• Call of Duty 2 Hataları ve Çözüm Önerileri (Ana Konu) 5 0 5 1

Call of Duty 2 Hataları ve Çözüm Önerileri (Ana Konu)

Bu konu başlığımız, Call of Duty 2'de yaşanan Windows 10'da çalıştırma ve Installshield Wizard sorunları, Mac O/S X işletim sistemi ve multiplayer dosya yazma hatası vb. hatalar için forumda açılan başlıkların birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Lütfen aşağıdaki mesajları da inceleyiniz.

Sa beyler kicka** den torrent den cod 2 indirdim kurulumunda Installshield Wizard sorunu yaşadım not:daemontools değil bir kurulum dosyasını çalıştırdıgımda böyle sorunu aldım. Daemon Tools Ultra ile de beceremedim.

Ynt: Call of Duty 2 Hataları ve Çözüm Önerileri (Ana Konu)
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2014, 17:20:30 »
Call of Duty 2 kurulum sorununuzun bir Windows installer yazılımı olan Installshield Wizard kaynaklı olduğu görülüyor. CoD2 Installshield Wizard hatası çözümü ile ilgili önerilerim şöyle;

* Güvenlik yazılımlarınızın Installshield Wizard setup yazılımını engellemediğinden emin olunuz.

* Windows işletim sisteminizin güncellemelerini yapınız,

* Sorun düzelmez ise indirdiğiniz oyuna ait setup dosyasının bozulmuş olabileceği düşüncesiyle farklı Call of Duty 2 sürümü indirip deneyiniz.

Call of Duty 2 Singleplayer Mission Red Army Training - HD

Call of Duty 2 Installshield Wizard Hatası Çözümü

sa beyler kickaxx den torrent den cod 2 indirdim kurulumunda Installshield Wizard sorunu yaşadım not:daemontools değil bir kurulum dosyasını çalıştırdıgımda böyle sorunu aldım. Daemon Tools Ultra ile de beceremedim.

« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2014, 21:11:22 »
Bu tür sitelerden kicka** torrent veya  v.b sitelerden indirmenizi tavsiye etmiyorum,Oyunu kıran gruplarının sitelerinden veya güvenilir sitelerden indirmenizi tavsiye ederim. kicka** gibi torrent sitelerinde ne yazarsan yaz o torrentten 10-15 tane torrent çıkar hadi bakalım hangisi doğru seçenek ? Bu yüzden bu siteleri önermiyorum arkadaşlar.

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2016, 18:48:19 »
Steamden aldığım Call of Duty 2'yi windows 10'da çalıştıramıyorum, ne singleplayer ne multiplayer, 2'si de açılmıyor. Çözümü bilen var mı ?

« Yanıtla #4 : 19 Mart 2016, 21:45:11 »
Windows 10 işletim sistemi üzerindeki Steam sürümü Call of Duty 2 çalışma sorunu çözümü için kendi deneyimim olmasa da Win 10 sorunları için genel önerilerden uyumluluk modları ile çalıştırmayı denemenizi tavsiye edebilirim. Bunun için öncelikle yoksa oyunun kısayolunu oluşturunuz [Setup (CoD2MP_s + CoD2SP_s) > Sağ Tık > Gönder > Masaüstüne Kısayol Oluştur]. Ardından kısayola sağ klik yapıp resimde de gösterdiğim şekilde Özellikler > Uyumluluk sekmesine girerek uyumluluk modunu işaretleyip sırasıyla CoD2 ile uyumluluk sorunu bulunmayan Windows 7, XP Service Pack 3 ve XP Service Pack 2 uyumluluk modlarında çalıştırmayı deneyiniz. Sonucunu bildirebilirseniz memnun oluruz, iyi oyunlar.

Alıntı
Call of Duty 2 Windows 10 Error

Kod: [Seç]
1. Windows 7 Compatibility Mode
2. Windows XP SP3 Compatibility Mode
3. Windows XP SP2 Compatibility Mode

Steamden aldığım Call of Duty 2'yi windows 10'da çalıştıramıyorum, ne singleplayer ne multiplayer, 2'si de açılmıyor. Çözümü bilen var mı?

Call of Duty 2 Windows 10 Sorunu

« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2016, 22:25:25 »
Steam'den satın almış olduğum COD 2 yi single player açılıyor. Fakat oyun içinden Multiplayer'e tıkladığımda ekran simsiyah kalıyor, açılmıyor. Uyumluluk modlarının hepsini denedim sonuç aynı. Steam'de yapılan yorumlarda da windows 10 oyunun sorun verdiği söyleniyor. Ama sanırım oynayanlarda var.

« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2016, 23:04:30 »
Call of Duty 2 Windows 10 çalışma/uyumluluk sorunu çözümü için eğer denemediyseniz resimde gösterdiğim şekilde Steam'deki ''Oyna'' butonuna bastıktan sonra ''Launch Call of Duty 2 Multiplayer''i seçerek oyunu başlatabilir misiniz? Bu işlemi yapmadan önce CoD2MP_s.exe özelliklerinden uyumluluk mod seçim/seçimlerini de yaparak deneyiniz.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty 2\CoD2MP_s.exe
Ayrıca son dönemlerde Call of Duty 2 ve serinin diğer oyunlarına ait resmi master sunucularının geç cevap vermesinden kaynaklı olsa gerek multiplayer ana ekranı biraz geç açılıyor ve 1 dk.'yı bulan bu süre boyunca ekran siyah olarak kalıyor, bu nedenle biraz bekleyiniz. Düşük bir ihtimal de olsa oyunun internet bağlantısının Windows givenlik duvarı ya da varsa güvenlik yazılımlarınıza ait firewall ile engellenmediğinden emin olunuz.

Steam'den satın almış olduğum COD 2 yi single player açılıyor. Fakat oyun içinden Multiplayer'e tıkladığımda ekran simsiyah kalıyor, açılmıyor. Uyumluluk modlarının hepsini denedim sonuç aynı. Steam'de yapılan yorumlarda da windows 10 oyunun sorun verdiği söyleniyor. Ama sanırım oynayanlarda var.

Call of Duty 2 Windows 10 Çalışma Sorunu

« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2016, 23:34:20 »
"Failed to find Steam" hatası alıyorum şimdi de.

« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2016, 00:42:00 »
Sorun çözüldü sanıyorum, aynı problemle karşılaşan oyuncu arkadaşlar detayları bağlantıda bulabilirler.

"Failed to find Steam" hatası alıyorum şimdi de.

« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2016, 00:44:26 »
Evet. Ayni problemi yasayan arkadaslar oyun acilana kadar bekleyin 5-10 dkyi bulabilir. Turkiye serveri var mi acaba forumun ya da bilinen?

« Yanıtla #10 : 29 Mayıs 2016, 00:49:54 »
Dün Call of Duty 2 server tanıtımı için açılan başlığı bağlantıdan inceleyebilirsiniz, bildiğim kadarıyla şu an için başka server yok. Bize ait CoD2 server vardı ama makinadaki bir sorun nedeniyle bir haftadan bu yana kapalı durumda maalesef.

Evet. Ayni problemi yasayan arkadaslar oyun acilana kadar bekleyin 5-10 dkyi bulabilir. Turkiye serveri var mi acaba forumun ya da bilinen?

« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2016, 13:54:41 »
Merhaba arkadaşlar. Şöyle bi sorunum var. Steam'den cod2'yi almak istiyorum. Mac osx için minimum sistem gereksinimlerinde benim mac'in işletim sistemi (el capitan 10.11) 'den daha önceki sürümler var. acaba bu oyunu alırsam mac çalıştırır mı yoksa orda yazan işletim sistemleriyle birebir aynı mı olması gerekir?

« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2016, 02:36:05 »
Call of Duty 2 Steam ürün sayfasındaki Mac işletim sistemine dair Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri; Mac OS > 10.7.5 (Lion), 10.8.5 (Mountain Lion), 10.9.5 (Mavericks), 10.10 (Yosemite) olarak belirtilmiş. Burada belirtilen işletim sistemlerinin sizin kullanmakta olduğunuz Mac El Capitan 10.11'den daha eski olması sorun yaratmayacaktır diye düşünüyorum.

Oyunun çıkmasının üzerinden yılların geçmesi ve işletim sistemlerinin açıklandığı şekilde bırakılması ve yeni işletim sistemleri çıktıkça web sayfalarında güncellemeler yapılmaması genel bir durum. Sayfayı incelerseniz Windows için Win2000 ve Win XP belirtilmiş, doğası gereği oyunun çıktığı yıllarda Win7 ve üzeri işletim sistemleri henüz çıkmadığından belirtilmemiş. Ancak, Call of Duty 2'nin Windows 7 üzerinde sorunsuz çalıştığını söyleyebilirim. Fakat Win8 ve Win10 işletim sistemlerinde oyunun setup edilmesi sırasında bazı sorunlar çıksa da onlarda da oynayanlar var bildiğim kadarıyla.

Windows örneğinde olduğu gibi Win7/Win10 vb. yeni çıkan işletim sistemlerinin eski sistemleri tamamıyle dışlamadığını ve eski ana özellikleri bünyesinde bulundurup yeni özellikleri de kazandığını düşünürsek; deneyimim olmamakla beraber yeni versiyon MAC işletim sistemlerinin eski versiyonlara göre yazılmış oyunları Windows örneğinde olduğu gibi çalıştıracağını hatta çalıştırması gerektiğini düşünüyorum.

Ek bilgi olarak şunu belirteyim, Black Ops 2'de olmamakla beraber Black Ops oyununu satın aldığınızda hem PC hem de MAC versiyonlarına sahip oluyorsunuz. BO oyunu Steam kütüphanemde PC ve MAC için ayrı ayrı gözüküyor. Diğer CoD serisinde rastlamadım ama Black Ops için neden böyle bir yol izlediler bilemiyorum.

Merhaba arkadaşlar. Şöyle bi sorunum var. Steam'den cod2'yi almak istiyorum. Mac osx için minimum sistem gereksinimlerinde benim mac'in işletim sistemi (el capitan 10.11) 'den daha önceki sürümler var. acaba bu oyunu alırsam mac çalıştırır mı yoksa orda yazan işletim sistemleriyle birebir aynı mı olması gerekir?

Call of Duty 2 Mac OS X Sistem Gereksinimleri

« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2016, 13:15:13 »
teşekkürler bilgilendirme için. :)

« Yanıtla #14 : 11 Mart 2018, 10:45:52 »
Call of Duty 2 dosya yazamıyor hatası alıyorum.

Alıntı
Dosya Yazım Hatası: Call of Duty 2 bir dosya yazamıyor. Muhtemelen hard drive dolu.

Call of Duty 2 Dosya Yazamıyor Hatası