Call of Duty 4 Açılmayan Haritalar Hakkında Yardım Edermisiniz

Öncelikle selamun aleykum iyi forumlar..

Arkadaşlar benim 3 gündür çözemediğim bir sıkıntım var ben CoD4'ü bilgisayarima yükledim aynı zamanda kardesimin bilgisayarinada yükledim yalniz söyle bir sıkıntı ile karşılaşıyorum. CoD4'ü 1.7 patchtini attım suan 1.7 yeni maplar geldi killhouse, creek gibi 5 adet yeni map yalniz diger eski maplari açamiyorum yanı şöyle landan oyun kurucağım zaman multiplayerden yani start new server diyorum backlot'tu seçiyorum ama malesef start dediğimde hiç bir fonksiyon göstermiyor ne donuyor ne de başka birşey oluyor ama alttan 5 mapi sorunsuz bir şekilde oynuyoruz bunun için uğrastiğim şeyleri alt kısıma not ediyorum..

■ PunkBuster'i No yapip sorunsuz alttaki 5 mapi oynuyoruz
■ PunkBuster'i yes yaptiğimizde hemen oyundan atiyor o yüzden NO yapip saatlerce sorunsuz bir sekilde oynuyoruz
■ Oyunun 1.0 yani ilk yüklenmis halini denedim start vermiyor
■ 1.7 pachtli halini denedim start vermiyor
■ Konsol komutlarını denemedim çünkü yapamıyorum consolu acıyorum ama ne yazıcagımı bılmıyorum
■ mp_backlot2.ff yi indirmek zorunda kaldım çünkü hiç bir yerde normal backlot bulamıyorum
■ İndirdiğim mp_backlot2.ff '' zones '' adlı dosyaya attım genede start vermiyor
■ Ayni şekilde CoD4'ün içine usermaps adlı yeni bir dosya açtım çünkü öyle bir dosya yok onunda içine attim multiplayere girdiğimde gene start vermiyor

Arkadaşlar lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim 3 gündür gecemi gündüzüme kattım bu işi halletmeye calisiyorum

He neden illede '' backlot '' diyeceksiniz.. Çünkü bizim cocuklugumuz backlot ile geçti o yüzden vazgeçemiyoruz arkadaşlar olarak :)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

CoD4'te ''LAN'' üzerinden oyun kurmak istediğinizde aldığınız hatanın pb kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Fakat punkbusterın oyundan atmasını engellemek için bağlantıdaki çözüm önerilerimi uygulayıp pb'yi yükleyebilirsiniz. Call of Duty 4 local serverden oynamak istediğinzde PB ayarını ''NO'' yaparsanız herhangi bir sorun olmaz, fakat public sunuculara girecekseniz yüklemek gerek.

CoD4 PunkBuster Çözümü: https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-punkbuster-oyun-gosterme-add-a-game-sorunu-t1408.0.html

Bildiğim kadarıyla Call of Duty 4 haritalarından Backlot oyunun ilk versiyonu ile birlikte geliyor. Resmi patch'ler ile birlikte gelenler ise aşağıdaki şekilde.

v.1.4: Winter Crash
v.1.6: Creek, Chinatown, Broadcast ve Killhouse

CoD4 server başlatırken aldığınız map yükleme hatalarının, oyun yükleme/setup ortamının bozuk ya da oyunun hatalı kurulmuş olmasından veya daha sonradan kurduğunuz aşağıda bağlantılarını da görebileceğiniz resmi yamaların (v.1.6 ve v.1.7) kurulumu sırasında hata meydana gelmiş olma ihtimalinden kaynaklandığını düşünüyorum. Dosya karşılaştırması yapmak isterseniz son versiyon (v.1.7) oyunumdaki blackout harita dosyalarına sağ tık yapıp özelliklerine baktığımda boyutları aşağıdaki şekilde.

Kod: [Seç]
..\Call of Duty 4\zone\english\mp_backlot.ff
Boyut: 38,1 MB (39.998.207 bayt)
Diskteki Boyut: 38,1 MB (40.001.536 bayt)

Kod: [Seç]
..\Call of Duty 4\zone\english\mp_backlot_load.ff
Boyut: 258 bayt (258 bayt)
Diskteki Boyut: 4,00 KB (4.096 bayt)

CoD4 Oficial Patch v.1.6: https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-patch-v16-t1386.0.html

CoD4 Oficial Patch v.1.7: https://www.codturkiye.net/forum/call-of-duty-4-patch-v17-t1387.0.html

Call of Duty 4 usermaps klasörü ise resmi olmayan haritaların indiği/konduğu konum. Burasının resmi maplerde aldığınız hatalar ile ilgisi olmaması lazım.

..\Call of Duty 4\usermaps\

Öncelikle selamun aleykum iyi forumlar..

Arkadaşlar benim 3 gündür çözemediğim bir sıkıntım var ben CoD4'ü bilgisayarima yükledim aynı zamanda kardesimin bilgisayarinada yükledim yalniz söyle bir sıkıntı ile karşılaşıyorum. CoD4'ü 1.7 patchtini attım suan 1.7 yeni maplar geldi killhouse, creek gibi 5 adet yeni map yalniz diger eski maplari açamiyorum yanı şöyle landan oyun kurucağım zaman multiplayerden yani start new server diyorum backlot'tu seçiyorum ama malesef start dediğimde hiç bir fonksiyon göstermiyor ne donuyor ne de başka birşey oluyor ama alttan 5 mapi sorunsuz bir şekilde oynuyoruz bunun için uğrastiğim şeyleri alt kısıma not ediyorum..

■ PunkBuster'i No yapip sorunsuz alttaki 5 mapi oynuyoruz
■ PunkBuster'i yes yaptiğimizde hemen oyundan atiyor o yüzden NO yapip saatlerce sorunsuz bir sekilde oynuyoruz
■ Oyunun 1.0 yani ilk yüklenmis halini denedim start vermiyor
■ 1.7 pachtli halini denedim start vermiyor
■ Konsol komutlarını denemedim çünkü yapamıyorum consolu acıyorum ama ne yazıcagımı bılmıyorum
■ mp_backlot2.ff yi indirmek zorunda kaldım çünkü hiç bir yerde normal backlot bulamıyorum
■ İndirdiğim mp_backlot2.ff '' zones '' adlı dosyaya attım genede start vermiyor
■ Ayni şekilde CoD4'ün içine usermaps adlı yeni bir dosya açtım çünkü öyle bir dosya yok onunda içine attim multiplayere girdiğimde gene start vermiyor

Arkadaşlar lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim 3 gündür gecemi gündüzüme kattım bu işi halletmeye calisiyorum

He neden illede '' backlot '' diyeceksiniz.. Çünkü bizim cocuklugumuz backlot ile geçti o yüzden vazgeçemiyoruz arkadaşlar olarak :)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Call of Duty 4 Modern Warfare Map Backlot

inan bana senin dediğin herşeyi uyguladım fakat o kadar karışık yazmıssınki artık ' off ' dedim kafam yoruldu punkbuster oyuna add yaptiğimda bir ata veriyor hatta o hatayı resimle paylaşmissin artık hata üstüne hata hata hata bıktıgım için birakmak zorunda kaldım creek ve diger 4 map ile idare ediyoruz daha kolay bir çözümü varsa sunabilirsin genede teşekkür ederim

haritayi bana upload edebilirmisin ben  hiç bir yerde bulamadım da :)

Call of Duty 4 backlot map dosyalarını bağlantıdan indirebilirsiniz.

CoD4 mp_backlot.ff, mp_backlot_load.ff (37.9 Mb.): DOWNLOAD

haritayi bana upload edebilirmisin ben  hiç bir yerde bulamadım da :)