Sistem
Hoşgeldiniz...
Fortnite Battle Royale [Free] Sistem Gereksinimleri ve Oyun Hakkındaki Detaylar

Epic Games tarafından çıkarılan ve ücretsiz olarak oynanabilen Fortnite Battle Royale oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile oyun hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. 25 Temmuz 2017’de erken erişime açılan ve oyuncuların büyük beğenisini kazanan free Fortnite Battle Royale oyunu, Fortnite oyununa ait 100 kişiye kadar destekli bir PvP modudur.

Oyuna ada üzerinde uçan otobüsten paraşütle atlayarak başlıyorsunuz. Fortnite Battle Royale’daki birincil önceliğiniz; silahlar, mühimmat, tuzaklar, şifa maddeleri, kalkanlar, yapı malzemeleri vb. kaynakları bulmak ve toplamaktır. Bu kaynaklar adanın her yerinde bulunabilir, bu yüzden çevrenize dikkatlice bakmanız ve araştırmanız gerekir. İkincil ve oyunu kazanmaya yönelik önceliğiniz ise hayatta kalmaya çalışarak oyunu tamamlayan son oyuncu olmaktır.

Kurulum:

Oyuncuların devasa bir haritada amansızca mücadele ederek hayatta kalmayı amaçladığı aksiyon ve macera oyunu Fortnite Battle Royale’ı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. PC/Mac kullanıcıları, Fortnite Battle Royale oyununu indirmek için ihtiyaç duyabilecekleri ”Epic Games Launcher” uygulamasını bağlantıda bulabilirler.

Launcher uygulamasını yükledikten sonra Epic Games üyelik e-posta adres ve şifrenizi girdiğinizde “Fortnite” tabına geçerek Fortnite Battle Royale oyununu yükleyip kurulumunu yapabilirsiniz. Playstation 4 ve XBox One konsol oyuncuları ise kendi platformları üzerinden “Fortnite Battle Royale” araması yaparak oyunu yükleyebilirler.

Fortnite Battle Royale kurulumu sırasında alınabilecek “the installation package is not supported by this processor type” hatası ve çözümü ile diğer yardım başlıklarını bağlantıdaki destek sayfasında bulabilirsiniz. Kurulum ya da oyun sırasında aldığınız hataları yorum kısmından yazarsanız bilgimiz dahilinde ise yanıtlamaya çalışacağız.

DOWNLOAD

Konsollar:

PUGB ve H1Z1 gibi oyunlardan esinlenerek geliştirilen Fortnite Battle Royale; PC, PlayStation 4, XBox One ve Mac oyun platformlarında oynanabiliyor. Fortnite Battle Royale oynayabilmek için PlayStation Plus üyeliği gerekmezken XBox One’da oynayabilmek için Xbox Live Gold üyeliğinizin olması gerekiyor.

Şu an için Fortnite Battle Royale’da farklı platformlar arası çapraz bağlantı (Cross-Play) mevcut değil, ancak PC ve PS4 çapraz bağlantısı için çalışmalar devam ediyor. Cross-Play çalışması tamamlandığında PS4 hesabınızı Epic Games ID‘niz ile ilişkilendirmeniz yeterli olacak.

Fortnite Battle Royale Minimum Sistem Gereksinimleri

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-4330TE 2.4 GHz. ya da AMD Phenom II X4 805 2.5 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000 Desktop ya da NVidia GeForce GT 520 v2 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 11 Gb. boş alan.
DirectX DX 11
Notlar Fortnite Battle Royale’in PC için kontroller desteği mevcuttur.

Bağlantıda oyunla ilgili diğer detayları da bulabileceğiniz Fortnite Sistem Gereksinimleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip Fortnite Battle Royale minimum sistem gereksinimlerine göre 64-Bit işletim sistemi kurulum ve oynamak için zorunlu olup en az Intel HD 4000 teknik özelliklerinde bir ekran kartı, 2.4 Ghz. çekirdek hızına sahip i3 seviyesinde bir işlemci, 4 Gb. ram ve yaklaşık 11 Gb. boş harddisk alanı gerekiyor.

Player Report:

Fortnite Battle Royale oynarken hile yapan ya da oyun kurallarına aykırı davranan oyuncuları oyunun seçenekler menüsündeki “Feedback” tabına girerek yapabileceğiniz gibi bağlantıdaki oyuncu şikayet formunu da kullanarak rapor edebilirsiniz.

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-760 2.80 GHz. ya da AMD FX-8100 Eight-Core 2.80 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7870 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 11 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Son Sözler:

Öncelikle Fortnite Battle Royale’a ait minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine ve ayrıca kısa da olsa oyuna ait bilgilere, kurulum detaylarına, indirme ve destek sayfası bağlantılarına yer verdiğimiz bu yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmanızı ve rating sistemiyle oyunu puanlamanızı önemle rica ederiz. Teşekkürler, iyi oyunlar.

Künyesi
Yayımcı

Epic Games

Yapımcı

Epic Games

Çıkış Tarihi

26 Eylül 2017

25 Temmuz 2017 (Erken Erişim)

Platformlar

PC, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, XBox One ve Mac

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, Hayatta Kalma

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
9.1
Aldığı Puanlar

Fortnite Battle Royale gibi ücretsiz oyunların gün geçtikçe daha çok çıkarılıyor olması, burnundan kıl aldırmayan oyun yapımcılarını özellikle fiyat politikalarını gözden geçirmeye zorlayacak olması bakımından oldukça sevindirici...

8.5
Editörün Puanı
9.1
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments