• Call of Duty Infinite Warfare Disc Read Error ve Run in Safe Mode Hataları 5 0 5 1

Call of Duty Infinite Warfare Disc Read Error ve Run in Safe Mode Hataları

Call of Duty Infinite Warfare oyununu ilk oynamaya başladığımda bu hataları almıyordum. Önce oyun içinde iken Disc Read Error hatası aldım. Bu hatadan sonra tekrar oyunu açtığımda ise;

Run in safe mode ?
it appears that call of duty: infiniye warfare did not quit properly the last time it ran.
do you want to run the game in safe mode
this is recomended for most people.
this is recommended for most people
it will change your system settings but not your controls

Bu hata çıkıyor, hayır diyip açıyorum oyunu. Oyun açılıp başladıktan sonra da şu hatayı veriyor;

Alıntı
Call of Duty Infinite Warfare Disc Read Error disc read error:''eng_patch_shipcrib_monn''

Bu hatayı veriyor ve kapanıyor. Oyun resim yüklüyemediğim için bu şekil de uzunca yazdım. Bunları nasıl düzeltebilirim? Bilen yardımcı olabilecek biri varsa çok makbule geçer.

Call of Duty Infinite Warfare'da aldığınız disc read error: 'eng_patch_shipcrib_monn' hatasının oyun dosyalarındaki hata/bozukluklardan kaynaklandığını tahmin ediyorum. Çözüm önerilerim şunlar:

* Infinite Warfare'daki disc read hatası çözümü için aşağıda CoDAW ve CoDGhosts oyunlarındaki aynı hata için yaptığım önerilerin yanısıra öncelikle oyununuzu yeniden kurmanızı, eğer oyununuz steam üzerinde ise dosya doğrulaması yapmanızı önerebilirim.

* İşletim sistemi ya da güvenlik yazılımlarınızın oyun dosyalarını okuma izinlerini engellemesi ihtimaline karşın oyunu yönetici olarak çalıştırmanın da önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca CoDIW oyun klasörüne Sağ Tık > Özellikler > Güvenlik > Kullanıcı Seç > Düzenle kısmından tüm izinleri veriniz.

* Bazı forumlarda oyuna ait savegame dosyalarında oluşabilecek ya da savegame dosyalarının oluşmasında yaşanabilecek sorunların Infinite Warfare disc read error/hatasına kaynaklık ettiğinden bahsedilmişti. Bu ihtimali de ortadan kaldırmak için aşağıdaki bağlantıdan savegame dosyasını indirip oyun yoluna attıktan sonra deneyebilirsiniz.

Call of Duty Infinite Warfare Save Game

* Call of Duty Infinite Warfare run in safe mode hatası ise tüm CoD serilerinde olduğu gibi oyunun istem dışı kapanması sonucu çıkan bir uyarı. Run in safe mode hata penceresi çıktığında tüm uyarılara ''Hayır'' derseniz en son kullandığınız ayarlarla oyun tekrar açılacaktır. ''Evet'' derseniz default ayarlara dönecektir. İyi oyunlar, kolay gelsin.

Call of Duty Advanced Warfare disc read error image-1-95 hataları ilgili oyun dosyalarının bozuk ya da güncellemesinin yapılmamış olmasından kaynaklı bir sorun. Bu hatayı düzeltmek için ise oyunun güncellenmesi, güncelleme yapılmasına rağmen Call of Duty Advanced Warfare disc read hatası düzelmezse yeniden kurulması gerekli. CoDAW disc read error hatasının çözümü için önerilerim şunlar:

* Oyununuz steam üzerinde kurulu ise, oyun kurulduktan sonra çıkan update'lerin bilgisayarınıza indirilmesi, değişen ya da bozulan dosyaların yenileri ile değiştirilmesi için dosya doğrulama/verify işlemi yapınız. Dosya doğrulaması tamamlandıktan sonra hatanın düzelip düzelmediğini kontrol ediniz, hata düzelmediyse diğer adıma geçiniz.

* Aşağıdaki örnek oyun dosya yolunda bulabileceğiniz imagefile53.pak dosyasının adını imagefile53-backup.pak şeklinde değiştirerek tekrar dosya doğrulama işlemi yapınız ve imagefile53.pak dosyasının steam üzerinden download yoluyla gelip gelmediğini kontrol ediniz. Call of Duty Advanced Warfare disc read hata düzelmediyse diğer adıma geçiniz.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Call of Duty Advanced Warfare\imagefile53.pak
Kod: [Seç]
D:\Activision\Call of Duty Advanced Warfare\imagefile53.pak
* Steam üzerinden dosya doğrulaması yapmanıza rağmen hatanın devam etmesinin nedeninin cache dosyaları olması ihtimaline karşın aşağıdaki dosya yolunda bulunan httpcache klasörü içerisindeki cache dosyalarını siliniz, bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve tekrar steam dosya doğrulama işlemini uygulayınız.

