Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu

Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu
« : 29 Mayıs 2013, 11:17:03 »
Call of Duty 2 punkbuster oyun gösterme sorunu. Arkadaslar Pbsetup indiyordum önceden. Orda call of duty 2 seceneği oluyor güncelliyordum oluyordu, şimdi call of duty 2 seceneği yok ne yapmalıyım.

Edit: Call of Duty 2 punkbuster oyun gösterme sorunu çözümü için sunum videosu eklendi. 23.02.2014

Edit: Mevcut konu başlığı versiyonlar değiştikçe güncellenmektedir, lütfen son mesaja kadar okuyunuz ve en son sürümü kullandığınızdan emin olunuz. 13.05.2014

Call of Duty 2 Punkbuster Yükleme Sorunu

Ynt: Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2013, 12:13:29 »
Call of Duty 2 Punkbuster Add a Game tab'ında oyunların görünmemesi punkbuster kurulum hatasından kaynaklanıyor olabilir, bu yüzden öncelikle punkbusteri tamamıyle kaldırıp tekrar kurmanızda fayda var. Eğer hala sorun devam ediyorsa oyunu tekrar kurmak sorunu giderebilir. Call of Duty 2 multiplayer rehberi ve punkbuster kurulumu ile ilgili detaylı bilgileri linkte bulabilirsiniz. Daha önce bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa yazarlar umarım.

https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-2-multiplayer-rehberi-t85.0.html

Call of Duty 2 Punkbuster Add a Game Sorunu

Call of Duty 2 Punkbuster Add a Game Oyun Görünmüyor

« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2013, 13:02:25 »
Punkbuster Add Game Hatası Call of Duty 2 Yok

Call of Duty 2 punkbuster add game hatası. Görüldüğü gibi Pbsetupda yok oyunu xfireden oynuyorum ama sol atta warning punkbuster diye kırmızı bir yazı var atabiliyor.

« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2013, 13:54:26 »
Sağ altta Browse butonu var. Oradan oyunun kurulu olduğu yeri seç sonra işlemlere devam et. Veteran onu anlatmaya çalışmış.

« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2013, 14:55:35 »
Sağ altta Browse butonu var. Oradan oyunun kurulu olduğu yeri seç sonra işlemlere devam et. Veteran onu anlatmaya çalışmış.
Evet, o yöntemi de denemesinde fayda var. Sorunla ilgili olarak yukarıda gönderilen ve CoD2 oyununun bulunmadığı setup görselini inceledikten ve güncel punkbuster setup kurulum denemelerinden sonra yaptığım incelemede yeni bir durumu tespit ettim. Punkbuster Call of Duty 2 setup desteğini kaldırmış.

Punkbuster resmi sitesi, Pbbans Forum'unda yazılanlarda da kısmen anlatıldığı üzere setup dosyalarındaki Call of Duty, Call of Duty United Offensive ve Call of Duty 2 oyunlarına verdiği resmi desteğini Mart 2013 ayı içerisinde kesmiş maalesef. Hilelere karşı güncelleme desteğini ise 2009'dan bu yana yapmıyordu zaten.

Çoğu CoD, CoDUO ve Call of Duty 2 oyuncusunun bilgisayarında halihazırda punkbuster kurulu olduğundan setup desteğinin kaldırıldığı henüz farkedilmemiş durumda. Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere evenbalance.com ana sayfasındaki destek verilen oyunlar listesinde daha önceleri yer almasına rağmen Call of Duty, Call of Duty United Offensive ve Call of Duty 2 oyunları yer almıyor.

Call of Duty 2 punkbuster sorunu çözümü olarak şunu önerebilirim: PBSVC.exe dosyasını indirin ve kurun, en son CoD2 punkbuster güncellemesine sahip Güncel CoD2 PB Klasörü dosyasını zip'ten çıkararak pb klasörünü oyun yoluna atın, Call of Duty 2 multiplayer seçeneklerden Punkbuster ''ON'' durumuna getirin ve pb aktif bir oyun sunucusunda deneyin. Yani artık resmi destek kesildiği için punbusteri manuel kurmuş olacağız.

Bir diğer çözüm önerim ise punkbuster setup dosyasının eski sürümünü setup güncellemesi yapmadan kurmak olacaktı ama şu an için elimde eski setup dosyası mevcut değil. Fakat ilk önerimi uygularsanız sorununun çözüleceğini düşünüyorum. Bu sorunla karşılaşabilecek oyuncuların da konudan yararlanmaları için sonucunu bildirebilirseniz memnun oluruz. Kolay gelsin.

Konu Güncelleme (13.02.2014) (13.05.2014):

Call of Duty 2 Punkbuster Kurulum Sorunu Çözümü İçin Yeni Yöntem: CoD2 pb sorunu yaşanmakta iken aynı sorunun yaklaşık bir yıl sonra CoD4'te de yaşanmaya başlamasıyla geliştirilen yeni ve daha kolay uygulabilir çözüm işlemi için aşağıdaki CoD2 Punkbuster güncel dosyasını indiriniz ve Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Add a Game Sorunu konu başlığının Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü Yöntem-2 parağrafında yazılanları Call of Duty 2 için uygulayınız.

CoD2 Punkbuster Setup (Güncel Son Sürüm): DOWNLOAD

Punbuster Call of Duty 2 Desteğini Kesmiş

« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2013, 23:45:47 »
Arkadaşlar Call of Duty 2 punkbuster oyun gösterme sorunu çözümü için yukarıdaki mesajımda bulunan CoD2-PB.rar dosyasını upload ettiğim site hizmeti durdurmuş ve bu yüzden link ölmüş. Dosya elimde yok ve maalesef Call of Duty 2 de bilgisayarımda yüklü değil.

Mümkünse bir arkadaşımız CoD2 dosya yolunda bulunan pb klasörünü zipleyip buradan linkini paylaşırsa memnun olurum :P

« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2013, 20:47:17 »
Call of Duty 2 pb oyun gösterme sorunu çözümü için gerekli CoD2 güncellemelerini içeren PB klasörünün yukarıdaki mesajımda bulunan kırık linki düzeltilmiştir.

« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2013, 20:06:32 »
Punkbuster setup kurulumunda oyunların gösterilmemesi sorununu Call of Duty'de de yaşayanlar aşağıdaki bağlantıdan istifade edebilirler. Call of Duty ve Call of Duty United Offensive aynı pb klasörünü paylaştıkları için Call of Duty United Offensive punkbuster sorunu çözümü için de yararlanılabilir.

https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-ve-call-of-duty-united-offensive-punkbuster-add-a-game-sorunu-t1303.0.html

2013 yılı sonunda punkbuster desteği kesilmesinden dolayı başgösteren Call of Duty 4 ve Call of Duty 5 punkbuster oyun gösterme sorunlarının çözümü için de aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-punkbuster-oyun-gosterme-add-a-game-sorunu-t1408.0.html

https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-5-world-at-war-punkbuster-yukleme-sorunu-cozumu-t1421.0.html

« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2014, 20:31:49 »
CoD2 PB sorunu çözümü için geliştirilen yeni yöntem konu içeriğine eklenmiştir.
Konu Güncelleme (13.02.2014) :

Call of Duty 2 Punkbuster Kurulum Sorunu Çözümü İçin Yeni Yöntem: CoD2 pb sorunu yaşanmakta iken aynı sorunun yaklaşık bir yıl sonra CoD4'te de yaşanmaya başlamasıyla geliştirilen yeni ve daha kolay uygulabilir çözüm işlemi için CoD2 Punkbuster dosyasını indiriniz ve Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Add a Game Sorunu konu başlığının Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü Yöntem-2 parağrafında yazılanları Call of Duty 2 için uygulayınız.

« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2014, 03:39:48 »
Konu başına Call of Duty 2 punkbuster oyun gösterme sorunu çözümünün anlatıldığı video eklenmiştir. Tüm ziyaretçilerimizi kanalımıza bekler, abone olmaya davet ederiz. Teşekkürler.

https://www.youtube.com/user/CoDTurkiyeVideo

« Yanıtla #10 : 13 Mayıs 2014, 01:08:09 »
CoD2 Punkbuster setup v.3.8 güncel versiyonu konu içerisine eklendi.

Alıntı
PB Manuel Güncelleme Çalışmıyorsa Ne Yapmalısınız? bağlantısında da anlatıldığı gibi bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2014, 20:35:56 »
Ya admin bişey diyeceğim ben şimdi bu bu oyunu kurdum 1.01 1.2 ve 1.3 patchlerini yaptım sonra dediğin gibi pb yi hallettim ama xfiredan server a girmeye çalılşınca bana arada bad key hatası veriyo oda muhtemelen oyun orjinal olmadığından bir ikinciside servera yine girmeye çalıştığımda versyon uyuşmuyor 1.0 diyor bana bi yardım edin vala kaç saattir uğraşıyorum.

« Yanıtla #12 : 15 Haziran 2014, 00:59:31 »
Sorununuzun çözümü için Call of Duty 2 Bad Key Code Hatası başlığından yararlanabilirsiniz. İlave olarak, CoD2 lisans anahtarınız orjinal değil ise orjinal Call of Duty 2 oyun sunucularına girmeniz mümkün değil.

Call of Duty 2 patch versiyon uyuşmazlığı sorununuzun ise kurulum hatasından kaynaklandığını düşünüyorum. Oyun regedit kayıtlarıyla birlikte düzgün kurulmamışsa ya da patch kurulumlarını Win7 ve üzeri için yönetici olarak çalıştırmadıysanız oyun yolunda bulunan versiyon.txt (kur bilgileri) dosyası doğru yazılmamış olabilir. İlgili dosyanın yedeğini alarak aşağıda verdiğim kodları versiyon dosyasındakilerle değiştirip bir deneyiniz. Sorun devam ederse regedit kayıtlarını Call of Duty 2 şeklinde arama yaparak inceleyiniz, çözülmez ise oyun kurulumunu tekrarlayınız.

Sorunlarınız devam etmesi halinde aşağıdaki ilgili konu başlıklarından devam ediniz.

Call of Duty 2 Bad Key Code Hatası

Call of Duty 2 Patch v.1.3

Kod: [Seç]
[Version Info]
ExtVersion=1.3
IntVersion=2.3
Language=255
Branch=0.0
QA=4216

[Product Info]
Platform=PC
Product=Call of Duty(R) 2

Ya admin bişey diyeceğim ben şimdi bu bu oyunu kurdum 1.01 1.2 ve 1.3 patchlerini yaptım sonra dediğin gibi pb yi hallettim ama xfiredan server a girmeye çalılşınca bana arada bad key hatası veriyo oda muhtemelen oyun orjinal olmadığından bir ikinciside servera yine girmeye çalıştığımda versyon uyuşmuyor 1.0 diyor bana bi yardım edin vala kaç saattir uğraşıyorum.

« Yanıtla #13 : 11 Mart 2016, 22:21:51 »
Hata sebebi nedir arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Call of Duty 2 This PB Server Requires (A1383 C2.208) Error loading pbag

« Yanıtla #14 : 11 Mart 2016, 22:24:06 »
2 dakika online kaldıkdan sonra atıp bu hatayı veriyor