Call of Duty Advanced Warfare Singleplayer Bölüm Geçme Sorunları

Selamlar. Call of Duty Advance Warfare 3. bölüm görevinde rehine krizi yaşıyoruz hedefi F ile işaretleyip yok edin ibaresi çıkıyor. Fakat youtube ta bu ibare E olarak gözüküyor ülkem ve insanlık adına bu operasyonun başarı ile bitirilmesi için lütfen yardımcı olun.

Call of Duty Advanced Warfare Traffic görev bölümünde, Başbakan (Prime Minister) ve diğer rehineleri kurtarma sırasında duvara ''Harmonic Device'' yerleştirdikten sonra içerdeki teröristleri vücut dillerinden algılayıp sol tık ile işaretleme ve ''F'' tuşunu kullanarak hedef olarak belirleme görevinden bahsediyorsunuz sanırım. Bu görevi geçmekte ben de zorlanmıştım, biraz önce çektiğim videoda nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştım, seçilecek teröristleri numaralarla işaretledim. Umarım doğru bölümü anlamışımdır. Eğer farklı bir bölümü kasdettiyseniz ve detaylı olarak anlatırsanız o bölüme bakayım. İlaveten CoDAW'da yaşadığınız geçme sorununu aşamıyorsanız bağlantıdan save game dosyasını indirebilirsiniz. CoD serisine ait diğer save dosyalarına ihtiyaç duyarsanız CoDSaveGame kategorisinde bulabilirsiniz.

Call of Duty Advanced Warfare Save Game Dosyası: DOWNLOAD

Call of Duty Advanced Warfare Bölüm Geçme Sorunu

Selamlar. Call of Duty Advance Warfare 3. bölüm görevinde rehine krizi yaşıyoruz hedefi F ile işaretleyip yok edin ibaresi çıkıyor. Fakat youtube ta bu ibare E olarak gözüküyor ülkem ve insanlık adına bu operasyonun başarı ile bitirilmesi için lütfen yardımcı olun.


Arkadaşlar, Advanced Warfare'de Utopia görevinde kanalizasyon kapağını açmak için f tuşu görünmesi lazım ancak görünmüyor dolayısıyla kapak açılmadığı için göreve devam edemiyoruz bu bir sistem sorunu mu? yoksa bizde mi yanlışlık var? Ar** Game'den teknik desteğe de sorunu yazdık, hafta içi cevap verirler herhalde. Sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ve çözmüşlerse yardımcı olurlarsa seviniriz. 

Call of Duty Advanced Warfare Utopia görev bölümündeki kanalizasyondan çıkış kapağını açmada yaşadığınız F tuşu sorununu görmek için kendi oyunum üzerinden aldığım ekran görüntüleri ve oynanış videosunda görebileceğiniz gibi oyunun kendisinde herhangi bir sorun görünmüyor. Resim-4'teki gibi kanalizasyon kapağına yaklaştığınızda F tuşunun sizde görünmemesinin nedenleri hakkında kesin bir bilgim olmamakla beraber CoDAW dosyalarınızdaki bozukluklar, ekran kartı sürücülerinin güncel olmayışı ya da DirectX, Visual C++, Microsoft .NET Framework vb. bilgisayarınızda kurulu olması gereken yazılım ve bunlara ait güncellemelerin olmayışı soruna kaynaklık ediyor olmalı.

* Öncelikli tavsiyem, steam üzerinden dosya doğrulaması yapınız, gerekirse CoDAW'ı yeniden kurunuz ve ardından sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayınız. Her aşamada CoDAW F tuşu görünmeme sorununun giderilip giderilmediğini kontrol ediniz.

* Microsoft .NET Framework 4 kurulumunu yapınız ve güncellemelerini uygulayınız.

* DirectX End-User Runtime Web Installer ile DirectX kurulumunu yapınız.

* Microsoft Visual C++ Redistributable paketlerinin kurulu ve güncellemelerinin yapılmış olduğunu kontrol ediniz.

