Call of Duty 5 Zombie Mod Bozuk Ekran Sorunu

Call of Duty 5 Zombie Mod Bozuk Ekran Sorunu
« : 25 Mart 2015, 04:20:55 »
Öncelikle patch 1.1 den 1.7 ye kadar hepsini güncelledim lan fix 1.5 1.7 de var direct x de kurulu ekran kartım en günceli kurulu sistemim;
intel i7
8 gd ddr 3 ram
512 mb 256 bit ekran kartı

Ama mod bölümünden haritayı seçip consoldan çağırıp oyunu açtığımda resimde görüntü ile başlıyor oyun 59 küsür harita var hepsinde aynı normal olarak call of duty 5 in kendine ait 4 zombie haritasınında oynayınca bir sorun yok ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim.

Call of Duty 5 World at War Zombi Mod Custom Map Ekran Görüntü Sorunu

Ynt: Call of Duty 5 Zombie Mod Bozuk Ekran Sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2015, 14:33:49 »
Call of Duty 5 World at War Zombie mod custom map ekran yükleme görüntü sorunu incelemek ve test amaçlı kullanmak için ''nazi_zombie_ubahn'' modunu web'den indirip zipten çıkarttım ve klasörü ile birlikte aşağıda örnek dosya yolu bulunan ..\CoDWaW\mods\ klasörüne atıp sizinde bahsettiğiniz gibi CoD5 oyun ana ekranından nazi_zombie_ubahn modunu seçip etkinleştirdikten sonra map'i çağırmak için de \map nazi_zombie_ubahn komutunu kullanarak haritayı açtım ve zombie modunu başlattım. Mod/map'in açılışı sırasında herhangi bir görüntü bozukluğu yaşamadım. Ekran çözünürlüğü olarak 1920x1080 kullanıyorum, gönderdiğiniz ekran görüntüsünü incelediğimde 2048x1152 ekran çözünürlüğü kullandığınızı farkettim. Call of Duty 5'te oyun içerisinden en fazla 1920x1080 ekran çözünürlüğüne ayar yapılabildiği için acaba CoD5 zombie mod ekran görünümlerinde yaşadığınız sorununun nedeni kullandığınız ekran çözünürlüğü olabilir mi? Daha düşük çözünürlüklerde örneğin 1920x1080'de deneyip sonucunu yazabilir misiniz?

Kod: [Seç]
C:\Users\UserName\AppData\Local\Activision\CoDWaW\mods\nazi_zombie_ubahn
Console: \map nazi_zombie_ubahn
Öncelikle patch 1.1 den 1.7 ye kadar hepsini güncelledim lan fix 1.5 1.7 de var direct x de kurulu ekran kartım en günceli kurulu sistemim;
intel i7
8 gd ddr 3 ram
512 mb 256 bit ekran kartı

Ama mod bölümünden haritayı seçip consoldan çağırıp oyunu açtığımda resimde görüntü ile başlıyor oyun 59 küsür harita var hepsinde aynı normal olarak call of duty 5 in kendine ait 4 zombie haritasınında oynayınca bir sorun yok ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim.

Call of Duty 5 World at War Zombi Mod Ubahn Custom Map

« Yanıtla #2 : 25 Mart 2015, 15:01:18 »
hayır oyun çözünürlüğüm 1600x900 notebook samsung pcde oynuyorum zaten resimi foruma upload ederken büyütmüş site nbutun cozunurluktede denedim 640 x 480 çözünürlükten 1600x900 cozunurluge kadar aynı sorun normal solo game içinde nazi zombiede bulunan 4 tane zombi bolumunu oynarken hiç bir sorun yok bişey eksik ama ne uyumluluk sorununu bile sp1 2 3 olarak yaptım yönetici olarak denedim yine aynı sorun

Call of Duty 5 Zombie Mod Custom Maps
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2015, 16:07:59 »
CoDWaW zombie modunda map yüklenmesi sırasındaki ekran görüntüsünde yaşadığınız sorunu daha iyi anlayabilmek için CoD5 zombie zm_camping haritasında biraz önce bir video çekimi yaptım. Videonun 0:43-0:50 nci saniyeleri arasındaki Activision intro videosunu görebiliyor musunuz?

hayır oyun çözünürlüğüm 1600x900 notebook samsung pcde oynuyorum zaten resimi foruma upload ederken büyütmüş site nbutun cozunurluktede denedim 640 x 480 çözünürlükten 1600x900 cozunurluge kadar aynı sorun normal solo game içinde nazi zombiede bulunan 4 tane zombi bolumunu oynarken hiç bir sorun yok bişey eksik ama ne uyumluluk sorununu bile sp1 2 3 olarak yaptım yönetici olarak denedim yine aynı sorun

Call of Duty 5 World at War Zombies Map zm_camping

« Yanıtla #4 : 25 Mart 2015, 20:32:06 »
evet görebiliyorum hatta videosunu çekip ekleyim

« Yanıtla #5 : 25 Mart 2015, 20:53:15 »
işte video burada foruma açık olarak nasıl eklenir yapamadım link olarak verdim buyrun bakın.

Ek olarak oyunda zombilerde gölge gibi siyah görünüyor.

Edit-1: Video linki düzeltildi.
Edit-2: Video YT üzerinden kaldırılmış.

Call of Duty 5 Zombie Mod Sorunu
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2015, 22:22:18 »
Call of Duty 5 oyununuzdaki Nacht der Untoten, Zombie Verrückt, Shi No Numa ve Der Riese resmi zombi haritalarında videoda da gösterdiğiniz sorunu yaşamayıp sadece custom CoD5 zombie haritalarında yaşamanız, bahse konu hatanın DirectX, ekran kartı sürücüsü, MS.Net Framework, C ++ vb. yazılımsal kaynaklı olma ihtimalini ortadan kaldırıyor ki konunun başında kontrol ettim demiştiniz.

Şahsen, sizin aldığınız hatayı almadığım için kendi yaptığım işlemleri şöyle özetleyeyim: İndirdiğim CoD5 nazi_zombie_ubahn mod dosyasını zipten çıkarıp doğrudan klasörü ile birlikte aşağıdaki dosya yoluna (Windows 7) attım. Setuplı zombi mod/map dosyaları ise işletim sistemlerine bağlı olarak ilgili klasöre otomatik olarak atılıyor. Örneğin videosunu çektiğim CoD5 zm_camping zombie haritası setuplı olarak geldi ve kurduğumda yine aynı yere yani manuel olarak attığım aşağıdaki dosya yoluna klasörü ile birlikte kuruldu. Steam üzerinde kurulu Call of Duty 5 oyunumun aşağıdaki dosya yolundaki mods klasörüne ise herhangi bir klasör/dosya atmadım ve o şekilde oyunu açıp zombi mod/map'i yükleyip oynadım. Daha sonra steam üzerindeki ..\mods klasörünü kontrol ettiğimde oyun sırasında içi boş ..mods\nazi_zombie_ubahn ve zm_camping klasörlerinin oluştuğunu tespit ettim.

Sizdeki durum da bu şekilde mi? Yani zombi haritaları sadece C:\Users\UserName\AppData\Local\Activision\CoDWaW\mods\ dosya yolunda olmalı.

Ve ilave olarak steam üzerindeki ya da oyununuz nerede kurulu ise ..\mods\zombie-klasörü(içi boş)'nün oyun tarafından oluşturulabilmesi için Call of Duty 5 World at War oyununuz yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlı mı?

C:\Users\UserName\AppData\Local\Activision\CoDWaW\mods\zm_camping
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty World at War\mods
işte video burada foruma açık olarak nasıl eklenir yapamadım link olarak verdim buyrun bakın.

Ek olarak oyunda zombilerde gölge gibi siyah görünüyor.

Call of Duty 5 World at War Official Zombie Menüsü

Call of Duty 5 World at War Official Zombie Haritaları

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2015, 00:10:05 »
Call of Duty 5 oyununuzdaki Nacht der Untoten, Zombie Verrückt, Shi No Numa ve Der Riese resmi zombi haritalarında videoda da gösterdiğiniz sorunu yaşamayıp sadece custom CoD5 zombie haritalarında yaşamanız, bahse konu hatanın DirectX, ekran kartı sürücüsü, MS.Net Framework, C ++ vb. yazılımsal kaynaklı olma ihtimalini ortadan kaldırıyor ki konunun başında kontrol ettim demiştiniz.

Şahsen, sizin aldığınız hatayı almadığım için kendi yaptığım işlemleri şöyle özetleyeyim: İndirdiğim CoD5 nazi_zombie_ubahn mod dosyasını zipten çıkarıp doğrudan klasörü ile birlikte aşağıdaki dosya yoluna (Windows 7) attım. Setuplı zombi mod/map dosyaları ise işletim sistemlerine bağlı olarak ilgili klasöre otomatik olarak atılıyor. Örneğin videosunu çektiğim CoD5 zm_camping zombie haritası setuplı olarak geldi ve kurduğumda yine aynı yere yani manuel olarak attığım aşağıdaki dosya yoluna klasörü ile birlikte kuruldu. Steam üzerinde kurulu Call of Duty 5 oyunumun aşağıdaki dosya yolundaki mods klasörüne ise herhangi bir klasör/dosya atmadım ve o şekilde oyunu açıp zombi mod/map'i yükleyip oynadım. Daha sonra steam üzerindeki ..\mods klasörünü kontrol ettiğimde oyun sırasında içi boş ..mods\nazi_zombie_ubahn ve zm_camping klasörlerinin oluştuğunu tespit ettim.

Sizdeki durum da bu şekilde mi? Yani zombi haritaları sadece C:\Users\UserName\AppData\Local\Activision\CoDWaW\mods\ dosya yolunda olmalı.

Ve ilave olarak steam üzerindeki ya da oyununuz nerede kurulu ise ..\mods\zombie-klasörü(içi boş)'nün oyun tarafından oluşturulabilmesi için Call of Duty 5 World at War oyununuz yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlı mı?

C:\Users\UserName\AppData\Local\Activision\CoDWaW\mods\zm_camping
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty World at War\mods
Call of Duty 5 World at War Official Zombie Menüsü

Call of Duty 5 World at War Official Zombie Haritaları

oyunum korsan bi forum sitesinden iso dosyası olarak indirdim haliyle steam ile oynamıyorum ben sadece
C:\Users\UserName\AppData\Local\Activision\CoDWaW\mods\mod haritası şeklinde indirdiğim modu atıyorum ve consoleden çağırıyorum evdeki diğer arkadaşlarımla lan üzerinden modem aracılıyla çoklu oyun oynuoruz onlardada aynı sorun mevcut der reise gibi hazır glen oyunları oynadığımzda sorun yok DirectX 11 kullanıyorum sistemim Windows 8 8.1 olsaydı sorunlar oluyormuş duymuştum onu geçtim MS.Net Framework en güncel sürümü kurulu ekran kartıda aynı şekilde 1 hafta önce güncelledim 1 hafta önce güncelleme yapmadanda aynı sorun vardı zaten çok ilginç bir sorun denemediğim yöntem kalmadı