• Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak 5 0 5 2

Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 166
Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« : 09 Nisan 2012, 04:28:55 »
Call of Duty 4 Modern Warfare multiplayer oynamak için öncelikle kapanan Xfire yerine aşağıda belirttiğimiz alternatiflerini indirmek lazım, ama kullanmanız şart değildir. Gelelim COD 4 official patch'lerine. Aşağıdaki bağlantılardan bu resmi patchleri yani update de diyebiliriz, oyunu kurduktan sonra kurmamız gerekli, aksi taktirde sürümler farklı olacağı için multiplayer oyun serverlarına giremeyiz.

Ayrıca eğer CoD4 oyununuz elinizde yoksa bağlantıdan indirebilirsiniz. İlaveten singleplayer da oynarım derseniz CD/DVD takmadan oynayabilmek için gerekli cra*kı da bağlantıda bulabilirsiniz. Call of Duty serisi diğer oyunlara ait resmi patch'ler ile Türkçe yamaları ise CoDPatch kategorisinde bulabilirsiniz.

Call of Duty 4 Oyunun Kendisi

Call of Duty 4 Official Patch v.1.6

Call of Duty 4 Official Patch v.1.7

Call of Duty 4 Türkçe Yama (İsteğe bağlı)

Call of Duty 4 SP No-CD/DVD v.1.7 Cra*k (Singleplayer oynamak için)

Konu Güncelleme: 2015 yılı ortalarında XFire'ın mevcut konseptini terkedip sadece Turnuva Platformu'na yönelmesi nedeniyle multiplayer oyun sunucularına bağlanmada yaşanan sorunlar ve çözümleri için aşağıdaki bağlantıları ziyaret ediniz. Kendinize uygun bulduğunuz server listeleme yazılımını kurarak CoD4 multiplayer sunuculara otomatik olarak bağlanıp kolayca giriniz.

XFire'da Neler Oluyor?

XFire'a Alternatif Yazılım GSC Gaming Client

XFire'a Alternatif Yazılım QTracker

Call of Duty 4 multiplayer oynamak için gerekli işlemlerden CoD4 1.6 ve 1.7 patchlerini kurduktan sonra son işlem işlem olarak hile önleme yazılımı olan punkbuster kurulumu yapmamız gerekiyor. Fakat bu işlemi yapmak artık normal usullerle mümkün olmadığından aşağıdaki güncelleme parağrafında yazılı olanları uygulayınız.

Call of Duty 4 Punkbuster Ayarları: Önce Punkbuster indirelim. Ondan sonra bana göre en önemli bölüme geldik çoğu insan bunu unutabilir. Arkadaşlar indirdiğimiz zipli dosyanın içindeki kurulumu oyunun dosyasına çıkartıp öyle kurucaz (Orjinali konumu C:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare'dir). Kurduktan sonra bir kabul edip etmeme penceresi gelecek (istersen kabul etme oyunu oynayamazsın)

Daha sonra add a game kısmından Game: Call of Duty 4, Game Path: Oyunu kurduğunuz yer (Orjinali C:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare'dır.

Önemli Not (Konu güncelleme): 2013 yılı sonlarında PB resmi sitesi Evenbalance'nin CoD4 punkbuster desteğini sonlandırması nedeniyle PB ON multiplayer serverlere giriş yapabilmek için bağlantıdaki Call of Duty 4 punkbuster yükleme sorunu çözümü konusunda anlatılanları uygulayınız, detaylar için aşağıdaki videomuzu izleyiniz ve ayrıca YouTube kanalımıza abone olmanızdan memnuniyet duyarız.

https://www.youtube.com/watch?v=RYiKsOmwgAU

Sırayla açıklama olarak Call of Duty 4 multiplayer oynamak için yapılması gerekenleri tekrar anlatalım istek üzerine:

1. olarak : Oyunu kurun, singleplayer oynamak istiyorsanız krağinizi yapın. Oyununuz orjinalse zaten krak yapmanıza ya da key değiştirmeniz gerek yoktur. Fakat orjinal değilse ve girdiğiniz CoD4 sunucusunda ya da global pb sunucusunda aynı key'i kullanan biri banlanırsa tekrar oyuna girerken sizde de hata vericektir. Ya da nickiniz banlı biriyle aynı karakterler vs. içerebilir o zaman da hata verecektir, o zaman ya nick değiştirin ya da serverdeki adminlerle görüşün. Sonuç alamazsanız yeni CoD4 CD key'e ihtiyacınız var demektir.

2. olarak : Xfire'ınız yok ise Xfire indirip kurunuz, xfire oyun sunucularını bulmanızı ve otomatik giriş yapmanızı kolaylaştıracaktır, eğer kurmak istemezseniz oyunun kendi join menüsünden serverleri refresh yapıp listelenmelerini sağlayın ve girmek istediğiniz sunucuya çift tıklayıp giriş yapabilirsiniz.

3. olarak : Call of Duty 4 official patchleri (v.1.6 ve v.1.7) yukarda verilen linklerden indirip kurunuz. Bu yamaları kurmazsanız günümüzdeki oyun sunucuları son sürüme güncellendiğinden xfire üzerinden ya da oyun join menüsünden göremez ve dolayısı ile girmezsiniz. Ayrıca doğrudan IP:PORT yazıp enter'lasanız bile farklı sunucu versiyonu hatası alacağınızdan giriş yapıp multiplayer oynayamazsınız.

4. olarak PUNKBUSTER kurulumunda yukardaki anlatılanları yapın ve oyuna girip oynayın. Hile önleme proğramı olan punkbuster yüklemeniz gerekli, çünkü oyun sunucusu sizde yüklü olmadığını tespit ettiği anda (yaklaşık 1-2 dk.) hata verip sizi otomatik olarak serverden kickleyecektir. Çıkan hatalar bu konuda anlatılanlarla İlgili bir yanlışlıktan ötürü değil serverlardan veya sizin hatalarınızdan kaynaklanmaktadır.

Call of Duty 4 Modern Warfare ile ilgili detaylı bilgiler ve hata çözümleri için bağlantıdaki Call of Duty 4: Modern Warfare kategorisini ziyaret ediniz.

Call of Duty 4 de dahil olmak üzere CoDSerileri'ne ait tüm resmi patchler ile Türkçe yamaların tamamını bağlantıdaki CoDPatch kategorisinde bulabilirsiniz.

Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2013, 01:54:29 »
Call of Duty 4 xfire oyuncu grubu çok azaldı.Serverleri canlandırmak için bi önerim olucaktı.Son günlerdeki araştırmalarım sonucu call of duty 4 ün gamerangerde oldukça yüksek oyuncu kitlesine sahip oldugunu gördüm.Birçok yabancı sw sadece xfireye baglı kalmıyor ipsini gameranger ws birçok yere koymuş.Gamerangerde oldukça çok cod4 useri var ve hepsi 1 sayfada toplanıyor.Codturkiye serverlerininde ipsini gamerangere koyma şansınız varmıdır?

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2013, 21:27:03 »
GameRanger üzerinden Call of Duty 4 serverlerini host etme konusunu kısmen inceledim. GameRanger'e login olup bilgisayarınızda yüklü oyunu host ettiğinizde öncelikle aşağıda resmi bulunan oda (room) açılıyor, oyuncuların toplanması ya da isteğe bağlı olarak hemen oyuna girmek istediğinizde start tuşuna basmanızla birlikte hem CoD4 console hem de oyun birlikte açılıyor. GameRanger; sadece bir oyun serveri açmak için yani genellikle home serverler için kullanışlı bu uygulama, üzerinde çok sayıda Call of Duty 4 vb. oyun sunucularının bulunduğu server makinasında ise büyük sorun yaratacaktır. Her server için GameRanger tanıtma işlemi yapılmak istendiğinde oyun consollarının yanısıra oyun arayüzleri de açılacağından karşılanamayacak derecede aşırı CPU ve RAM tüketimine neden olacaktır.

Sonuç olarak GameRanger, profesyonel olarak açılan oyun sunucularından ziyade home server dediğimiz oyuncuların kendi bilgisayarlarından server açmalarına ve arkadaşları ya da GameRanger oyuncuları ile oyun oynamalarına imkan sağlayan bir sistem.

Bu yüzden Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 sunucularımızı, teknik olarak yetersiz kalması nedeni ile GameRanger'e ekleyemedik. Öneri için teşekkürler.

Call of Duty 4 xfire oyuncu grubu çok azaldı.Serverleri canlandırmak için bi önerim olucaktı.Son günlerdeki araştırmalarım sonucu call of duty 4 ün gamerangerde oldukça yüksek oyuncu kitlesine sahip oldugunu gördüm.Birçok yabancı sw sadece xfireye baglı kalmıyor ipsini gameranger ws birçok yere koymuş.Gamerangerde oldukça çok cod4 useri var ve hepsi 1 sayfada toplanıyor.Codturkiye serverlerininde ipsini gamerangere koyma şansınız varmıdır?

GameRanger Ana Menu

GameRanger Call of Duty Server Açma

Call of Duty 4 Server Console

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2014, 12:43:13 »
arkadaşlar cod4 online oynayabiliyorum fakat codtürkiye sitesi içindeki serverlara girmek istiyorum server ip lerini nereye yazıcam yardımmm???

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2014, 19:21:20 »
Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 sunucularımızın online durumuna buradan: https://www.codturkiye.net/game-servers/

Xfire ile ya da Xfire olmadan consol üzerinden Call of Duty oyunlarına girmek ile çeşitli sorunlarla ilgili konuya buradan erişebilirsiniz: https://www.codturkiye.net/forum/xfire-sorunlari-ve-cozum-onerileri-ana-konu-t46.0.html
Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2014, 16:58:38 »
Beraber oynuyacak arkadaş aranır 55 level dosyasıda ve guild ban hatası olmuyacak k****n'ler verebilirim.

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2014, 22:47:32 »
Merhaba arkadaşlar, Call of Duty'in bir çok serisini bitirdim ve artık kendimi hazır hissettiğim için Call of Duty 4 multiPlayer oynamayı kafaya koydum ama tam olarak neler yapıcağımı bilmiyorum, bir iki kez denedim videolar izleyerek ama verim alamadım fazla problemler çıktı karşıma.

Sorunlar şunlar;
1- i3wp çalışmayı durdurdu gibi bir hatası
2- bad key kode
3- pb setup


Yani kısaca bana baştan özetliyicek baba yiğit bir üye bekliyorum yardımcı olursanız cidden sevinirim.

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2014, 20:03:24 »
Öncelikle bu sayfada multiplayer oynama ile ilgili anlatılanları inceleyiniz. Call of Duty 4 Patch v.1.6 ve Call of Duty 4 Patch v.1.7 resmi yamalarını uygulayınız. Call of Duty 4 Punkbuster Yükleme Sorunu için bağlantıda anlatılanları yapınız. Xfire uyugulamasını indiriniz, kurunuz ve login olduktan sonra Call of Duty 4 sunucularını xfire üzerinden taratınız. Girmek istediğiniz sunucuyu çift tıkladığınızda otomatik olarak multiplayer server'a girebilirsiniz.

Call of Duty 4 Modern Warfare iw3mp.exe Çalışmayı Durdurdu ve Call Of Duty 4 Modern Warfare Bad Key Code hataları için bağlantılardaki çözüm önerilerini deneyiniz. Call of Duty 4 Modern Warfare ile ilgili daha detaylı bilgileri Call of Duty 4 kategorisinde bulabilirsiniz.

Call Of Duty 4 Xfire ile Multiplayer Oynamak

Merhaba arkadaşlar, Call of Duty'in bir çok serisini bitirdim ve artık kendimi hazır hissettiğim için Call of Duty 4 multiPlayer oynamayı kafaya koydum ama tam olarak neler yapıcağımı bilmiyorum, bir iki kez denedim videolar izleyerek ama verim alamadım fazla problemler çıktı karşıma.

Sorunlar şunlar;
1- i3wp çalışmayı durdurdu gibi bir hatası
2- bad key kode
3- pb setup


Yani kısaca bana baştan özetliyicek baba yiğit bir üye bekliyorum yardımcı olursanız cidden sevinirim.

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2014, 20:43:28 »
Generalim sizi uğraştırıyorum ama team wieverdan yardım etme şansın varmıdır ?

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2014, 23:16:57 »
Teamviewer üzerinden destek vermiyorum maalesef. Call of Duty 4 ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız forum üzerinden yardımcı olmaya çalışırım.

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2015, 02:51:00 »
Call of Duty 4 oyunu yükledim kurdum herşey çalışıyor multiplayer bağlantısını nasıl yapacağız???

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2015, 17:30:30 »
Konu başında Call of Duty 4 multi oynamak için detaylı anlatım mevcut. Call of Duty 4 Modern Warfare kategorisinde ise oyun hakkında geniş bilgiler ile çeşitli hataların çözümlerine dair başlıklara erişebilirsiniz. Call of Duty 4 v.1.6 ve v.1.7 resmi yamalarını henüz kurmadıysanız CoDPatch kategorisinden indirip kurabilirsiniz. Ayrıca CoD4 Türkçe yamaya da aynı kategoriden erişebilir, indirme bağlantılarını, kurulum detayları ile kurulumda alınabilecek hataların çözümlerini inceleyebilirsiniz. Halihazırda en çok karşılaşılan Call of Duty 4 punkbuster kurulum/update sorununu ise Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Add a Game Sorunu başlığından yararlanarak giderebilirsiniz.

Bağlantılardan yararlanarak Call of Duty 4 multiplayer oynama ile ilgili bağlantı sorununuzu çözemez iseniz bu konu başlığından karşılaştığınız sorunu detaylı olarak ve mümkünse görsel de ekleyerek belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Call of Duty 4 oyunu yükledim kurdum herşey çalışıyor multiplayer bağlantısını nasıl yapacağız???

Call of Duty 4 Multiplayer Oynamak

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #12 : 12 Haziran 2015, 13:54:18 »
Call of Duty 4 multiplayer oynamak istiyorum.
Punkbuster kurulumu vs. hallettim.
Sadece serialde sıkıntı var.
Regedit machine activision COD4 dosyası bende yok machine içinde activison diye birşey yok.
ser*al de kabul ettiremedim programa hepsi kullanılıyor mu nereden bulabilirim ser*al?

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #13 : 12 Haziran 2015, 14:45:47 »
Kayıt defterinden CoD4 bilgilerine erişemiyorsanız Call of Duty 4 key code/ser*al girmek için oyunu açıp ''Multiplayer Options''a giriniz ve ardından ''Enter Key Code''a tıkladığınızda açılan resimde de görebileceğiniz CoD4 key kodu girme kutusundaki hücrelere kurulum sırasında kullandığınızı lisans key'inizi giriniz.

Call of Duty 4 multiplayer oynamak istiyorum.
Punkbuster kurulumu vs. hallettim.
Sadece serialde sıkıntı var.
Regedit machine activision COD4 dosyası bende yok machine içinde activison diye birşey yok.
ser*al de kabul ettiremedim programa hepsi kullanılıyor mu nereden bulabilirim ser*al?

Call of Duty 4 Key Kodu Girmek

Ynt: Call of Duty 4 Modern Warfare Multiplayer Oynamak
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2016, 19:09:29 »
İyi günler ben steamdan oyunu satın aldım indirdim macbook kullanıcısıyım oyuna online serverlara girmek istiyorum lakin tam yuklerden oyundan atıyor bazı maplar açılıyor ama killhouse filan vs tikladıgımda oyundan atıyor oyun durduruldu hatası alıyorum yardımcı olursanız sevinirim punkbuster ı yapmadım ama benım arkadaşımda yapmadı o bağlanabılıyor aynı servera bende böyle oyundan atıyor.