Kod: [Seç]
C:\Program Files (x86)\Steam\appcache\httpcache
* Oyununuz steam üzerinde kurulu değilse hangi oyun platformunu kullanıyorsanız yukardaki önerilerimi o platform için uygulayınız.

* Oyununuz kutulu ya da internet kaynaklı ise imagefile53.pak dosyasını kaynağınızdan çıkarıp/kopyalayıp oyun yoluna atmayı o da sonuç vermezse oyunu yeniden kurup oynamayı deneyiniz, iyi oyunlar.

Call of Duty Ghosts disc read hatası oyununuza ait dosyalarınızın hatalı olduğuna işaret etmektedir. Bahse konu CoDGhosts disc read (imagefile62, imagefile64 Prologue) error/hatası, oyunun kurulumu sırasında oluşabileceği gibi oyunu farklı kaynaklardan edindiyseniz eksik/hatalı arşivlenmiş olmasından da kaynaklanabilir. Bu ihtimalleri ortadan kaldırmak ve sorunun çözümünü sağlamak için sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulamanızı tavsiye edebilirim.

* Oyunu ve steam uygulamasını kalıcı bir şekilde yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız.

* Oyununuz steam üzerinde kurulu ise dosya doğrulama işlemini yapınız. Steam dosya doğrulaması için oyun kütüphanesinden Call of Duty Ghosts'a sağ klik yaparak özellikleri açınız. ''Yerel Dosyalar'' sekmesinden ''Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula'' butonuna basarak dosyaların kontrol edilmesini ve bozuk olanların otomatik olarak download edilerek düzeltilmesini sağlayınız.

* Sorun hala devam ederse oyunu Steam üzerinden kaldırıp yeniden kurunuz ve hatanın giderilip giderilmediğini kontrol ediniz.

* Bir diğer önemli önerim ise; ister steam üzerinde olsun veya ister steamsiz setup versiyonu olsun, Call of Duty Ghosts'u her zaman için C:\ üzerine yani birincil harddiskinize kurunuz.

* Oyunu farklı bir kaynaktan indirenler yönetici olarak çalıştırmalarına rağmen hatayı çözemezlerse oyunu kaldırıp tekrar kurunuz. Hala bir çözüme kavuşamadıysanız indirdiğiniz oyun bozuk demektir, farklı ve sağlam bir kaynaktan çalışan bir sürümünü indirip deneyiniz, iyi oyunlar.

Kod: [Seç]
Call of Duty Ghosts Fatal Error: "Disk Read Error "Prologue"

Call of Duty Infinite Warfare Disc Read Error

çok teşekkür ederim sırasıyla denicem hepsini

Bölümün sonunda aniden oyun resimdeki hatayı verdi. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Call of Duty Infinite Warfare Fatal Error: Disc Read Error

Call of Duty Infinite Warfare oynarken aldığınız Fatal Error - Disc Read Error: 'eng_patch_shipcrib_moon' hatası büyük ihtimalle oyun dosyalarınızdaki bozukluktan kaynaklanıyor tahminim. Yukarıda verdiğim çözüm önerilerini deneyip sonucunu bildirebilirseniz memnun oılurum, kolay gelsin.

Not: Açmış olduğunuz konu ile benzer başlık olduğundan konuları birleştirdim.

Bölümün sonunda aniden oyun resimdeki hatayı verdi. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir hafta önce yeni Call of Duty Infinite Warfare oyununu aldım. Ancak oyunu çalıştıramıyorum, sistemim de sağlam. Yardım lütfen.
Anakart: Asus Maximus IX Hero. ...
Ram: G.Skill Ripjaws 4 Series DDR4 2400 (32GB) ...
Ekran kartim: Nvidia GeForce GTX 1060. ...
Guc kaynagi: EVGA Supernova 850 watt G2 80 Plus Gold. ...
SDD: Samsung 960 Pro SSD (512GB) ...
 :'(

Infinite warfare oyun , yanlis anlasima olmasin , calistiramayan baska biri varsa yardim pls

Sisteminiz Call of Duty Infinite Warfare Sistem Gereksinimleri'ni yüksek ayarlarda oynatabilecek özelliklere sahip. Aldığınız hata nedir? