İncelemeler
Hoşgeldiniz...
FIFA 17 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Yapım ve dağıtımı EA tarafından gerçekleştirilen FIFA 17 minimum ve önerilen sistem gereksinim bilgileri ile oyuna ait özellikleri ve incelemeyi aşağıda bulabilirsiniz. Hem oyun hakkında fikir sahibi olmak hem de bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını test etmek amacıyla FIFA 17 demosunu bağlantıdan indirip oynayabilirsiniz. FIFA 17 demo sadece PC kullanıcıları için değil XBox One, XBox 360, PlayStation 4 ve PlayStation 3 platformları içinde oynanabilir durumda.

FIFA 17’yi oynayabilmek için en az i3-2100 3.1 GHz. teknik özelliklerine sahip bir işlemci ile 8 Gb. ram gerekli. Minimum ekran kartı gereksinimi olarak AMD Radeon R7 260 seviyesinde bir grafik kartı önerilmiş. Oyunu kurabilmek için ise 50 Gb. civarında boş harddisk alanına ihtiyacınız var.

Frostbite oyun motorunun kullanıldığı FIFA 17 oldukça kaliteli görsellere sahip, oyuncuların hareketleri ile adam adama yapılan markajlar daha gerçekçi görünüyor. FIFA 17’de duran toplar üzerinde oldukça çalışılmış, ayrıca atak yapma teknikleri, fizik özellikleri ve aktif zeka sisteminde de büyük yenilikler gerçekleştirilmiş.

FIFA 17 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Win 8.1, Win 10 (64-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-2100 3.1 GHz. ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R7 260 ya da NVidia GeForce GTX 460 veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş depolama alanı.
DirectX DX 11.0

FIFA 17 Minimum Sistem Gereksinimleri

Journey Mod:

Herkesin Fifa 17’de en çok beğendiği demosunda çıldırdığı Journey modundan bahsetme vakti geldi. Hikaye ciddi anlamda çok anlamlı başlıyor gerçek bir hikayeden alıntı gibi yani. Baba sizi beğenmiyor anne ve dede sizi destekliyor. Dedeniz eski futbolcu olduğunuz için ondan ilham alıyorsunuz. Bir de kankamız WALKER var, kendisi için Zlatan İbrahimoviç’in yan sanayisi diyebiliriz, ego tavan kısaca.

Hikayeye çok güzel başlıyorsunuz öncelikle bunu söyleyeyim. Takımınızı seçiyorsunuz ve belirli bir deneme maçına çıkartıyorlar sizi. Beğendirirseniz kendinizi çok güzel bir şekilde takıma geliyorsunuz ama asıl çile burda başlıyor. Önce yedek olarak sürünüyosunuz yetmemiş gibi hakkınızda kiralık haberi geliyor size ve kiralık gidiyorsunuz. Daha gerçekçi bişeyler beklerdim en azından performansımıza göre kalmak gibi.

Kiralık gittiğimiz klüpte yaptıklarımız gerçekten çok önemli. Bu arada kiralık gittiğimiz takımdada can ciğer düşman olduğumuz Williams Bey ile karşılaşıyoruz. İçten içe kankanız oluyor bir anda daha fazla spoiler vermemek ile birlikte diyebilirim ki Williams ile Walker egosuna bir cevap verebilirsiniz. Bir de benim gözümde çok ama çok eski alan sponsorluk anlaşması var. 200K (200.000) takipçi de sizlere bir sponsorluk sözleşmesi geliyor.

Krampon sözleşmesi ama sadece adidas? çok saçma olmuş. Ben Nike, Puma vesaire firmalar beklerken böyle bir şeyle karşılaşmak canımı çok sıktı. Dedim ya kiralık gidiyorsunuz diye kiralık gittiğiniz sürece hikaye 2-3 saat arası bir sıkıcılığa giriyor arkadaşlar, röpörtajlar azalıyor, diyaloglar kısalıyor 2-3 saatinizi maç-antreman döngüsünde harcıyorsunuz 2-3 saat direnirseniz yolunuz açık diyeyim ben size.

FIFA 17 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Win 8.1, Win 10 (64-Bit) veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-3550K 3.40 GHz. ya da AMD FX-8150 3.6 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R9 270 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 50 Gb. boş depolama alanı.
DirectX DX 11.0

Kariyer Modu:

Geldik kariyer moduna, EA Sports kariyeri hiç boş geçmemiş. Yeni gelen özellikler beni çok mutlu etti kısaca. Başlangıç ekranından itibaren yenilikler göze çarpıyor zaten 2016’daki oyun gibi sıkıla sıkıla başlamıyorsunuz. Bizlere 4-5 tane profil çizmiş ki hepsi de çok özenilerek yapılmış. Yüz hatlarına kadar harika.

Gelelim şimdi oyun içi menüsüne. Harika özellikler var, artık klübün mali durumu size bağlı yani 2016’daki sürekli alayım ama hiç zarar etmeyeyim durumu yok. İlk sezon ne ektiniz ikinci sezonda onu biçersiniz kısaca. Bir de yönetim beklentileri adında bir mevzuat geldi ve gayet güzel. Yönetim sizden o sezon için olası lig, Avrupa (3 sene için), finansal olarak başarı bekliyor. Ne kadar kazanırsanız o kadar iyisiniz demek bu da kısaca.

Grafikler:

FIFA 2017 grafikleri harika, olağanüstü güzel. Taraftarlar gerçekçi futbolcuların en ufak hareketi bile Frosbite motoru ile birlikte daha gerçekçi hale gelmiş. Taç atarken ileri geri yürümek, teknik direktörün anlık pozisyon tepkisi, oyuncunun sinir, mutluluk ve benzeri duygularını yüzünü kullanarak yansıtması bile grafiklerin bizden tam puan almasına yeterli.

Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

Electronic Arts Kanada

Çıkış Tarihi

27 Eylül 2016

Platformlar

PC, XBox 360, PlayStation 3, XBox One ve PlayStation 4

Oyun Türü

Futbol Oyunu

Oyun Motoru

Frostbite 3 Engine

ESRB Rating

EVERYONE

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
8.5
9.4
Aldığı Puanlar

FIFA17'ye en azından bir de LaLiga eklenebilirdi, kariyerimizin zirvesini Real Madrid ve Barcelona gibi takımlarda da yapabilirdik. Hikayeye transfer getirirdi ki bu da daha fazla diyalog ve daha fazla oyun keyfi demek.

8.5
Editörün Puanı
9.4
Okur Puanları
2 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments