Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sınıflara Özel Taktikler, MW2 Perk Seçimi

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 170
Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sınıflara Özel Taktikler, MW2 Perk Seçimi:

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 SNIPER TAKTİKLERİ:

Sniper olduğunuzda hatırlamanız gereken en önemli şey, mermi saçan çaylak bir asker olmayın. Kendinizi Enemy at the Gates'te gibi hissetmeniz daha kolay havaya girmenizi sağlar. Rakibinizi her zaman tek seferde indirmeyi amaçlayın ve gereksiz yere üst üste ateş etmeyin. Eğer tek seferde vuramadıysanız, avcı konumundayken birdenbire av olmanız gayet mümkün.

İsterseniz silah seçiminden başlayalım. Barrett .50CAL, bu kez çok daha önceden kullanılabilir durumda ve haliyle oyundaki en iyi Sniper tüfeklerinden biri emrinize amade. Sakın bu canavarı susturmaya çalışmayın. Menzilinizi ve verdiğiniz hasarı düşüren susturucu eklentisi, size yarar sağlamaktan çok zarar verecektir. Onun yerine, siperlerin arkasındaki düşmanlarınızı avlayabilmek için mermilerin katı yüzeyleri delip geçebilmesini sağlayan FMJ eklentisini kullanın. İkincil silah olarak da yine Striker veye SPAS'ı tavsiye ediyorum. SPAS, özellikle yakın menzillerde, hedefini tek seferde indirebiliyor ve haliyle Sniper'ın en yakın arkadaşı oluyor.

Call of Duty Modern Warfare 2 Oyunculara Özel Taktikler

Fakat SPAS'tan daha önemli olan bir şey varsa o da Tactical Insertion. Bilmeyenler veya hatırlamayanlar için tekrar edeyim, TI sayesinde yere bir işaret fişeği atabiliyor ve öldüğünüzde fişeği attığınız yerde spawn oluyorsunuz. Böylece düşmanların sizi özenle seçtiğiniz kamp bölgenizden ayırması müthiş zorlaşıyor. Yattığınız yerde sizi bıçaklayan birinin aniden arkasında belirmek kadar tatmin edici çok az şey var. Fişeği atarken her zaman görülmesi zor olan köşeleri seçerseniz, sizi öldüren adamın bir de TI'ınızı vurmasını engellemiş olursunuz. Son olarak, TI yalnızca tek bir ölüm için geçerli. Yani canlandıktan sonra tekrar fişek atmanız gerekiyor, sakın unutmayın.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Perkleri Tier 1

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Perkleri Tier 2

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Perkleri Tier 3Şimdi MW2 perk seçimine gelelim. Kamp kurduğunuz yer saldırı altındayken SPAS ve bıçağınızı etkili şekilde kullanabilmeniz gerekiyor. Haliyle Sleight of Hand, şarjör değiştirme hızınızı arttıracağı için ilk slot'unuza almanız gereken bir CoD6 perki. Bunun yerine One Man Army de kullanabilir ve böylece hızlıca preset değiştirebilirsiniz. İkinci slot için Stopping Power'ı tavsiye ediyorum, böylece hedefinizi tek atışta indirip diğerine geçebilir veya ortamdan topuklayabilirsiniz. Eğer kafanızın üstünde bir çatı yoksa, olası hava saldırılarından Cold-Blooded, heartbeat sensörlü oyunculardan ise Ninja (slot 3) ile sakınabilirsiniz. Eğer istediğiniz kocaman bir mantar bulutu ile oyunu hızlıca sonlandırmak veya AC-130 ile yukardan ölüm yağdırmak ise Hardline (slot 2) perk'ini alıp amacınıza daha çabuk ulaşabilirsiniz. Son tavsiyem ise üçüncü slot'a koyabileceğiniz Last Stand. Bu sayede yere düştükten sonra silahınızı çekerek sizi öldüren düşmanınızın TI'ınıza zarar vermesini engelleyebilirsiniz.

GİZLİLİK TAKTİKLERİ

Özellikle Call of Duty 6 MW2 Search & Destroy haritalarında en çok işe yaradığını tespit ettiğim oynanış tarzı. Yapmanız gereken tek şey sakince ilerlemek, meydanlardan kaçınmak ve bina içlerini sık sık kontrol etmek. Silah olarak Bling (slot 1) perki sayesinde susturucu takıp Rapid Fire ile de seriliğini arttırdığınız bir P90 yeterli olacaktır. İkincil silah olarak SPAS yerine Striker'ı tercih edin ve yine susturucu takın. 2. ve 3. slotlara da elbette Ninja ve Cold-Blooded yerleştirin. Eğer haritada hearbeat sensörlü oyuncu sayısı azsa, Ninja yerine Sitrep kullanarak hem yerdeki C4'leri ve TI'ları daha rahat farkedebilir hem de etrafınızdakilerin ayak seslerini daha iyi duyabilirsiniz.

Gerekmedikçe koşmayın ve her zaman çömelerek yürüyün. Eğer uzakta koşan bir düşman görürseniz, sizi görmediyse ateş etmeyin ve gitmesine izin verin. Susturucu taktığınız silahların menzili daha düşük olacağı için gereksiz yere nerede olduğunuzu belli in. Zaten farkındaysanız gizlilik konusunda tavsiye yapmak biraz zor, çünkü biraz da sizin etrafınıza dikkat etmenizi ve hislerinize güvenmenizi gerektiren bir oynanış tarzı.

DESTEK TAKTİKLERİ

Eğer pek iyi nişan alamadığınızı düşünüyor ve sürekli ölüyorsanız, süslü silahınızı bir kenara bırakıp Riot Shield'a bir şans vermenizin vakti gelmiş demektir. Kalkan tutarak ilerlemeye başladığınızda, takım arkadaşlarınız peşinize takılacak ve sizin dikkatini çektiğiniz düşmanları teker teker indirecekler.

MW2 perk seçiminizi de isterseniz buna göre ayarlayabilirsiniz. Eğer yalnızca destek olmak istiyorsanız, ikincil silahınız olarak alabileceğiniz bir Striker veya SPAS'a hızlıca kovan doldurabilmek için Sleight of Hand almalısınız. Eğer oyun oynarken tarzınızı sıklıkla değiştirmek istiyorsanız da One Man Army kullanmalısınız. İkinci perk slotunuza da, karşınızdakini hızlıca indirebilmek için Stopping Power koyun. Böylece ikincil silahınızla işi hızlıca bitirip tekrar kalkana geçebilirsiniz. Son slot için de Commando alın, böylece kalkanla saldırmanız gerektiğinde düşmanın yakınına kadar gitmenize gerek kalmayacak.

Kalkan kullanırken tam olarak mermilerin geldiği yere dönerseniz, kesinlikle ölümsüz olursunuz. Bu çok önemli bir nokta. İyi nişancılar, kalkan kullananları kalçalarından veya ayaklarından vururlar. Bunu engellemek için çömelerek ve düşmanı tam önünüze alarak ilerlemelisiniz. Semtex ve Frag/Stun bombalarına karşı da çok dikkatli olun. Kalkanınıza yapışan tek bir Semtex sizi indirir.