Call of Duty 4 Modern Warfare Text ve Sohbet Yazıları Bulanık.. Yardımm pLsss..

Arkadaslar resimlerdede görüldüğü gibi Call of Duty 4 oyunun sohbet ve text yaziları bulanik ancak diger yazıları normal çözünürlükte. Oyunu silip tekrar yükledim ancak yine aynı sorun ..

Ekran kartım: ATI Mobility Radeon™ HD 5470

ÇÖZÜMLERİNİZ VE YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.  :(

Call of Duty 4 Grafik Ayarları

Call of Duty 4 Game Chat Text

Ynt: COD 4 Text ve Sohbet Yazıları Bulanık.. Yardımm pLsss..
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2014, 19:10:26 »
Modlu ya da modsuz tüm CoD4 oyun sunucularında bu hatayı alıp almamanıza bağlı olarak kullandığınız cfg ya da promodlive modun bu soruna kaynaklık ettiğini düşünüyorum. Anladığım kadarıyla modifiyeli cfg kullanıyorsunuz, bu cfg ya da ekran görüntülerini verdiğiniz PromodLive mod üzerinde görüntü kalitesininin artırılması amacıyla text çözünürlük ayarları azaltılmış olabilir. Ayrıca resimdeki CoD4 grafik ayarlarınızda çift ekran kartı (Dual Video Cards) ayarını Yes olarak işaretlemişsiniz.

Çözüm önerileri:

* Oyun yolunda bulunan cfg dosyasını yedekledikten sonra siliniz ve oyunu başlattığında yenisinin otomatik olarak oluşmasını sağlayınız ve modsuz bir CoD4 serverine girerek chat yazışmalarını kontrol ediniz.

* Mods klasöründeki promodlive klasörünü silerek farklı bir oyun sunucusundan indiriniz, değişik sunucularda sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

* CoD4 grafik ayarlarınızdaki çift ekran kartı (Dual Video Cards) ayarını No olarak işaretleyiniz.

* Ayrıca Call of Duty 4 chat konusu ile ilgili daha önceden forumda açılan bağlantıdaki konuyu inceleyiniz.

https://www.codturkiye.net/forum/cod4-de-chatin-yerini-degistirme-t738.0.html

Call of Duty 4 Chat Yazıları Bozuk

Call of Duty 4 CFG Değişikliği
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2014, 09:57:36 »
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.

-Cfg değişikligi denedim ve oyunun kendi otomatik açtıgı cfg'dede aynı sıkıntı çıktı.

-Dual video cards bölümüde NO olarak işaretlenmiştir.

-Promodlive dosyasını sildim ve yabancı bir servera girerek yeniden ykledim ancak problem düzelmedi.

-Call of Duty chat yazıları ile ilgili konuyuda inceledim, o konuda sadece sohbet yazılarının ekran üzerindeki yerleşim ayarları var.

-OYUN BASKA PC'yede yüklenmiştir, hiçbir problem yoktur.

Call of Duty 4 Grafik Ayarları

Call of Duty 4 Chat Yazıları Sorunu

YARDIMLARINIZI ve ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM..XF:burakk1903

DirectX, .Net Framework ve Microsoft Visual Redistributable Paketleri
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2014, 17:38:59 »
Sorunun sadece chat kısmında değil en son resimlerde gösterdiğiniz grafik ayarları gibi oyunun diğer menülerinde de olması nedeniyle cfg kaynaklı olmadığını, bilgisayarınızda eksik ya da hatalı kurulmuş olabilecek DirectX, .Net Framework ve Microsoft Visual Redistributable paketlerinden kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum.

COD 4 Text ve Sohbet Yazıları Bulanıklık Sorunu
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2014, 18:15:55 »
Söylediğiniz tüm programları yeniden yükleyip güncelledim sonuc aynı.. Cidden çok sinir bozuucu bi durum ilk defa karsılasıyorum daha önce karsılasanda yok galiba :S  >:(

ekran kartı sürücü ayarlarında sorun olabilir güncelle istersen.yada önce masa üstüne sağ tıklayıp catalyst control centere gir.sağ üst köşede tercihleri tıklayıp fabrika ayarlarına geri yükleyi seçip onayla.birde öyle dene.sonra güncelle.

bayağı zaman geçmis ama sorun çözülmediyse bir dene.