Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time Error Hatası

Call of Duty Advanced Warfare service is not available at this time. Please try again later error/hatası için detaylı çözüm önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz. Bu hatayı alan ve anlatımlarımızı uygulayan oyuncuların elde ettikleri sonuçları konuya yorum yaparak bildirmelerini, Facebook, Twitter, Google+ vb. sosyal mecralarında paylaşmalarını önemle rica ederiz.

1. Öncelikle Windows güvenlik duvarının ya da kullandığınız başka güvenlik duvarı içeren yazılımların ya da çoğu antivirus yazılımında bulunabilen program guard modüllerinin oyun dosyalarını ve internet erişimini engellemedinden emin olunuz.

2. Kullandığınız oyun platformuna göre Call of Duty Advanced Warfare server durumlarını Call of Duty Advanced Warfare Server Durumu sayfasından kontrol edin. Kullandığınız oyun platformunu alt taraftan işaretleyin, DEFCON 5 olarak görünüyorsa sunucu taraflı bir sorun olmadığını gösterir, eğer 3 ve altında DEFCON değeri görüyorsanız CoDAW server'larının o an için sorunlu olduğu anlamına gelir, bu durumda daha sonra oyuna girmeyi deneyin.

3. Yukarıda maddede anlattığımız kontrol sonucunda sunucuların aktivite durumunu DEFCON 5 olarak görmenize rağmen oyuna giremiyorsanız bağlantınızda ya da oyun dosyalarınızda bir sorun var demektir. The Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time. Please try again later hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız ve her adımda oyuna girmeyi deneyiniz, olmazsa sonraki adıma geçiniz.

* İnternete kablosuz bağlanıyorsanız kablo ile bağlanınız. İnternet bant genişliğinizin yüksek bağlantı hızına sahip olması ve aynı bağlantının başka kullanıcılar tarafından kullanılmaması/paylaşılmaması önemlidir.

* Modeminizi elektrik düğmesinden kapatınız ya da fişini çekiniz, 1 dk. kadar sonra tekrar açınız.

* DNS ön belleğini temizleyiniz. Bu işlemi yapmak için Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde sırasıyla şu komutları uygulayınız:

- Komut satırını açınız ve Başlat >> Çalıştır >> "cmd" >> Tamam >> Start >> Run >> "cmd.exe" yi çalıştırınız.

- Açılan pencereye ipconfig /flushdns komutunu yazınız ve Enter tuşuna basınız.

- Ayrıca ipconfig /displaydns komutu ile DNS bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

4. Oyun dosyalarınızı steam uygulaması ile doğrulayınız. Bu işlemi yapmak için Steam/Kütüphane/Call of Duty: Advanced Warfare yolundan oyunu seçiniz ve sağ klik yaparak özellikleri açınız, Yerel Dosyalar tabında bulunan Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula'' butonuna tıklayarak var ise hatalı dosyaların düzeltilmesini, yayınlanmış ise güncelleme dosyalarının otomatik olarak indirilmesini sağlayınız.

Oyunu açınız ve Multiplayer seçenekleri ayarlarında görebileceğiniz bağlantı durumunuzun ''NAT type as Open'' olarak gösterildiğinden emin olunuz, ''NAT type as Moderate'' olarak görünüyorsa online bağlantınızda bir sorun olduğuna işaret ettiğinden sonraki adıma geçiniz.

5. Call of Duty Advanced Warfare service is not available at this time. Please try again later hatası hala çözülmediyse kullandığınız modemin admin paneline girerek Call of Duty Advanced Warfare oyununun ve Steam uygulamasının kullandığı PORT'ların (UDP 3074, 3075, 3076) açık olduğundan emin olunuz. Her modemin port ayarları panelin değişik yerlerinde bulunduğundan farklı farklıdır, fakat temelde büyük bir değişiklik yoktur. Öncelikle kullandığınız modemin resmi sitesinden modem sürücülerinin varsa güncel driver'larını güncelleyiniz, ardından modem paneline kullanıcı adı ve şifresini giriniz ve portlar açık değilse kullanıcı kılavuzundan ve Port Ayarları Nasıl Yapılır? Activision destek sayfasından da yararlanarak manuel olarak CoDAW portlarını açınız.

* Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer/Online Portlar:

TCP Portlar: 27014-27050

UDP Portlar: 3478, 4379-4380, 27000-27031, 27036

* Diğer Call of Duty Serisi Oyunların Multiplayer/Online Kullandığı Portlar: UDP 3074, 3075, 3076

* Steam Uygulaması Portları:

Steam Client Uygulaması Portları;
UDP 27000 to 27015 inclusive (Game client traffic)
UDP 27015 to 27030 inclusive (Typically Matchmaking and HLTV)
TCP 27014 to 27050 inclusive (Steam downloads)
UDP 27031 and 27036 (incoming, for In-Home Streaming)
TCP 27036 and 27037 (incoming, for In-Home Streaming)
UDP 4380
 
Steam Dedicated/Listen Oyun Sunucu Portları;
TCP 27015 (SRCDS Rcon port)
 
Steamworks P2P Networking ve Steam Sesli Chat Portları;
UDP 3478 (Outbound)
UDP 4379 (Outbound)
UDP 4380 (Outbound)

Steam Call of Duty Modern Warfare 2 Multiplayer İçin İlave Portlar;

UDP 1500 (outbound)
UDP 3005 (outbound)
UDP 3101 (outbound)
UDP 28960

* Call of Duty Advanced Warfare service is not available at this time. Please try again later hatasını Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 oyunu platformlarında alıyorsanız aşağıdaki portların açık olduğundan emin olunuz.

- Xbox One Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare Xbox One Portları: [TCP:53, 80, 3074 UDP:53, 88, 500, 3074, 3544, 4500]

- Xbox 360 Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare XBOX360 Portları: [TCP:3074 UDP:3074]

- PlayStation 4 Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare PlayStation 4 Portları: [TCP:80, 443, 1935, 3478-3480 UDP:3478-3479]

- PlayStation 3 Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare PS3 Portları: [TCP:5223 UDP:5223, 3478-3479, 3658]

* Herhangi bir ağ üzerinden oyuna bağlantı kuruyorsanız sistem yöneticisinden Call of Duty Advanced Warfare portlarının açılmasını isteyiniz.

The Call of Duty Ghosts Server is Not Available at This Time Hatası sayfasında da bağlantı sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerinden yararlanabilirsiniz. Call of Duty Advanced Warfare hakkında daha detaylı bilgiler için Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri sayfasını ve alıyorsanız Call of Duty Advanced Warfare Insufficient Free Disk Space Error Hatası çözüm sayfası ile Call of Duty Advanced Warfare kategorisini ziyaret ediniz. Ayrıca Dailymotion, Twitch, Youtube ve Vimeo platformlarında bizi takip ediniz. Kolay gelsin, iyi oyunlar.Alıntı
Problem Connecting to an Online Game for PC
Step 1: Check the Call of Duty Status Pages
Check the Server Status of the Call of Duty game you are playing:

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Ghosts
Call of Duty: Black Ops II

Step 2: Improve your Home Network Quality

The quality of a home network will have the biggest impact on game connection.

* Be sure to restart your router. This will often solve the issue.

* Make sure you are playing the game using a wired Ethernet connection. Playing a game using a wireless connection is the primary cause of lag and connectivity issues. Wi-Fi has a wide variance in reliability and bandwidth, and can dramatically affect the quality of online gameplay. A wired connection will maintain the minimum bandwidth connection that is required for online gaming.
   
* Disable any firewall or security features on your router. See your router’s instruction manual or visit the router manufacturer’s website for more details.
2Wire, Apple, Airport, Buffalo,   Dynex, Motorola, Siemens, US Robotics, 3com, Asus, Cisco, Gemtek, Netcomm, SMC, Westell, Actiontec, Ativa, Cradlepoint, Linksys, Netgear, TRENDnet, Zoom, Airlink, Belkin, DLink, Microsoft, RCA, Ubee, Zyxel

* Enable Universal Plug and Play (UPnP) on your router. This will automatically route the correct data to the correct ports.

* Set port forwarding on your router to the IP address of your PC using port 3074 User Datagram Protocol (UDP). If there are multiple PCs on your home network, you can also redirect UDP ports 3074, 3075, and 3076 to the PC used for gaming (one port per PC).

How to forward ports

If the above steps improve your network connection to the game, you may want to assign a static IP address to your PC within your home network. This will ensure that the configurations you made do not need to be repeated. Please note that Satellite, hot spot, and 3G/4G internet connections are not considered broadband and are not supported.

Step 3: Change your Playlist Search Preferences

* Select Search Preferences from the Playlists menu.
* Change the Connection Type from Best or Any to the recommended Normal setting.

Alıntı
UK_Jokah nickli bir oyuncunun çözüm yöntemi:
https://blog.activision.com/thread/200908588
Doesn't help the digital guys but I got mine working.
1) Uninstall
2) Unplug/disconnect internet
3) Hard reset
4) Install from disc (leave internet disconnected)
5) Wait until fully complete then reconnect internet
6) Start game and carry out update
7) Enjoy
My theory is that the update screwed with it by trying to do it too early. Unfortunately though this method will only work for people with physical copies. Maybe those of you who are downloading could cancel the update when and if it even asks for it. Just a thought.

Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time Error

Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time Hatası

Call of Duty Advanced Warfare Server Status