İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Elsword Online Oyun Rehberi

MMOAction türü bir oyun olan Elsword Online anime tarzı grafikler içerir ve 6 adet karaktere sahiptir. Oyunun görevleri hep dungeondadır bu da oyunu dungeon tabanlı bir oyun yapar. Elsword Online Non-Targettir, her online oyunun vazgeçilmezi olarak classlar vardır. Ben az sonra size bu classları tanıtacağım. Her karakterin kendine özel alt sınıfları vardır.

Magenin ve Ambitiosun 3 tane alt sınıfı var, bunlardan birisini seçer. Diğer karakterlerde şu anda iki tane alt sınıf vardır. Magenin 3. alt sınıfı yeni çıktı, muhtemelen diğer karakterlere de 3. alt sınıf gelecektir. Her neyse sözü daha fazla uzatmadan Elsword Online görevlerini ve karakterlerini tanıtmaya ve oyun hakkındaki diğer bilgilere geçelim.

Elsword Online Görevler:

2 türdür, Storyler otomatik gelir, Standartları siz alırsınız dungeon hariç istediğiniz yerde q’ya basıp görevin üstüne tıklayıp complete quest diyebilirsiniz.

Elsword Online Karakterler:

Şimdi karakterleri sıralayalım.

Ambitious – Elsword (Warrior):

Karakterimiz yakın dövüşçü , ağır silah kullanır dayanıklılığı fazladır. Havalı bir görünüşü var. Kırmızı saçları, havalı elbiseleri göz kamaştırıyor. Neyse karakterimiz erkek alt sınıflarını tanıtmaya geçelim.

Sword Knight: Adındanda belli olduğu üzere kılıç üzerine yoğunlaşır ve yakın dövüşünü güçlendirir yeni skiller açılır.Lord Knight classına 35 levelde geçer ve Lord Knight bu classın devamıdır.

Magic Knight: Büyü üzerine yoğunlaşır , kılıcından dolayı yakın saldırısıda güçlüdür ve bu classla beraber hybird bir karaktere döner. Bu classın devamı Rune Slayer’dir.

Steath Knight: Assasin tarzına dönüyordu, galiba hızlı vuruş skilleri vardı bu classın. 35’te geçeceği class daha belli değildir resmi sitesinde.

SPIRITED – Aisha (Magic):

Bu karakterimiz oldukça eğlenceli gerçekten blinki olsun vuruşları olsun gerçekten çok eğlenceli bir hanım. Seri oynanışı, az dayanıklılığı ve tatlı bir görünüşü var. Alt sınıfları dediğim gibi 3 adettir, peki bunlar nelerdir?

 • Dark Magician: Zeka , hızlı oynayış ister tuzakçı gibidir meteor saldırısı vs. var skiller üzerine kurulu bir class bu classın ilerisinde 35 levele ulaşınca Void Princess’e dönüşüyoruz.
 • High Magician: Bu class skilli koyduğunda %50 canını rahat siler herhangi bir karakterin bu class sadece büyüler üzerine kuruludur bu classın ilerisinde Elemental Mastere dönüşür.
 • Battle Magician: Bu da bu classımızın hybirdi , sopa vuruşları gerçekten sağlam ve mage olduğundan skillide sağlam 2si bir arada nescafe tadında bir magemiz bu da, 35 levelde bilinmedik bir şeye dönüşüyor en azından resmi sitesinde belli değil.

Affectionate – Rena (Archer):

Geleneksel kaç vur taktiği, ok yağmurları, ateşli okları havada uçuşturan bir karakterimiz bu bir hanımdır çok iyi yemek yapar. Neyse yay ve vücut aletleri kullanır. 2 adet alt sınıfı bulunur.

 • Combat Ranger: Sanırsam adamla yüz yüze görüşüyor geride durmayı sevmiyor, doğasına aykırı bir haraket. Neyse 35 levelde Wind Sneaker classına dönüşüyor.
 • Sniping Ranger: İşte bizim hanımın doğasına aykırı olmayan sınıfı okçuluk üzerine, yakınına gideyimde vurayım derdi yok. Ok skillerinin kullanıldığı bir sınıf. 35 levelde Grand Archer sınıfına dönüşüyor.

Vengeful:

(Dotadan fırlamış) – Raven (Silkroad oynamış olanlar blade – nuke düşünün öyle birşey bu). Bu karakterimizin bir elinde kılıç bir elinde büyü kullanmaya yarayan bir alet var, kendiliğinden hybird, mesela kombosunda normal vuruş, normal vuruş, normal vuruş yapınca bir dahaki normal vuruşuna ateş püskürtüyor büyü kullanmaya yarayan elinden. Yine 2 adet alt sınıfı bulunan bir karakter peki nedir bunlar?

 • Over Taker: Büyü üzerine kurulu, hybird yolunda devam eden ve o classı seçtikten sonra büyü skillerinin açıldığı bir sınıftır. 35’te bir ileriki classı Reckless Fist.
 • Sword Taker: Büyü değilde kılıca dönüyor bu sınıfında açılan yetenekleri kılıca dayalıdır. 35’te geçiceğiniz ilerki sınıfı Blade Master.

Eve:

Arkadaşlar bu class 2’ye ayrılıyor. Birisi yanında bulunan 2 topla yakın saldırılar, diğeri de topları skill olarak kullanan ve onları kendi yaratığına dönüştürme yeteneğine sahip olan bir class. Top kullanıyor, silah olarak 2 tane küçük kafasında duran toplar.

 • Code Architecture: İşte topla skill yapan sınıfımız bu, toplarını yaratığa çeviren sınıfımız. 35’teki ileriki seviyesi Code Empress.
 • Code Exotic: Yakın toplarıyla pata küte girişen sınıfımız. 35’teki sınıfı Code Nemesis.

Chung:

Bazuka ve Ağır bir taşa benzeyen bir silah kullanıyor. Kız olduğuna bakma bir vuruyor abovv. Ama çok yavaş bir karakter. Klasiktir, zaten fazla vuran yavaştır, dayanıklıdır. Mageler fazla vurur çıt kırıldım ama hızlıdır vs. vs. 2 tür alt sınıfı var hemen onlara geçelim.

 • Fury Guardian: Bu sınıf yakından vurur, fazla vurur, ağırdır, kütük kullanırlar. 35’teki sınıfı Iron Paladindir.
 • Shooting Guardian: Tabanca kullanır seri seri vurur orta derecede hızı olur ve 35’teki sınıfı Deadly Chaser.

Elsword Online Oyun Rehberi

Elsword Online Pvp Sistemi:

Pvp sistemi otomatik birisini bulur ve 220 saniye boyunca savaşınız başlar bu savaş sonunda size exp ve AP (arena point) gelir, kazanınca Rank Point gelir, kaybedince gider. LOL oynayanlar buna elo diyebilir. Eşleştirme sistemi biraz dengesiz sizden düşükler veya yüksekler gelebillir karşınıza, sonra abo bune la bu adam yir beni diyebilirsiniz. Bana oldu 39 level adamla vs atmıştım levelim 24 iken yidi beni yidi.

Arkadaşınızla nasıl pvp yaparsınız? : Elder Villagede, Camilla adlı bir Npc var buna giderek sparringe basınız, Create Rooma basınız odayı kurun ve arkadaşınız yine Camilladan sparringe basarak odanızı bulsun ama private yapın şifre koyun başkaları girmesin, odanızı bulunca girsin oynayın ama exp veya ap gelmez. Burdan ap ve exp kasması olmasın diye konulmuş bir sistem diye düşünüyorum.

Elsword Online Klavye Kontrolü:

 • Z : Normal vuruş, yakın vuruş komboları olur 4 kere Z’ye basınca yere düşürür vs. yapar bir şeyler.
 • X : genelde kombolar x ile olur 4 kere X’e basınca özel birşey yapar işte en basit kombodur vs.
 • A : A’ya koyduğunuz skilli A harfi ile kullanırsınız.
 • B : B’ye koyduğunuz skilli B harfi ile kullanırsınız.
 • D : D’ye koyduğunuz skilli D harfi ile kullanırsınız.
 • C : C’ye koyduğunuz skilli C harfi ile kullanırsınız.

Elsword Online NPC:

Asıl NPC ler 2. köyde başlıyor, o yüzden 2. köydeki NPC leri ve ne işe yaradıklarını yazacağım.

 • Hoffman: Bir kaç görev içinde geçer bu NPC’miz.
 • Curiel: Bankamız yani depomuz.
 • Mail Box: Mailimize gelen maillere burdan bakarız. İnsan şeklinde değildir.
 • Echo: Alchemist yani mana potu, alchemy itemleri satıyor. Birkaç görev bunda da var.
 • Lenphad: Silahçımız, + basarız burda üstümüze ve silahımıza. Silah satar işte.
 • Camila: Pvp düzenleyicimiz.Craft yapabiliriz.
 • Ariel: Genelde görev almak için uğrayacağımız bir NPC.

Elsword Online Yetenek Açılışı:

K harfi ile yetenek ağacımızı açarız, Actions ve Skill Tree bölümleri var. Action bölümünde X ve Z harfleriyle yapılan kombolar burdadır. Açılmaz veya geliştirilmez bu yetenekler.

Skill Tree bölümünde esas yeteneklerimiz vardır. Her level 2 skill geliştirme puanı gelir skillerimize veririz. Skiller toplam skillere verdiğimiz puanla açılır. Mesela 5 tane skill puanını kullan öyle skill açılsın. İlkten az skillimiz vardır, bu alt sınıf seçince genişler.

Elsword Online Oyununda Kullanılan Birimler:

 • ED: Para birimi.
 • AP: Arenadan kazandığınızda gelen puan.
 • Rank Point: Düellodan kazanınca gelen puan düello kaybedildiği taktirde gider.
 • Stamina: Arenaya ve Dungeonlara girmeye yarar, olmadığı takdirde giremezsiniz her sabah 6’da yenilenir. O gün staminanız bittiyse daha oynayamama anlamına gelmez eventlere katılın stamina potu gelir ve staminanızı doldurur.

Dungeon Zorlıklar:

Dungeonlar 3 zorluktan oluşur bunlar;

 • Normal: Kısa ve kolaydır.
 • Hard: Biraz uzun, orta derecedir. Dungeon ortası mini boss vardır.
 • Very Hard (bazen Harder, Hardest yazabilir.): Zordur, uzundur ve dungeon arasında mini bosslar olur.

Create Party’ye basarak adam bekleyebilir veya ardından gelecek start butonu ile tek başınıza başlayabilirsiniz.

Elsword Online Kostüm Sistemi:

Silahınıza kostüm alarak şeklini güzelleştirebilirsiniz, 1 levelde karakter oluşturma ekranında nasıl görünüyorsanız öyle başlıyorsunuz. 15 levelde alt sınıf seçince yeni kostümler gelir. Bir de galiba 35’te de geliyor.

Elsword Online + Basma:

Silahçıdan veya Potcudan basılabilir. Olumsuz olduğunda sadece + basma taşı eksilir, görevler verir + basma taşını, olumlu olursa +1 +2 diye gider. İşte özelliği artar. Bazen iteminiz artı basmayabilir.

Elsword Online Chibi Mode:

F6’ya basınca görüntü değişiyor.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...