Call of Duty Advanced Warfare Disc Read Hatası

Call of Duty Advanced Warfare Disc Read Hatası
« : 31 Mayıs 2015, 00:21:09 »
Arkadaşlar, acil yardıma ihtiyacım var. Advanced Warfare'ı oynadım hatta bir kaç bölümde ilerledim, ama geldiğim bölümde bi süre video devam ettikten sonra oyuna geçmeden "Call of Duty Advanced Warfare disk read error image53" hatası veriyor ve oyun kapanıyor. Benimle beraber oynayan bir arkadaşımda aynı hatayı alıyor. Ne yaptımsa bi çözüm bulamadım, kafayı yicem. Yardımlarınızı bekliyorum... :'( :'( :'(

Ynt: Call of Duty Advanced Warfare Disc Read Error
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2015, 01:47:05 »
Call of Duty Advanced Warfare disc read error image-1-95 hataları ilgili oyun dosyalarının bozuk ya da güncellemesinin yapılmamış olmasından kaynaklı bir sorun. Bu hatayı düzeltmek için ise oyunun güncellenmesi, güncelleme yapılmasına rağmen Call of Duty Advanced Warfare disc read hatası düzelmezse yeniden kurulması gerekli. CoDAW disc read error hatasının çözümü için önerilerim şunlar:

* Oyununuz steam üzerinde kurulu ise, oyun kurulduktan sonra çıkan update'lerin bilgisayarınıza indirilmesi, değişen ya da bozulan dosyaların yenileri ile değiştirilmesi için dosya doğrulama/verify işlemi yapınız. Dosya doğrulaması tamamlandıktan sonra hatanın düzelip düzelmediğini kontrol ediniz, hata düzelmediyse diğer adıma geçiniz.

* Aşağıdaki örnek oyun dosya yolunda bulabileceğiniz imagefile53.pak dosyasının adını imagefile53-backup.pak şeklinde değiştirerek tekrar dosya doğrulama işlemi yapınız ve imagefile53.pak dosyasının steam üzerinden download yoluyla gelip gelmediğini kontrol ediniz. Call of Duty Advanced Warfare disc read hata düzelmediyse diğer adıma geçiniz.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Advanced Warfare\imagefile53.pak
D:\Activision\Call of Duty Advanced Warfare\imagefile53.pak
* Steam üzerinden dosya doğrulaması yapmanıza rağmen hatanın devam etmesinin nedeninin cache dosyaları olması ihtimaline karşın aşağıdaki dosya yolunda bulunan httpcache klasörü içerisindeki cache dosyalarını siliniz, bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve tekrar steam dosya doğrulama işlemini uygulayınız.

C:\Program Files (x86)\Steam\appcache\httpcache
* Oyununuz steam üzerinde kurulu değilse hangi oyun platformunu kullanıyorsanız yukardaki önerilerimi o platform için uygulayınız.

* Oyununuz kutulu ya da internet kaynaklı ise imagefile53.pak dosyasını kaynağınızdan çıkarıp/kopyalayıp oyun yoluna atmayı o da sonuç vermezse oyunu yeniden kurup oynamayı deneyiniz, iyi oyunlar.

Arkadaşlar, acil yardıma ihtiyacım var. Advanced Warfare'ı oynadım hatta bir kaç bölümde ilerledim, ama geldiğim bölümde bi süre video devam ettikten sonra oyuna geçmeden "Call of Duty Advanced Warfare disk read error image53" hatası veriyor ve oyun kapanıyor. Benimle beraber oynayan bir arkadaşımda aynı hatayı alıyor. Ne yaptımsa bi çözüm bulamadım, kafayı yicem. Yardımlarınızı bekliyorum... :'( :'( :'(

Call of Duty Advanced Warfare Disc Read Error