Haberler
Hoşgeldiniz...
Fortnite Sistem Gereksinimleri Belli Oldu
0

EpicGames tarafından uzun bir geliştirme sürecinden sonra erken erişime açılan Fortnite oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile oyun hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Oyunculara ise bir müjdemiz var; 21.07.2017’de ücretli olarak erken erişime açılan Fortnite oyunu 2018 yılında oynaması ücretsiz (free-to-play) olacak.

Fortnite oyununa PvP modu ile gelen ve 26.09.2017’de çıkarılan ücretsiz bir oyun olan Fortnite Battle Royale hakkındaki detaylar ile indirme linklerine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Fortnite Battle Royale

PC için kontroller desteği de bulunan Fortnite’ı oynayabilmek için 64-Bit destekli bir işletim sisteminizin olması zorunlu. Aksi halde ”The installation package is not supported by this processor type” hatası almanız kaçınılmaz. Fortnite’ı, dört kişi destekli online co-op modunda arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceksiniz, ancak PC, XBox One ve PS4 platformları arasında çapraz oyuncu desteği bulunmuyor maalesef.

Fortnite’ı normal grafik ayarlarında oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerine göre i3-4330TE 2.4 GHz. işlemci ve 4 Gb ram miktarının yanısıra GT 520 v2 teknik özelliklerine sahip bir ekran kartınızın bulunması gerekli. Fortnite kurulumu için gerekli boş hardisk alan miktarı ise 20 Gb. civarında.

Fortnite Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-4330TE 2.4 GHz. ya da AMD Phenom II X4 805 2.5 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000 Desktop ya da NVidia GeForce GT 520 v2 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 20 Gb. boş alan.
DirectX DX 11
Notlar 64-Bit işletim sistemi kurulum ve oynamak için zorunludur.

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri

Hikayesi:

Fortnite’ın hikayesi, ”Fırtına” olarak tabir edilen bir felaketin ardından nüfusunun neredeyse tamamı yok olan ve ardından mutant canavar sürülerinin istilasına uğrayan dünyayı kutarmak için verilen mücadeleyi konu ediniyor.

Bu mücadeleyi kazanmak için felaketten geri kalan kahramanlarla liderliğiniz altında işbirliği yaparak dev kale ve üsler, sığınaklar ve egzotik silahlar yapmanız, ganimet toplamanız ve seviye atlatmanız gerekiyor.

Siz ve grubunuzdaki elemanlar seviye atladıkça becerilerininizin de seviyesi artacak. Hayatta kalmak için ihtiyaç duyacağınız aletleri, hidrolik baltaları, ev yapımı keskin nişancı tüfekleri, roket rampaları ile silah taretleri yapabileceksiniz.

Ve ardından üzerinize dalga dalga gelen mutant canavar saldırılarının üstesinden gelmek için kahramanlar arasından seçim yaparak oluşturacağınız takımınızla tüm gücünüzü kullanarak karşı koymaya çalışıyorsunuz.

Fortnite Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-760 2.80 GHz. ya da AMD FX-8100 Eight-Core 2.80 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7870 ya da NVidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 20 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11
Künyesi
Yayımcı

Epic Games

Yapımcı

Epic Games, People Can Fly

Çıkış Tarihi

25 Temmuz 2017

Platformlar

PC, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, XBox One, Mac OS

Oyun Türü

TPS, Aksiyon, Macera, Hayatta Kalma

Oyun Motoru

Unreal Engine 4

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
7.8
Aldığı Puanlar

2011 yılında yapılan duyurunun ardından geçen uzunca bir yapım sürecinin ardından nihayer çıkan Fortnite bakalım beklememize değmiş mi?

7.5
Editörün Puanı
7.8
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazıyı Oyla
Çok İyi
0%
İyi
100%
Eh İşte
0%
Kötü
0%
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website amelesi ve amatör Call of Duty oyuncusu...