Call of Duty 2/4 Oyun Sunucularımız

Call of Duty 2/4 Oyun Sunucularımız
« : 30 Nisan 2013, 01:05:10 »
CoDTurkiye Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 oyun sunucularının IP:port numaraları değişmiştir. Tüm klan elemanlarımızdan ve oyuncularımızdan aşağıdaki güncel sunucu listesinden yararlanarak serverlerimizi oyun favorilerine eklemelerini ve çevrelerine duyurmalarını rica ederiz. Teşekkürler.

Call of Duty 2 Oyun Sunucuları Listesi:

Call of Duty 2 Server: 185.106.22.180:28960

Call of Duty 4 Oyun Sunucuları Listesi:

Call of Duty 4 Server: 185.106.22.180:28965

Ynt: Call of Duty 2/4 Oyun Sunucularımız
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2015, 17:17:19 »
Yaklaşık beş yıldır kesintisiz olarak yürüttüğümüz Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 server faaliyetlerimizi;

* Bahse konu oyunların üzerine 8-9 tane CoDSerisi oyunun çıkmasının da etkisiyle oyuncuların artık yeni Call of Duty serilerine yönelmesi,

* Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 oyunlarında Punkbuster desteğinin kesilmesi nedeniyle oyuncuların pb yüklemede sorunlarla karşılaşması,

Call of Duty 2 Punkbuster Add a Game Sorunu Çözümü

Call of Duty 4 Modern Warfare Punkbuster Add a Game Sorunu Çözümü

* Ve yine punkbuster desteğinin sonlanmasıyla server yönetiminde kullanılan bir çok aracın da kullanılamaz duruma gelmesi,

* Xfire'ın server browser ve otomatik login olma gibi CoD sunucularına girmede çok büyük kolaylık sağlayan yazılım desteğini sonlandırarak ve tamamıyle ''Esports Turnuva Platformu'' sektörüne girmesi nedeniyle yaşanan güçlükler,

XFire'da Neler Oluyor?

* Yaklaşık iki yıldan bu yana yaşanan yukarıda saydığımız sorunların da etkisiyle tüm çabalarımıza rağmen serverlerimizde oynayan oyuncu gruplarının geri toplanamayacak kadar dağılması,

vb. nedenlerle sonlandırma kararı almış bulunuyoruz.

Klan faaliyetlerimizi ise klan elemanı arkadaşlarımız arzu ettiği sürece devam ettireceğiz. Oyun serveri faaliyetlerimiz sona erdiğinden aynı zamanda klan elemanı olan server adminleri'mizin sitedeki üye statüleri klan elemanı statüsüne çevrilmiştir. Klanımız ve tüm Call of Duty camiası için hayırlısı olsun.

CoDTurkiye CoD2, CoD4 Oyun Sunucuları

ceyco

• *
  • 59
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2015, 16:02:38 »
hayırlı olsun inşallah :(

« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2015, 15:01:22 »
COD2 ve COD4 oyuncu sıkıntısı çekiyordu. Artık koca Türkiye'de 1 serverı bile zor doldurur hale gelmiştik. Bende aylar önce COD4'ü bıraktım ve bilgisayarımdan tamamen sildim. Çok güzel anılarımız oldu. Harika günler geçirdik. SS'lerimin temiz olmasına rağmen eski CODTURKİYE yönetimi ben serverlardan hile ihtimali olabilir gibi asılsız bir gerekçe ile uzaklaştırmıştı. FPS oyunları tutkunu olarak Counter-Strike'dan sonra COD4 hayatımıda başarılı bir şekilde sonlandırdığımı düşünüyorum. Bu güzel ortamda server adminliğine kadar yükseldim ve görevimi layıkı ile yerine getirmeye çalıştım. Hilesiz, küfürsüz ve temiz bir oyun her zaman idealim olmuştur. Her güzel şeyin bir sonu vardır diyerek artık kendimizi avutmalıyız :) Gerçekten hayatım boyunca unutamayacağım çok güzel anılarım oldu burada. Forumu takipte kalmaya devam edeceğim. Saygılarımla...

« Yanıtla #4 : 13 Mart 2016, 16:38:33 »
Aşağıda; IP/Port, kolay bağlantı ve TS3 bilgileri bulunan Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 oyunlarına ait multiplayer sunucularımız, yürüttüğümüz ortak proje kapsamında ServerBuy sponsorluğunda açılmıştır. Güncel oyun sunucu bilgilerine ve online/offline durumlarına Serverlerimiz bağlantısından ulaşabilirsiniz. Tüm server admini ve klan elemanlarımız ile diğer CoD2 ve CoD4 sevdalısı oyuncu arkadaşlarımızı serverlerimize bekler, sunucu doluluğunu artırarak iyi bir oyun deneyimi sağlamak amacıyla çevrelerindeki oyuncu arkadaşlarına duyurmalarını rica ederiz.

Call of Duty 2 Server:
IP/Port Bilgisi: 85.106.22.180:28960
CoD2 Console Üzerinden Bağlantı Komutu: \connect 85.106.22.180:28960
CoD2 Console Üzerinden Bağlantı Komutu: \connect cod2.serverbuy.com.tr:28960

Call of Duty 4 Server:
IP/Port Bilgisi: 85.106.22.180:28965
CoD4 Console Üzerinden Bağlantı Komutu: \connect 85.106.22.180:28965
CoD4 Console Üzerinden Bağlantı Komutu: \connect cod4.serverbuy.com.tr:28965

Public TeamSpeak 3: ts3.serverbuy.com.tr

Adminlik konusunda tecrübeli Klan Elemanı arkadaşlarla, Takım Kaptanı ve Server Adminleri özel mesaj yoluyla tarafımdan talep edip Server Rcon bilgilerini alabilirler.

Sunucularla ilgili faaliyetler, paylaşımlar, kurallar, görüş ve öneriler için bağlantıdaki Call of Duty Türkiye Oyuncu Grubu kategorisini, Punkbuster ve XFire'ın desteklerini kesmesiyle oluşan sorunların çözümü ile Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 oyunları hakkındaki detaylı bilgiler için ise Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 Modern Warfare kategorilerini ziyaret ediniz. Herkese iyi oyunlar.

Call of Duty Sunucularımız Açıldı

« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2016, 15:41:30 »
COD 4'un artık Online oynamadığını sanıyordum. Sunuculariniza nasıl bağlanabilirim? Detaylı bilgi lazım

« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2016, 17:10:05 »
CoD4 sunucularımız kapandı ve şu an için TR lokasyonlu başka sunucular da mevcut değil maalesef. Halihazırda yeterli miktarda yabancı server ve oyuncu bulunuyor. Call of Duty 4 multiplayer oynamak için gerekli bilgileri bağlantısını verdiğim aşağıdaki ana başlıkta ve CoD4 ile ilgili diğer detayları ilgili kategorisinde bulabilirsiniz.

https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-modern-warfare-multiplayer-oynamak-t92.0.html

https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-modern-warfare-b4.0/

COD 4'un artık Online oynamadığını sanıyordum. Sunuculariniza nasıl bağlanabilirim? Detaylı bilgi lazım