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package, Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package, Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package

* Ekran kartı sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol ediniz.

AMD Ekran Kartı Driver, NVidia Ekran Kartı Driver

* Windows güncelleme merkezini açınız, isteğe bağlı güncellemeler de dahil tüm güncelleştirmeleri uygulayınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.Arkadaşlar, Advanced Warfare'de Utopia görevinde kanalizasyon kapağını açmak için f tuşu görünmesi lazım ancak görünmüyor dolayısıyla kapak açılmadığı için göreve devam edemiyoruz bu bir sistem sorunu mu? yoksa bizde mi yanlışlık var? Ar** Game'den teknik desteğe de sorunu yazdık, hafta içi cevap verirler herhalde. Sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ve çözmüşlerse yardımcı olurlarsa seviniriz.

Call of Duty Advanced Warfare Utopia Mission Giriş Resmi

Call of Duty Advanced Warfare Utopia Mission Haberler

Call of Duty Advanced Warfare Utopia Mission Röportaj

Call of Duty Advanced Warfare Utopia Görev Bölümü F Tuş Sorunu

En başta bakmamız gereken yeri ensona bırakmışız.Öncelikle ilginize, hassasiyetinize teşekkür ediyoruz. Önerileriniz doğrultusunda güncellemeler yapıldı. Steamden dosya doğrulamalarını aldık,sorunu cözemeyince başta bakmamız gereken yer oyun içinde Menü, menüden klavye ayarları, bazen oyundayken hızlı şekilde ayarlara bakarken F  tuşu soru işareti olmuş. Ayarladık, sorun ortadan kalktı. Şu aşamada sizden ricamız , ekran görüntüleride olursa harika olur. Adwance warfare oynarken klavye ayarlarımız nasıl olmalı , bu konuyu paylaşırsanız en azından tuşlarla sorunu olan arkadaşlar Facebook sayfanızdan bakarak sorunu kısa sürede hallederler düşünçesindeyiz.

Call of Duty Advanced Warfare Utopia görev bölümüne ilerleyene kadar ''F'' tuşu kullanıldığından klavye ayarlarının bozulmuş olabileceği aklıma gelmemişti, çıkması gereken görev/tuş yazılarının hiç gözükmemesi olarak algıladım aldığınız hatayı :) Diğer CoDSerileri'nde de olduğu gibi Call of Duty Advanced Warfare oyununda da klavye tuş ayarlarını default olarak kullanıyorum. Sadece sprint ve sniper nefes tutma için default olarak gelen ''Shift'' tuşuna, sol baş parmağımla daha rahat kullanabildiğim için ''ALT'' tuşunu da ekliyorum. ''ALT'' tuşu hem koşma hem de nefes tutma için gayet kullanışlı bir tuş bana göre. Bazen ''E'' tuşu yerine ''V'' tuşunu atadığım da oluyor. Forumdaki diğer arkadaşlar/ziyaretçiler de oyunda default olarak gelen klavye tuşlarının yerine yaptıkları değişiklikleri bildirebilirlerse memnun oluruz. Teşekkürler, iyi oyunlar.

En başta bakmamız gereken yeri ensona bırakmışız. Öncelikle ilginize, hassasiyetinize teşekkür ediyoruz. Önerileriniz doğrultusunda güncellemeler yapıldı. Steamden dosya doğrulamalarını aldık,sorunu cözemeyince başta bakmamız gereken yer oyun içinde Menü, menüden klavye ayarları, bazen oyundayken hızlı şekilde ayarlara bakarken F  tuşu soru işareti olmuş. Ayarladık, sorun ortadan kalktı. Şu aşamada sizden ricamız, ekran görüntüleri de olursa harika olur. Adwance warfare oynarken klavye ayarlarımız nasıl olmalı, bu konuyu paylaşırsanız en azından tuşlarla sorunu olan arkadaşlar Facebook sayfanızdan bakarak sorunu kısa sürede hallederler düşünçesindeyiz.

Call of Duty Advanced Warfare Klavye Tuş Ayarları