Call of Duty 2 EXE_ERR_INVALID_CD_KEY Hatası

Call of Duty 2 EXE_ERR_INVALID_CD_KEY Hatası
« : 16 Ağustos 2015, 03:30:58 »
Call of Duty 2 Error during initialization: EXE_ERR_INVALID_CD_KEY hatası alıyorum hala :/ sizi de çok uğraştırdım ama oyuna iyice alışmıştım XFire yüzünden böyle bir sorun çıkınca üzerine düştüm ama bi türlü çözemedim. Oyunu silip tekrar mı yüklemem gerekiyor? QTracker serverları falan her şeyi buluyor. CoD2 açılacak gibi oluyor sonra bu hata geliyo kapanıyor.

Call of Duty 2 EXE_ERR_INVALID_CD_KEY Error
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2015, 16:53:19 »
Call of Duty 2 EXE_ERR_INVALID_CD_KEY hatası oyunun yüklenmesi ya da resmi yamaların yapılması sırasında oluşan hatalardan veya Call of Duty 2'nin kurulu başka bir konum ya da bilgisayardan copy/paste alınarak oynanmak istenmesi sonucunda oluşuyor. Call of Duty 2 EXE_ERR_INVALID_CD_KEY error çözümü için biri oyun içerisiden diğeri ise kayıt defteri üzerinden iki yöntem mevcut. Çözüm için yapılması gerekenler şöyle;

* Call of Duty 2 multiplayer'ı açınız. Oyun içerisinden CoD2 key code'unu girmek için aşağıdaki resimlerde de gösterdiğim gibi önce Multiplayer Options'a sonra Enter Key Code bölümüne giriniz. Ardından Enter Key Code bölümündeki key hücrelerine CoD2 serialini yazınız ve Verify'ye tıklayarak doğrulayıp etkinleştiriniz. Bu işlem sonunda Call of Duty 2 exe_err_invalid_CD_KEY hatası çözülmüş olacaktır.

* Diğer yöntem ise işletim sisteminizin kayıt defteri (regedit) üzerinden key girmektir. Bu konuya Call of Duty 2 v.1.3 Resmi Patch konu başlığındaki aşağıya alıntıladığım mesajımda kısaca değinmiştim. Kayıt defterini düzenleyicisini Başlat'a regedit yazarak açınız. Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Activision\Call of Duty 2 yolundaki "codkey" değerine çift tıklayarak giriniz ve değer verisine aralarında - (tire) işareti olmadan CoD 2 CD keyinizi yazarak tamam deyiniz. Herhangi bir sorunuz olursa ya da hatayı çözdüğünüzde lütfen bildiriniz. Kolay gelsin, iyi oyunlar.

Kod: [Seç]
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Activision\Call of Duty 2\codkey>XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Call of Duty 2 v.1.3 ve diğer versiyon patchlerin kurulumunda ''SETUP could not determine the current version of your call of duty 2 installation. Please verify that the game has been properly installed'' hatası alınması durumunda öncelikle windows kayıt defteri (regedit)'nde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Activision\Call of Duty 2 yolunda bulunması gereken kayıtlar incelenmelidir.

Genellikle CoD2 oyununun yüklenmesi sırasında oluşan kayıt defteri yazım hatasından ya da oyunun mevcut kurulumunun başka bir ortamdan doğrudan alınarak harddiske atılması nedeniyle oluşan ''SETUP could not determine the current version of your call of duty 2 installation. Please verify that the game has been properly installed'' hatası çözümü için ya oyun setup marifetiyle yeniden kurulmalı ya da aynı işletim sistemine sahip ve CoD2 kurulu bir başka bilgisayarın regedit kayıtlarından dışarı aktarılan kayıt defteri değerleri kendi regedit kayıtlarından içeri aktarılmalı, eğer değişikse oyun dosya yolu düzenlenmeli ve CoD2 CD key girilmelidir. XP işletim sistemi ve steam üzerinde kurulu Call of Duty 2 kayıt defteri örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Kod: [Seç]
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Activision\Call of Duty 2]
"codkey"="Buraya kendi CoD2 lisans keyinizi yazmalısınız"
"EXEString"="C:\\Program Files\\Steam\\steamapps\\common\\Call of Duty 2\\cod2sp_s.exe"
"InstallPath"="C:\\Program Files\\Steam\\steamapps\\common\\Call of Duty 2\\"
"MultiEXEString"="C:\\Program Files\\Steam\\steamapps\\common\\Call of Duty 2\\cod2mp_s.exe"
"QA"="15.3"
"version"="1.0"
"PatchLog"="C:\\Program Files\\Steam\\steamapps\\common\\Call of Duty 2\\cod2patch.ini"

Call of Duty 2 Error during initialization: EXE_ERR_INVALID_CD_KEY hatası alıyorum hala :/ sizi de çok uğraştırdım ama oyuna iyice alışmıştım XFire yüzünden böyle bir sorun çıkınca üzerine düştüm ama bi türlü çözemedim. Oyunu silip tekrar mı yüklemem gerekiyor? QTracker serverları falan her şeyi buluyor. CoD2 açılacak gibi oluyor sonra bu hata geliyo kapanıyor.

Call of Duty 2 Multiplayer Options/Enter Key Code

Call of Duty 2 CD Key Girmek

Call of Duty 2 EXE_ERR_INVALID_CD_KEY Error