Call of Duty Advanced Warfare Lag Kasma Sorunu Çözüm Önerileri

Call of Duty Advanced Warfare bilgisayar kaynaklı lag ve kasma sorunları için çözüm önerilerimizi konunun devamında bulabilirsiniz. Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri'ni karşılasın veya karşılamasın, eğer oyun oynarken akıcı bir oyun yerine lag, kasma ve takılmalarla boğuşuyorsanız sanal bellek miktarınızı artırmanız sisteminizi bir ölçüde rahatlatacaktır. Bu işlem için resimde de detaylıca gösterdiğim işlemleri uygulayıp bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

İşlem sırası şöyle;

* Denetim masası,
* Sistem ve Güvenlik,
* Sistem menüsünü açınız.

Kod: [Seç]
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem
* Sol menüden gelişmiş sistem ayarlarını açınız,
* Sistem özellikleri/Gelişmiş,
* Sistem özellikleri/Gelişmiş/Performans/Ayarlar,
* Performans Seçenekleri/Gelişmiş/Sanal Bellek/Değiştir,
* Sanal Bellek/Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet > Tik'i kaldırınız,
* Özel Boyut'u seçiniz,
* Disk boyutu uygun (100-150 Gb. boş alan olmalı) ve iyi durumdaki/kaliteli harddiskinizden veya bölümden bir tanesini, eğer tek harddisk/bölümünüz varsa onu seçiniz,
* Megabayt cinsinden; başlangıç boyutunu 5000, en büyük boyutu 55000 olarak giriniz,
* Ardından ''Ayarla'' butonuna basın ve tamam deyiniz,
* Diğer pencereleri de uygula ve tamam deyip kapatınız,
* Yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Bu öneriden bağımsız ama bir oyuncunun dikkat etmesi gereken şeylerden biri olan diğer Call of Duty Advanced Warfare lag ve kasma sorunu çözüm önerimiz ise harddisk dosya birleştirmesidir. Her ne kadar Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde yeni nesil defrag sistemleri olsa da şahsen hem genel bilgisayar bakımı hem de defrag işlemlerinde Advanced SystemCare kullanıyorum. İçeriğinde bir çok kullanışlı özelliği bulunduran ASC'deki defrag özelliğine Advanced SystemCare/Alet Çantası/Akıllı Birleştirici menüsünden ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Kullanmanızı tavsiye ettiğimi diğer yazılım ise Razer Game Booster, yani yeni adıyla Razer Cortex. Razer Game Booster Yüksek FPS ile Lagsız Oyunlar Oynayın başlığı ile ele aldığım yazımı incelemenizi ve Razer Cortex kullanmanızı tavsiye ederim. Razer Cortex, Call of Duty Advanced Warfare bilgisayar kaynaklı lag ve kasma sorunlarını çözmede etkili olabileceği gibi diğer CoDAW hata/sorunlarının oluşmasını da engellemede fayda sağlayacaktır.

AW ile başka sorunlarla karşı karşıya kalırsanız ya da oyun hakkında detaylı bilgileri incelemek isterseniz Call of Duty Advanced Warfare kategorisine bekleriz, iyi oyunlar herkese.

Call of Duty Advanced Warfare Lag ve Kasma Sorunu Çözümü

Call of Duty Advanced Warfare Lag ve Kasma Sorunu

Alıntı
[EN] Thanks b4nk_sh0t:
This is what I did to fix my problem. The game now runs beautifully. This may help others:
I changed my virtual memory settings by going to (in windows 7, you'll have to figure it out in 8.1) Start-> Control Panel -> System & Security -> System -> Advanced System Settings (In the left hand bar) -> Advanced -> Performance(Header) Settings -> Advanced Virtual Memory(header) Change -> Un-click checked box 'Automatically manage paging file size for all drives' -> click the 'Custom Size' Bubble -> enter values 5000 to 55000 in boxes aloted -> click OK, apply etc. -> Restart PC -> Try game. If it fixes it, Congrats! if it doesn't simply revert to Automatically managing paging file size for all drives. Hope it works for others as well.