Call of Duty 4 Modern Warfare Punkbuster Hataları ve Çözümleri

Call of Duty 4 Modern Warfare Punkbuster Hataları ve Çözümleri;

1. Call of Duty 4 Modern Warfare Pb Update Hatası: Evenbalance resmi punkbuster desteğini kesilmesi nedeniyle bağlantıdaki Call of Duty 4 Punkbuster Yükleme Sorunu Çözümü başlığına girerek özel punkbuster kurulumunu yapınız. Detaylı anlatımı videomuzda bulabilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olarak gelişmeleri takip ediniz, teşekkürler.

2. Call of Duty 4 Modern Warfare Losing Key Packets hatası:

* İlk önce Başlat>>>Çalıştır>>> services.msc yazarak bilgisayarımızın hizmetler kısmına giriyoruz... Burada iki tane dosyamız var bunlar PnkBstrA ve PnkBstrB dosyalarıdır.

* PnkBstrA ve PnkBstrB dosyalarına bir kere sağ tıklayıp seçeneklerden dur olanı seçerek durduruyoruz...

* PnkBstrA ve PnkBstrB durdurduktan sonra bu seferde yine aynı dosyalara çift tıklayıp açılan pencerede Başlangıç türü yazan yerden devre dışı seçeneğini i?aretleyip Hizmetler bölümünü kapatıyoruz...

* C:WINDOWS/system32 klasörüne giderek burada bulunan PnkBstrA ve PnkBstrB dosyalarını siliyoruz... Silinme hatası verirse hizmetler(services.msc) kısmına giderek başta yaptığımız dur ve devre dışı seçeneklerini eksik yapmışsınızdır. Tekrar yapınız.

* C:Program Files/Activision/Call of Duty 4/pb klasörünün içini boşaltınız yani siliniz...

* Call of Duty 4 Punkbuster Yükleme Sorunu Çözümü konu başlığındaki punkbuster setup dosyasını indirerek tekrar kurunuz...

* Punkbuster setup dosyasını kurduktan sonra güncelleyiniz....

* Tekrar Başlat>>>Çalıştır>>> services.msc yazarak bilgisayarınızın hizmetler kısmına geliyoruz ve orda punkbuster A ve B ye çift tıklıyoruz ve orta devre dışı bıraktığımız yeri otomatik yapıyoruz.

* Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve işlem tamamdır...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Call of Duty 4 Modern Warfare Ignoring MD5Tool Queries Hatası: Bu hata bilgisayarınızdaki COD4 dosyaları ile oynadığınız serverdaki server dosyaları uyuşmuyorsa veya fazla-eksik dosya var ise sizi 2dk kickler. Genelde cod4 klasörüne atılan hile dosyalarını kulananları tespit etmek için serverlar tarafından açık tutulur. Ancak dosyalarınız orjinal (değiştirilmemiş) halinde ise ve bu hatayı sadece siz alıyorsanız oyunu temizce yeniden kurmanız gerebilir ama aynı serverda sizden başka da bu hatayı alanlar var ise server dosyaları normalden farklı olabilir bu durumda Server sahibinden MD5Tool Queries ayarını kapatmasını istemelisiniz.

4. Call of Duty 4 Modern Warfare Service Communication Failure: PnkBstrA.exe ya da PnkBstrB.exe hatası: Modern Warfare Service Communication Failure: PnkBstrA.exe ya da PnkBstrB.exe hatası alan arkadaşların sorunu mevcut sistemin Punkbuster servislerine izin vermemesinden kaynaklanıyor. Yani yapılması gereken servislere izin verilmesi..

Aşağıdaki pbsvc.exe dosyasının indirin. Bu dosya Punkbuster'ı kısa bir teste sokacak ve servisleri düzeltecektir. Eğer sorun devam eder ve Pbsvc.exe dosyası testi geçemezse sisteminizdeki Firewall (Güvenlik Duvarı), Antivirüs gibi programların ve eklentileri kapatıp tekrar deneyin.

PBSVC

5. Call of Duty 4 Modern Warfare PunkBuster RESTRICTION: Corrupted File/Memory Hatası: Bu hata iw3mp.exe dosyasından kaynaklanmaktadır. Çözüm için iw3mp.exe dosyasının en güncelini yüklemeniz gerekmektedir.

6. Call of Duty 4 Modern Warfare Global Punkbuster Guid Ban Hatası: Bu hatayı alıyorsanız eğer tek çözüm cd keyi değiştirmektir. Çünkü bu cd keyi kullanan birisi hile yaptığı için PunkBuster tarafından kara listeye alınmıştır ve PunkBusterin aktif olduğu hiçbir server da oyun oynayamazsınız. Yeni bir cd key bulun ve Başlat -- Çalıştır -- regedit -- HKEY Local Machine -- Software -- Activision -- Call of Duty 4 adımlarından sonra codkey isimli reg dosyasına tıklayıp yeni keyinizi girin.

Alıntı
Yeni: 2013 yılı sonlarında PB resmi sitesi Evenbalance'nin CoD4 punkbuster desteğini sonlandırması nedeniyle PB ON multiplayer serverlere giriş yapabilmek için aşağıda linki bulunan Call of Duty 4 punkbuster yükleme sorunu çözümü konusunda anlatılanları uygulayınız.

Call of Duty 4 Punkbuster Yükleme Sorunu ÇözümüCall of Duty 4 Modern Warfare Punkbuster Hataları ve Çözümleri