İncelemeler
Hoşgeldiniz...
Eternity Warriors 2 İnceleme

Glu Mobile’ın uzun süredir, en çok hasılat yapanlar listesinden düşmeyen oyunu Eternity Warriors 2′yi size tanıtmazsak olmazdı heralde. Eternity Warriors serisinin 2. oyunu, bir çok takipçisine harika zamanlar geçirme fırsatını sundu. Ücretsiz olan bu oyun, çokta büyük olmayan boyutuyla da bir çok mobil oyuncuyu kendine hayran bıraktı. Biz de hem Android hem de iOS’ta oynayabileceğiniz bu oyunu sizin için inceledik. Oynamak isteyenler yukarıdaki bağlantıdan Eternity Warriors 2 iPhone/iPad, Google Play, Mac ve Amazon indirme linklerine erişebilirler.

Baltalar Elimizde!

Her fantazi oyununun kemikleşmiş mekanı olan “zindan” olgusunu çok güzel işlenmiş olduğu Eternity Warriors 2′de, farklı zorluk seviyelerinde ister tek başınıza ister diğer oyuncularla beraber, zindanlarda omuz üstünde baş, taş üstünde taş bırakmıyoruz tabiri caiz ise. Karamsar ve kötü kokulu mekanlarda, zombilerden, iskeletlere yeraltı dünyasının ucubelerine karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz, diyoruz ama bu pekte kolay değil. Çünkü bazen bir bölümü bitirebilmek için, düşük seviyedeki zindanları defalarca bitirmeniz ve oradan kazandığınız para ve eşyalarla kendinizi daha da güçlendirmeniz gerekiyor. Oyunun dikkat çekici bir özelliği ise “loot” yani yağmalama olayının oynadığınız süre boyunca en büyük hedefiniz haline gelmesi. Düşürdüğünüz her eşyanın sizde uyandırdığı merak duygusu, oynama isteğinizin sürekli yenilenmesini sağlıyor.

Bunca övgü ve yergiden sonra hafif hafif oyun hakkında ansiklopedik bilgi verme faslına geçebiliriz sanırsam. Oyunun yüksek çözünürlükte mükemmel grafiklere sahip olduğunu belirtmek gerek öncelikle, o yüzden 2 yaşında bir telefona sahipseniz, üzgünüm oynamanız pek mümkün olmayacak. Grafiklerin yanında savaş mekaniği tek kelime ile harika! Eternity Warriors 2 o kadar akıcı ki, kendinizi sürekli bir şeyleri kaçarken ya da kovalarken buluyorsunuz. Yerinizde durup tek bir tuşa ard arda basmak gibi bir durum söz konusu değil, hele ki boss fightlara gelince işte o zaman görün!

Eternity Warriors 2 İnceleme

Oyunda özelleştirmenin neredeyse hiç olmaması tabi ki de biraz can sıkıcı, sadece yakından dövüşebilen bir barbarı yönetiyorsunuz, fakat az önce de bahsettiğim gibi oyunun akıcılığı bu eksikliği ortadan kaldırıyor gibi. Özelleştirme az dedik fakat o kadar da değil, ilk levellarda paranızı neye harcadığınız neyi upgrade ettiğiniz bir hayli önemli, savunmaya ve blok yapmaya ağırlık vererek düşmanlarınızı kendi silahlarıyla vurabilir ya da özel yeteneğinizi değiştirerek saldırınızı yükseltebilirsiniz, son levellarda bu fark her ne kadar kapanacak olsa da ilk levellarda oyun tarzınıza yönelik yetenekleri geliştirmeniz sizin için daha önemli.

Eternity Warriors 2 her ne kadar “freemium” bir oyunda olsa, online marketten alışveriş yapmak birazcık zorunluluk haline gelebilir, çünkü bazı eşyaları zindanlarda yağma yaparak elde edemiyorsunuz. EW2 çok zor, bitiremiyorum, güçlenmek için hep para istiyor diyorsanız, multiplayer modunda daha çok exp ve daha iyi itemlar düşüyor o yüzden multiplayer oynayıp güçlenmeye çalışmanızı öneririm. Oyundaki artıları akıcı savaş mekaniği ve co-op oynayabilme; eksi yönleri ise oyunun zorluğu, alışveriş yapmaya itmesi, tek klas seçilebilmesi olarak sayabilirim. Bu kadar hareketli ve hakkını veren bir hack & slash oyunu uzun zamandır görmemiştik açıkçası. Size tavsiyem indirip oynamanız ve kendiniz tecrübe etmeniz!

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments