Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 2 Multiplayer Awaiting Connection Error  

  Yorumlar
(@administrator)
General Admin

Call of Duty 2 Multiplayer awaiting connection error hatası çözümü için sunduğumuz önerilerimizi aşağıda görebilirsiniz.

* Oyunu her seferinde bağlantıda anlatıldığı şekilde yönetici olarak çalıştırınız.

* CoD2 multiplayer ana menüsü alt sağ tarafta bulunan versiyon numarasının 1.3 olduğunu kontrol ediniz.

* Call of Duty 2 multiplayer'ı açın. Multiplayer Options'ta bulunan Enter Key Code kısmına keyinizi giriniz ve Verify butonu ile doğrulayınız. Oyunu kapatıp tekrar açarak key'in orada duruyor olduğunu görünüz ve multiplayer sunuculara tekrar girmeyi deneyiniz.

* Lisansız key yani orjinal olmayan oyun ile orjinal Call of Duty 2 multiplayer sunucularına girmeyi denemediğinizden emin olunuz.

* Sorun devam ederse Windows güvenlik duvarının CoD2'nin internet erişimini engellemediğinden emin olunuz, gerekirse oyunu manuel olarak güvenlik duvarına ekleyerek erişimine izin veriniz.

* Yukarıdaki işlemlerden de sonuç alamazsanız, modem üzerinden Call of Duty 2'nin kullandığı portların açık olup olmadığını inceleyiniz. Modem admin paneline giriş yaparak portların ekli ve açık olup olmadığını kontrol ediniz. Bu işlem modem markasına göre değişkenlik göstermektedir. Portlar açık değilse ekleyerek internet erişimine izin veriniz. Kolay gelsin, iyi oyunlar.

Call of Duty 2 Portları: TCP Portlar: 28960 UDP Portlar: 20500, 20510, 28960

Alıntı
Gönderildi : 13 Kasım 2014 21:54