Bildirimler

[Sabit] Black Ops 2 Error during initialization Unhandled exception caught Çözüm Önerile  

  Yorumlar
(@administrator)
General Admin

Black Ops 2 Error during initialization: Unhandled exception caught hatasıyla karşılaşıyorsanız öncelikle bilgisayarınızın Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri'ni karşıladığından emin olunuz.

Black Ops 2 II Minimum Sistem Gereksinimleri & Minimum System Requirements:

 

 

 

 

İşlemci & CPU : Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz ya da AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz ve üzeri
Ekran Kartı : Nvidia GeForce 8800GT 512 MB ya da ATI Radeon HD 3870 512 MB ve üzeri
RAM : 2GB for 32-bit OS ya da 4GB for 64-bit OS
İşletim Sistemi & OS : Windows Vista SP2 ya da Windows 7
Direct X  : DirectX11

Öncelikli Çözüm Önerileri :

1. İşletim sisteminizin ve windows işletim sistemlerinin ayrılmaz bileşeni Microsoft .NET Framework güncelleştirmelerini kontrol edin ve güncelleyiniz.

2. Ekran kartınızı güncelleyiniz, gerekirse Black Ops 2 kurulumundan sonra tekrar üzerine kurunuz.

3. Direct X yazılımını güncelleyiniz, gerekirse Black Ops 2 kurulumundan sonra güncel DirectX11'i tekrar kurunuz.

4. Oyun dosyalarını da optimize etmek maksadıyla bilgisayarınıza dosya birleştirme yani defrag işlemi uygulayınız. Defrag işlemini steam üzerinden sadece oyun dosyaları için de yapabilirsiniz.

5. Bilgisayarınıza oyun sırasında binen yükü azaltmak maksadıyla Razer Cortex (Game Booster) yazılımını kullanınız.

Diğer Çözüm Önerileri : Henüz kesinleşmemekle birlikte bazı oyuncular aşağıdaki çözüm önerilerini uyguladıklarında olumlu sonuç aldıklarını bildirmişlerdir. Aşağıdaki çözüm önerilerini sırasıyla uygulayınız ve her aşamada Black Ops 2 oyununu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

6. Sistem saatini 13.11.2012 GMT/UTC+08:00 Pekin olarak ayarlayınız.

7. Sistem saatini 14.11.2012 GMT/UTC+08:00 Pekin olarak ayarlayınız.

8. Oyunda kulaklık kullanmıyor olsanız da kulaklık fişini ses çıkışına takınız. Call of Duty World at War'da da karşılaşılan aynı sorun için uygulanan ses aygıtı ayar yöntemlerini Black Ops 2 için de uygulayınız.

9. Black Ops 2'nin steam versiyonunu yüklediyseniz steam hakkında detaylı anlatımın bulunduğu Steam Hakkında yazımızı inceleyerek steam uygulamasını kurunuz ve ayrıca aşağıdaki yoldan oyun içerik dosyalarını doğrulayınız.

Steam > Oyun Kütüphanesi/Library > Black Ops 2 Multiplayer > Sağ klik/Right clic > Özellikler/Setting > Yerel dosyalar/Local files > Oyunun İçerik Dosyalarını Doğrula/Confirm işlemini yapınız.

10. Başlat/Run > regedit > hkey_local_machine/system/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management > PagedPoolSize dword değerini 18000000 olarak değiştiriniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Tüm bu denemelere karşın sorun hala devam ediyorsa konuyu Black Ops 2 Error During Initialization Unhandled Exception Caught Hatası ve Çözümü başlığı altından takip ediniz, yeni çözüm önerilerimiz oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca ''Error during initialization unhandled exception caught'' hatası ve çözümü ile ilgili bilgilerinizi bizlerle paylaşırsanız diğer oyunculara da fayda sağlamış olursunuz.

Alıntı
Gönderildi : 16 Kasım 2012 16:47
Y@S!N
(@ysn)
Astsubay Üye

Konuyu sabitledim güzel konu olmuş abi eline sağlık 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Kasım 2012 18:07