Black Ops 3 DirectX Error No Valid DX11 Video Card Found Hatası

Black Ops 3 no valid DirectX11 video card found hatası alan oyuncular için çözüm önerilerimi aşağıda sıralıyorum arkadaşlar, umarım sorunun çözümü için faydası olur.

* Öncelikle sisteminizde bulunan ekran kartının DirectX 11 destekli olduğundan emin olunuz. Bunu öğrenmek için ekran kartınızın marka modelini öğrenerek internetten araştırabileceğiniz gibi bağlantıdaki Speccy Free vb. bir yazılım kullanarak da öğrenebilirsiniz.

* Ekran kartının DirectX 11 destekli olduğuna kanaat getirdiyseniz sisteminizde güncel DX11 yazılımının kurulu olup olmadığını kontrol ediniz. Her ihtimale karşın kurulumu DirectX 11 bağlantısından tekrar ederek güncelleyiniz.

* Black Ops 3'ün ilk açılışı sırasında yapılan ekran kartı driver kontrolü sırasında oluşabilecek bazı sorunlar nedeniyle config.ini dosyasına hangi marka ekran kartı kullandığınıza bağlı olarak LastDriverNvidia/LastDriverAMD değerleri hatalı kaydedilmiş olabilir. Bunun düzeltilmesi maksadıyla örnekte görebileceğiniz dosya yolunda bulabileceğiniz config.ini dosyasını Notepad++ metin editörü ile açınız ve içindekilerin tümünü seçerek siliniz, kaydederek kapatınız ve oyunu açarak diğer bilgilerle birlikte LastDriver bilgilerinin de yeniden yazılmasını sağlayarak deneyiniz.

Eğer sisteminiz config.ini dosyasını oluşturmuyorsa Black Ops 3 players klasörünü bağlantıdan indiriniz ve config.ini dosyasını içerisinden alıp kendi players klasörünüze atarak bahsedilen bu işlemleri yapınız.

Black Ops 3 Players: DOWNLOAD
Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Black Ops III\players\config.ini
Kod: [Seç]
//Clear to check driver against recommended
LastDriverNvidia = "0" // 0 or bigger

//Clear to check driver against recommended
LastDriverAMD = "150201" // 0 or bigger

* Diğer önerim ise Windows 7 kullanıcılarına. Eğer kullanmakta olduğunuz Win 7'de Service Pack 1 yüklü değilse Windows Update'i kullanarak yükleyiniz.

* Son önerim ise ekran kartı sürücülerini güncellemek olacak. Hangi markayı kullanıyorsanız kendinize uygun olan bağlantılardan indirerek ekran kartı driverlarını güncelleyiniz. BO3'te alabileceğiniz olası diğer hataların çözümlerini incelemek ve oyun hakkında detaylı bilgiler için bağlantıdaki Call of Duty Black Ops 3 kategorisini ziyaret ediniz, kolay gelsin.

AMD Ekran Kartı Driver  : DOWNLOAD
NVidia Ekran Kartı Driver: DOWNLOAD
Alıntı
Black Ops 3 DirectX Error: No Valid DX11 Video Card Found

Black Ops 3 DirectX Error No Valid DX11 Video Card Found Hatası

Ekran kartım dx11 i desteklemiyor ise bu oyunu oynamamın başka bir yolu yok mu? Ekran kartım 1gb 128 mbit

Black Ops 3 No Valid DX11 Video Card Found Error

Aldığınız no valid dx11 video card found hatası donanımsal kaynaklı olduğundan ve Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri'ne göre en az DX11 destekli bir ekran kartına sahip olmak gerektiğinden çözümü mümkün değil maalesef. Ekran kartınızın model numarası nedir, belirtebilir misiniz?

Ekran kartım dx11 i desteklemiyor ise bu oyunu oynamamın başka bir yolu yok mu? Ekran kartım 1gb 128 mbit

Ati Radeon HD4550

Acaba DX11 destekli ekran kartınız var da sisteminiz görmüyor olabilir mi diye şüphelenmiştim ama değilmiş. HD 4550 en fazla DirectX 10.1'i destekliyor. Bu durumda sisteminiz upgrade etmeye değer/elverişli ise Black Ops 3 oynayabilmek için ekran kartını yükseltmekten başka çare görünmüyor.

Ati Radeon HD4550

Sistemim amd 2.5 64 bit 2gb ram 1 gb 128 bit ekran kartı sizce güncelleme  yapılır ise iş görür mü?

DirectX güncellemesi yapsanız da ekran kartınız DirectX 11 ve üzeri gereksinimi bulunan oyunları desteklemediğinden oynamak/açmak mümkün olmayacaktır. Fakat DirecX 10.1 ve altı gereksinimi olan oyunların çoğunu oynatacaktır.

Sistemim amd 2.5 64 bit 2gb ram 1 gb 128 bit ekran kartı sizce güncelleme yapılır ise iş görür mü?

Herhangi bir yazılım ile ekran kartını dx11 olarak göstermez mi yim

DirectX 10 ekran kartıyla DirectX 11 destekli oyunları oynayabilmek için bazı çözümlerin olduğundan bahsediliyor. Şahsen denemedim ama mesela burada Microsoft resmi sitesinden Win8 işletim sistemleri için Windows Software Development Kit (SDK) sdksetup.exe dosyasının yüklendikten ve windows aramadan dxcpl.exe'nin bulunup çalıştırılarak aktive edilmesi ve oyun dosya yolundaki .exe dosyası üzerinden başlatılmasından sonra mümkün olduğu belirtilmiş, hatta bir yorumcu Call of Duty Ghosts'ta olumlu sonuç aldığından bahsetmiş.

Alıntı
Yes now its possible to run dx11 game on dx10 graphics card.from this link you have to download the windows sdk and you have to install this in your pc. After installing this you have to search the dxcpl.exe from your windows searchbox and from dxcpl.exe you have to activate the "force WARP" and the level is 11.1 thats it. Remember you have to find and locate the game .exe run file. now its done.

Alıntı
but it only works for cod ghosts

Herhangi bir yazılım ile ekran kartını dx11 olarak göstermez miyim?

Win7 64 bit kurulu o şekil yaptım ama olmadı kurulu dosyada yaptım ama olmadı