Call of Duty Advanced Warfare Enteresan Bir Hata ile Karşı Karşıya Kaldım

Öncelik 46 Gb.lık bir tor*ent indirimi, oyunun kurulumu, karşılaşılan bir sürü Call of Duty Advanced Warfare hata raporunun ardından oyuna yönetici olarak girildi. Fakat şöyle ki oyun başlıyor, ön bir fragman izledik (mecburen) bundan pişman değiliz :) sonrasında ekran da görüntü yok ses gayet iyi hiçbir kayma yok F'e bas diyor basıyoruz mouse ile ilgili bilgi veriyor onuda yapıyoruz ama ne karakter görüyorum ne de oyuna dair başka bir şey. Çok acayip dedim belki bu parkur böyledir hala devam ediyor, şu an ne yapacağımı şaşırdım gece görüş mü lazım anlamadım... Oyunu oynayan bilen bir yardımcı olsun lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Saygılarımla...

Call of Duty Advanced Warfare Enteresan Bir Hata
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2014, 12:48:39 »
Anladığım kadarıyla mouse donma sorunu değil anlatmak istediğiniz. Oyunun ilk bölümünde aşağıdaki videoda da görebileceğiniz F'ye bas açılan kapıyı kapatıp adamı düşmekten kurtar, sağ/sol klik yap emniyet kemerlerini çözüp çıkış kapısını aç eylemlerinin bulunduğu görev bölümünde yani oyunun başlangıcında bu hataları alıyorsanız oyun ayarlarında veya sisteminizde sorun var demektir.

* Öncelikle oyunu video seçeneklerinden optimal/default ayarlara getiriniz, gerekirse ayarları kademe kademe düşürünüz ve Anti Aliasing ayarlarını kapatınız ve oynamayı deneyiniz.

* Oyun platformunuzun Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri'ni karşılayıp karşılamadığını kontrol ediniz.

* Bağlantıdan yararlanarak DirextX ve ekran kartı sürücülerini gözden geçiriniz ve güncel kurulumlarını tekrar yapınız.

Kod: [Seç]
C:\..\Call of Duty Advanced Warfare\_CommonRedist\DirectX
* Oyun yolunda da bulabileceğiniz Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) kurulumunu yeniden yapınız.

Kod: [Seç]
C:\..\Call of Duty Advanced Warfare\_CommonRedist\vcredist
* Microsoft .NET Framework 4 bileşenlerini kurunuz.

* Bu işlemlerin ardından Windows güncellemelerinin tamamını! uygulayınız.

* Sisteminizin soğutmasını kontrol ediniz, sisteme yük bindiren gereksiz işlemler ile başlangışta çalışan fakat sıklıklıkla kullanmadığınız uygulamaların hepsini kapatınız.

Öncelik 46 Gb.lık bir tor*ent indirimi, oyunun kurulumu, karşılaşılan bir sürü Call of Duty Advanced Warfare hata raporunun ardından oyuna yönetici olarak girildi. Fakat şöyle ki oyun başlıyor, ön bir fragman izledik (mecburen) bundan pişman değiliz :) sonrasında ekran da görüntü yok ses gayet iyi hiçbir kayma yok F'e bas diyor basıyoruz mouse ile ilgili bilgi veriyor onuda yapıyoruz ama ne karakter görüyorum ne de oyuna dair başka bir şey. Çok acayip dedim belki bu parkur böyledir hala devam ediyor, şu an ne yapacağımı şaşırdım gece görüş mü lazım anlamadım... Oyunu oynayan bilen bir yardımcı olsun lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Saygılarımla...