:

Birçok farklı maske kullanarak savaş yeteneklerini kazanan sınıfımız oldukça renkli savaş stillerine sahipler. Güçlerini maskelerinden aldıkları için çıkarınca iş işten geçti demek yanlış olmaz. Maskeleri sayesinde çok değişik savaş hareketlerine sahiplerdir ve yüzlerindeki boyayı hak ettiklerini kanıtlamak için ellerinden geleni yaparlar.

Sonuç Olarak:

Umarım Dofus 2 hakkında aşağı yukarı aklınızda bir fikir oluşmuştur. Benim de çok severek ve eğlenerek oynadığım bir oyun.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.2
8.0
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments