Sistem
Hoşgeldiniz...
Fallout: New Vegas Old World Blues Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Bilim dünyasının en karışık, tehlikeli, komik ve etkileyici yönleri ile minimum sistem gereksinimlerini de ele aldığımız Fallout: New Vegas Old World Blues’u sizin için inceledik. Fallout New Vegas oyununun üçüncü DLC’si olan Old World Blues’u bilgisayarınıza yüklediğiniz gibi aksiyon ve macera dolu bir oyun sizleri bekliyor.

Oyun başladığında size bir haber geliyor. Haberde çölün güneyindeki bir bölgede bulunan açık hava sinemasının gece vaktinde ilginç bir gösteri yaptığı söyleniyor. Bu gelen haber’den sonra oyun seviye puanınız 5 puan artıyor.

Size verilen haber’de söylenen yere gittiğinizde düşen bir uydu görüyorsunuz. Uydudan perdeye bir takım görüntüler yansıyor. Oyun içinde neler olduğunu anlamanız için uyduya yakından bakmanız konusunda uyarılıyorsunuz. Böylece oyun başlıyor.

Fallout: New Vegas Old World Blues Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Win XP ya da Windows 7 (32-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5800+ veya üzeri en az çift çekirdekli işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram
Ekran Kartı ATI Radeon 1300 XT ya da Intel HD 4200 512 Mb. ya da NVidia GeForce 6 serisi veya üzeri destekli ekran kartı.
Harddisk 10 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Fallout: New Vegas Old World Blues Oynanış:

Uzun zaman çıkması beklenen ve nihayet çıkan DLC Old World Blues, diğer oyunlardan tamamı ile farklı bir haritada geçiyor. Ayrıca oyunun konusunu da teknoloji ve bilim kaplıyor. Ayrıca diğer oyunlardaki kasvetli hava yerini mizah’a bırakmış.

Fallout: New Vegas Old World Blues DLC’sini oynarken zorlanmak istemiyorsanız 15 veya daha üstü seviye gelmeniz gerekiyor. Çünkü bu DLC paketinde düşmanlar sizi bir hayli zorlayabilir. Oyunun konusu Big Empty aslı bir bölgede geçiyor.

Big Empty, bir araştırma merkezi. Bu gölgede iki grup seçme şansınız var. Bunlardan bir tanesi, Think Tank; fikir ekibi diye adlandırdığımız eski bilim adamlarının olduğu bir grup. Diğeri ise Dr. Mobius.

Ben Bir Bilim Adamıyım Arkadaşım, Maskot Değil!

Bu arada bilim adamlarına eski dememizin sebebi; bilim adamlıklarını bıraktıkları için değil, artık insan olmadıkları içindir. Uyanıp, kendimize geliyoruz. Sonra üzerimizdeki hasta önlüğü ile kendimizi tuhaf bir gözlem kulesinde buluyoruz. Ne olduğunu anlamadan, Think Tank adlı grubun bulunduğu odaya giriyoruz. Daha sonra onlarla uzunca bir sohbete başlıyoruz.

Fallout: New Vegas Old World Blues Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Diyologlar:

Fallout: New Vegas Old World Blues oyunu içinde oldukça uzun diyologlar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak daha öncede bahsettiğim gibi oyun içindeki mizah sizin bu diyaloglardan sıkılmanızı engelleyecektir. İlk olarak Think Tank ile diyalog yapıyorsunuz. Bu konuşma yaklaşık 12 dakika sürüyor.

Ayrıca ekip ile tek tek konuşmak isterseniz; bu süre yarım saati buluyor. Bu diyolaglar esnasında görev alıyorsunuz. Diyologlar içerisinde bir kaç görevi tamamlayabiliyorsunuz. Zeka ve bilim seviyeniz iyi durumda ise, bu konuşmalar bile seviye atlamanıza yetecektir.

Oyuna başladığınızda hasta önlüğü görünce tedirgin olabilirsiniz. Ancak korkmayın; oyun başlarken üzerinizden hiç birşey eksilmiyor. Ancak her DLC’de olduğu gibi mücadeleye tek devam etmek zorundasınız. Arkadaşlarınız size eşlik edemiyor.

Level Cap:

Fallout: New Vegas Old World Blues oynarken Level Cap’ımız 5 seviye artıyor. Bununla birlikte başka seçenekler de açılıyor. Bu seçeneklerden biri Logan’s Loophole. Bu yetenek sayesinde kimyasal bağımlılıklara karşı Fallout: New Vegas Old World Blues’daki savunma gücünüzü artırıyor.

Diğer taraftan bilim adamları biz uyurken deney yaptıkları için, yeteneklerimizin bir kısmı gelişiyor. Oyun içinde yeniden keşfedebileceğiniz çok sayıda alan ve bina var. Bunların çoğuna girip çıkacaksınız. Ufacık zannettiğiniz depodan aklınıza gelmeycek şeyler çıkacak. Her yeni keşfettiğiniz yerde yeni yaratıklar ile karşılaşacaksınız.

Oyunda deneyler sonrasında çıkan yaratıklar, sizi baya zorlayacak. En basitinden iskeletler ve köpekler sizin peşinize düşecekler ve bırakmayacaklar. Fallout: New Vegas Old World Blues oynamaya başladığımızda bulunduğumuz nokta olan The Sink adlı mekan, bizim üssümüz oluyor. Görevleri tamamladığımız takdirde bu üs güçleniyor.

Müzikler:

Oyun içinde çok güzel klasik caz parçaları var. Dinlerken kendinizden geçebilirsiniz. Oyun içi atmosfere büyük getirisi olan müzikleri radyo kanalına kaydetme şansınızda var. Bu nedenle bu müzik ziyafetini istediğiniz kadar yaşayabilirsiniz.

Genel Yorum

Fallout serisi oyunları teknoloji ve ilkellik arasında güzel bir bağ kurmuş ve oyunseverlere güzel oyunlar sunmuştur. Serinin son oyunu olan Fallout: New Vegas Old World Blues DLC’si bu seriyi bir üst seviyeye taşımış.

Künyesi
Yayımcı

Bethesda

Yapımcı

Obsidian Entertainment

Çıkış Tarihi

19 Temmuz 2011

Platformlar

PC, XBox 360, PS3

Oyun Motoru

GameBryo

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
8.8
Aldığı Puanlar

Oyunda gerilimi de mizahı da bulabiliyorsunuz. Son derece güzel harmanlanmış. Fallout: New Vegas Old World Blues DLC paketi son derece güzel hazırlanmış ve oynanmaya değer.

8.5
Editörün Puanı
8.8
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments