Call of Duty 4 Gameranger Serverler

Call of Duty 4 Gameranger Serverler
« : 15 Ekim 2013, 01:54:29 »
Call of Duty 4 xfire oyuncu grubu çok azaldı.Serverleri canlandırmak için bi önerim olucaktı.Son günlerdeki araştırmalarım sonucu call of duty 4 ün gamerangerde oldukça yüksek oyuncu kitlesine sahip oldugunu gördüm.Birçok yabancı sw sadece xfireye baglı kalmıyor ipsini gameranger ws birçok yere koymuş.Gamerangerde oldukça çok cod4 useri var ve hepsi 1 sayfada toplanıyor.Codturkiye serverlerininde ipsini gamerangere koyma şansınız varmıdır?

Gameranger ile Call of Duty 4 Server Açmak
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2013, 21:27:03 »
Call of Duty 4 xfire oyuncu grubu çok azaldı.Serverleri canlandırmak için bi önerim olucaktı.Son günlerdeki araştırmalarım sonucu call of duty 4 ün gamerangerde oldukça yüksek oyuncu kitlesine sahip oldugunu gördüm.Birçok yabancı sw sadece xfireye baglı kalmıyor ipsini gameranger ws birçok yere koymuş.Gamerangerde oldukça çok cod4 useri var ve hepsi 1 sayfada toplanıyor.Codturkiye serverlerininde ipsini gamerangere koyma şansınız varmıdır?
GameRanger üzerinden Call of Duty 4 serverlerini host etme konusunu kısmen inceledim. GameRanger'e login olup bilgisayarınızda yüklü oyunu host ettiğinizde öncelikle aşağıda resmi bulunan oda (room) açılıyor, oyuncuların toplanması ya da isteğe bağlı olarak hemen oyuna girmek istediğinizde start tuşuna basmanızla birlikte hem CoD4 console hem de oyun birlikte açılıyor. GameRanger; sadece bir oyun serveri açmak için yani genellikle home serverler için kullanışlı bu uygulama, üzerinde çok sayıda Call of Duty 4 vb. oyun sunucularının bulunduğu server makinasında ise büyük sorun yaratacaktır. Her server için GameRanger tanıtma işlemi yapılmak istendiğinde oyun consollarının yanısıra oyun arayüzleri de açılacağından karşılanamayacak derecede aşırı CPU ve RAM tüketimine neden olacaktır.

Sonuç olarak GameRanger, profesyonel olarak açılan oyun sunucularından ziyade home server dediğimiz oyuncuların kendi bilgisayarlarından server açmalarına ve arkadaşları ya da GameRanger oyuncuları ile oyun oynamalarına imkan sağlayan bir sistem.

Bu yüzden Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 sunucularımızı, teknik olarak yetersiz kalması nedeni ile GameRanger'e ekleyemedik. Öneri için teşekkürler.

GameRanger Ana Menu

GameRanger Call of Duty Server Açma

Call of Duty 4 Server Console