İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Dungeon Defenders 2 İnceleme
0

Dungeon Defenders II, Trendy Entertainment tarafından yapılan Tower Defence yani kule savunmasına dayalı multiplayer odaklı bir oyun. İlk oyunun oldukça beğenilmesinin ardından yapımcı ve yayıncı ekip de 2. oyunu oyunseverlerin beğenisine sundu. Dungeon Defenders 2 ilk etapta 250 bin’lik satış rakamına ulaştı. Bunun ardından oyun Steam platformu üzerinden de yayınlandı ve toplamda 600 bin rakamına ulaştı. Özellikle arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız co-op maçlarıyla birlikte oyunun eğlence düzeyi gerçekten inanılmaz bir seviyeye ulaşıyor. Arkadaşınız yoksa bu açığı online sistem üzerinden yabancılarla oynayarak da kapatabiliyorsunuz. Dediğim gibi oyun daha çok eğlenmeye ve arkadaşlarınızla vakit geçirmeye dayalı bir oyun, bu yüzden de grafiksel tarzı da buna uygun olarak hazırlanmış. Cartoon’umsu bir tarza sahip olan grafikler, böyle olduğuna bakmayın oldukça kaliteli ve güzel görünüyor. Tabi bunlara şirin mi şirin yaratık ve karakter tasarımlarını ve abartılı yetenek efektlerini de ekleyince oyun tadından yenmiyor.

Dungeon Defenders 2 artık klasikleşmiş 4 tane sınıf içeriyor. Bunlar Apprentice (Büyücü), Squire (Savaşçı), Huntress (Elf kolcusu) ve Monk (keşiş). Her sınıfın kendine has yetenekleri mevcut ve bu yetenekleri oyundaki kulelerle kombine etme imkanına sahip. Örneğin Monk sınıfı çeşitli aura’lar sayesinde takım arkadaşlarına destek olabilirken Squire sağlam bir savunma yeteneğine sahip. Tabiki akın akın gelen düşmanlara karşı tek başımıza değiliz, sürekli olarak kulelerin yardımını alıyoruz. Akıllıca kullanılan savunma önlemleri ve kuleler mutlak bir başarı getiriyor.

Dungeon Defenders 2 İnceleme

Dungeon Defenders 2’deki yegane amacımız tabiki bahsettiğim akın akın gelen düşman sürülerine karşı hayatta kalabilmek. Düşmanalar dalga dalga üzerimize geliyor ve sona doğru yaklaştıkça güçleri ve sayıları da inanılmaz ölçüde artıyor. Ancak her düşman saldırısı arasında savunmalarınızı tamir edecek ve güçlendirecek kadar bir vakte de sahipsiniz. Savunma yaptığımız asıl nokta ise Eternia Cyrstal isimli nesne. Eğer düşmanlar bu nesneyi elegeçirirse oyunu kaybediyorsunuz. Oyunda ilerledikçe korumanız gereken kristal sayısı ve düşmanların çıktıkları noktalar da artıyor. Düşman sayısının inanılmaz derecede arttığı son anlarda ise kalabalığı iyi idare etmek ve takım arkadaşlarınızla kordinasyon halinde kalmak çok daha önemli hale geliyor.

Yukarıda sınıflardan ve hepsinin faklı özelliklere sahip olmasından bahsetmiştim. Bu sınıfların tabiki herbirinin farklı farklı rolleri var. Squire defansif bir yapıya sahipken Apprentice daha ofansif, monk ise destek sağlayan niteliklere sahip. Ama asıl önemli olan takım arkadaşlarının herbirinin farklı farklı sınıfları dengeli kullanması. Tek bir alana yüklenmek bir noktadan sonra çözüm olmuyor. Yabancılarla oynasanız bile gerek kahramanınızın seviyesini yükseltmek ve gerekse zor anlarda ne yapacağınızı bilmeden oradan oraya koşuşturmak bile Dungeon Defenders 2’yi oldukça zevkli hale getiriyor. Tabi tüm bunları yaparken bir yandan da yaratıkları öldürüp mana kazanmanız ve bunlarla yeni kuleler ya da geliştirmeler yapmanız gerekiyor. Oyunun sahip olduğu bu sistem sizi yaratık öldürdükçe çok daha güçlü hale getiriyor ve akıcı bir oynanış sağlıyor. Eğer arkadaşlarınızla ya da sadece başka insanlarla bile vakit geçirmek istiyorsanız Dungeon Defenders 2 mükemmel bir seçim olacak. İlk oyunun üzerine koyduğu içerik ve sınırsız eğlencesiyle kesinlikle sizi pişman etmeyecek bir oyun duruyor karşınızda, özellikle de Warcraft 3’ün tower defence modlarını seviyorsanız!

Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
0%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...