Call of Duty 5 World at War Multiplayer Rehberi

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Rehberi
« : 28 Ağustos 2015, 20:14:13 »
Call of Duty 5 World at War multiplayer oynayabilmek için size rehberlik edecek görselli anlatımı konunun devamında bulabilirsiniz.

* Öncelikle Call of Duty 5 World at War oyununun kurulumunu yapıyoruz ve ardından CoD5 resmi yamaları mutlaka yüklüyoruz. Eğer yüklemezsek diğer oyuncularla versiyon farklılığı olacağından multiplayer oynayabilmeniz mümkün olmayacaktır. Call of Duty 5'e ait resmi yamalar ile CoDSerisi diğer oyunlara ait resmi/official patch'leri ve Türkçe yamaları CoDPatch kategorisinde bulabilirsiniz.

* Oyunu ve eğer singleplayer oynamak isterseniz ihtiyaç duyabileceğiniz CoD5 cra*k dosyasını bağlantılardan indirebilirsiniz.

Oyunun Kendisi: DOWNLOAD

Call of Duty 5 NoCD/DVD v.1.7: DOWNLOAD (İsteğe bağlı)

* Multiplayer serverları listelemek ve oynamak istenilen sunucuya bağlanmak için bugüne kadar Xfire kullanılıyor idi, fakat Xfire'ın geçtiğimiz aylarda desteğini sonlandırması nedeniyle GSC Gaming Client, QTracker vb. yazılımları ya da Xfire Alternatifleri başlığında tavsiye edilen server listeleme yazılımlarını kullanmanızı tavsiye ederim.

* Sıra geldi punkbuster yüklemeye. Resmi desteğinin kesilmesi nedeniyle özel punkbuster kurma ve güncelleme işlemleri hakkında detaylı bilgi için Call of Duty 5 World at War Punkbuster Yükleme Sorunu Çözümü sayfasını ziyaret ediniz ve punkbuster kurulum hakkındaki detaylı anlatımın yapıldığı videoyu izleyiniz. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız multiplayer oynamaya hazırsınız demektir.

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak Yöntem-1: CoD5 1.7 Client Patch'i indirip oyun yoluna atıp çalıştırıyoruz. Kullandığınız server listeleme yazılımından gireceğiniz servera tıklayıp oyun açıldıktan sonra F3'e bastıktan sonra oyun konsolunu açıp \reconnect deyip enter'a basıyoruz. Harita yüklenip silah seçme ekranı açılınca F4 diyoruz ve multiplayer oynuyoruz. Oyundan çıkış yapınca F5 ile client patch'i kapatabilirsiniz.

Kod: [Seç]
Ters kesme işareti ile birlikte kopyalayınız.
\reconnect

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak Yöntem-2: Öncelikle CoD5 Lan Fix (v.1.7)'i indirin ve oyunun yüklü olduğu yere yapıştırın. Ardından Tunngle'a üye olun ve Tunngle_Setup_vx.x.exe dosyasını indirerek kurulumunu yapın ve çalıştırın. Sonra Call of Duty 5 World at War SOLO/COOPERTIVE tıklayın find server deyin. Köşedeki INTERNET yazan yere tıklayıp orayı ''LAN'' yapıp ''REFRESH LIST'' yaptığınızda Call of Duty 5 World at War multiplayer serverleri listelenecektir. Hangisinde oynamak istiyorsanız girin. Host olmak istiyorsanız oyunu siz kurun ve diğer oyuncularla oynayın, iyi oyunlar.

Alıntı
Call of Duty 5 ile ilgili ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Call of Duty 5 World at War Botlu Oynamak

Call of Duty 5 World at War Co-op Oynamak

Call of Duty 5 World at War Hamachi Üzerinden Nazi Zombie Oynamak

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak

Ynt: Call of Duty 5 World at War Multiplayer Rehberi
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2015, 19:51:32 »
oynayabilmek  için sanırım pack gerekiyor ama ben cod5 steam den indirdim.Ben bu packleri yüklediğim zaman oyunun kendi multiside çalışıcak mı ?

« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2015, 20:53:44 »
CoDWaW multiplayer oynayabilmek için resmi patchleri yüklemek gerekli. Fakat oyunu Steam'den satın aldıysanız download sırasında resmi yamalar hazır olarak geldiğinden sizin yüklemenize gerek yok. Sadece PB on sunuculara girmek için punkbuster yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca oyunun kendi arayüzünden değil de konunun başında yazılı Xfire alternatifi bir yazılım kurarsanız cra*ked serverler de dahil tüm sunucuları, sunucuların özellikleri ile o an sunucuda bulunan oyuncular hakkında daha detaylı bilgileri görebilir ve ilgili servere tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

oynayabilmek için sanırım pack gerekiyor ama ben cod5 steam den indirdim. Ben bu packleri yüklediğim zaman oyunun kendi multisi de çalışıcak mı?

« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2017, 05:52:47 »
Dostum merhaba; ben bazen online oynayabiliyorken bazen oynayamıyorum.Çokta fazla anlamıyorum ama oyuna giriş yapınca ki hep aynı kalabalıkta 3 tane server var isimleri işte atıyorum Frenc Warrior HC vs... ki o HC ne demek anlamadım high class mı acaba ? Neyse oyuna tıklıyorum yükleme ekranında mod x5 falan yazıyor sonra direkt bir ekranda Server Rejected... bilmemne yazıyor başka bir oyuna atıyor beni ve o oyunda bomboş oluyor tek başına oynuyorum

« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2017, 15:05:36 »
Bahsettiğiniz durum, Call of Duty 5 Server List'e girip oyuncu sayısına göre serverleri sıraladığınızda en üstte yer alan ve genellikle 64 slotlu açılıp başka serverlere oyuncu trafiği aktarmayı amaçlayan fake oyun sunucuları.

CoD5 server listesini refresh yapıp oyuncu sayısına göre sıraladığınızda en üsttekilere girmeyiniz, onlar bu bahsettiğim fake sunucular. Listede biraz alt tarafa doğru inip ve ''Server Info''dan da bakarak gerçek oyuncu bulunan sunuculara giriniz (Örneğin PDE Serverleri).

Ayrıca bağlantıda oyuncu sayısına göre sıralanmış gerçek CoD5 sunucularına ait IP/Port bilgilerini aşağıda yazdığım ve burada da değindiğim şekilde konsola yazarak direk olarak sunucuya girebilirsiniz.

Kod: [Seç]
Console Aç > Backspace (Geri) > Klavye Tab Bas > connect 87.98.133.188:28961 > Enter > Go go go :)
HC ise HardCore anlamında ve ana özelliği ise oyuncuların tek atışla ölmesi. Yani tek kurşunla işi bitiriyorsunuz ve daha dikkatli oynamayı gerektiriyor. Mod x5 yazan serverlerin bazıları fake olmakla beraber CoD5 eXtreme Mod server olanları da var.

Dostum merhaba; ben bazen online oynayabiliyorken bazen oynayamıyorum.Çokta fazla anlamıyorum ama oyuna giriş yapınca ki hep aynı kalabalıkta 3 tane server var isimleri işte atıyorum Frenc Warrior HC vs... ki o HC ne demek anlamadım high class mı acaba ? Neyse oyuna tıklıyorum yükleme ekranında mod x5 falan yazıyor sonra direkt bir ekranda Server Rejected... bilmemne yazıyor başka bir oyuna atıyor beni ve o oyunda bomboş oluyor tek başına oynuyorum

« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2017, 15:20:32 »
Ya çok teşekkür ederim ne sarih bilgilendirme yapmışsın dilerim bahtın açık olur.Peki bu verdiğin ipuçlarında gameracker diye bir program var hatta ben senden bilgi almadan indirdim yükledim bilgisayarıma.Ne olacak şimdi değişen ? Bir önceki mesajımda dediğim gibi hiç anlamıyorum bu işlerden

« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2017, 15:26:19 »
Ekstra bilgi vereyim; gametracker üyeliği oluşturdum oyuna giriş yapmaya çabalıyorum (Steam) çalışmayı durdurdu hatası veriyor.

« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2017, 20:24:03 »
GameTracker tarafından desteklenen GSC Client yazılımı hakkında bağlantıda bir üyemizin açtığı bilgilendirme başlığı mevcut. Aynen XFire'da olduğu gibi oyun sunucularını listeliyor ve en önemli özelliği olan multiplayer sunuculara bağlantı için köprü oluşturuyor.

Bende kurulu olan GT Lite uygulamasını açıp incelemek istedim ama ''Unable to communicate with the GT Lite in-game service.'' hatası verince bakamadım. Fakat hatırladığım kadarıyla Steam üzerinde kurulu oyunları multiplayer serverlere bağlamada sorun yaratabiliyor ve Call of Duty 5 World çalışmayı durudurdu hatası veriyordu. Yazılım sizde açılıyorsa ayarlar kısmından oyunu gösterip denemek lazım.

Error: Unable to communicate with the GT Lite in-game service.

Ya çok teşekkür ederim ne sarih bilgilendirme yapmışsın dilerim bahtın açık olur.Peki bu verdiğin ipuçlarında gameracker diye bir program var hatta ben senden bilgi almadan indirdim yükledim bilgisayarıma. Ne olacak şimdi değişen ? Bir önceki mesajımda dediğim gibi hiç anlamıyorum bu işlerden

Ekstra bilgi vereyim; gametracker üyeliği oluşturdum oyuna giriş yapmaya çabalıyorum (Steam) çalışmayı durdurdu hatası veriyor.

« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2017, 05:30:32 »
Dostum çok teşekkür ederim hakkın ödenmez, ne dediysen hepsi halloldu.Son bir sorum daha olacak; en iyi awp (dürbünlü tüfek) için hangi kombinasyonları kullanayım yazar mısın bana sana zahmet ? Bazen tek atıyor sonra gidiyorum başka dürbün takıyorum ya da silah alıyorum vurmuyor... Hangisi en iyisi ?

« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2017, 20:26:23 »
Awp (dürbünlü tüfek) hangisiydi hatırlayamadım ama Call of Duty 5 World at War multiplayer'a başladığımda Springfield'ı açmıştım. Resim-1'deki şekilde kullanıyorum ama ben de Springfield'ın isabet oranından memnun değilim. Bazuka kullanmayı seviyorum, ufak hasarlarda ya da bombardımanlarda pert olmamak için çelik yelek (Flak Jacket) kullanıyorum. Daha fazla hasar vermesi için ise Deep Impact perkini seçiyorum. Fakat bu ayarlar kişilere göre değişebilir tabi.

Bir süre önce death rakiplerden ele geçirdiğim dürbünlü M1 Garand'ı kısa da olsa oyun içinde deneme fırsatı bulmuştum ve oldukça hoşuma gitmişti. Gerçeğini de eğitim amaçlı çok kullandığım için 7.62 mm. M1 Garand'ın yeri bende bir başka :D Kendi classlarım içinde ise henüz dürbün açılmadı. Hafif bir silah olması nedeniyle M1 Garand ile hızlı hareket edilmesi artı bir puan, mermileri de etkili. Dürbün açılana kadar kasatura takıp ''Extreme Conditioning'' perkiyle rakipleri kovalıyorum son günlerde. Bazen bazuka (M9A1 Bazooka) bazen de alev makinası (M2 Flamethower) kullanıyorum (Resim-2).

Yeni başladığınız için M1 Garand ile daha çok oynayıp dürbünü açmanızı tavsiye ederim. Atış hızı yüksek olduğu için dürbünle peşpeşe atış yapılabildiği gibi kısa mesafelerde de dürbünsüz yarı otomatik olarak ardarda ateş edebiliyorsunuz. Yani hem uzak mesafelerden sniper hem de yakın mesafelerden piyade olarak kullanılabilir.

Call of Duty 5 World at War silahlarına ait detaylı teknik özellikleri ise bağlantıdaki görsel üzerinden inceleyebilirsiniz.

Dostum çok teşekkür ederim hakkın ödenmez, ne dediysen hepsi halloldu.Son bir sorum daha olacak; en iyi awp (dürbünlü tüfek) için hangi kombinasyonları kullanayım yazar mısın bana sana zahmet ? Bazen tek atıyor sonra gidiyorum başka dürbün takıyorum ya da silah alıyorum vurmuyor... Hangisi en iyisi ?

Call of Duty 5 Create Class Springfield

Call of Duty 5 Create Class M1 Grand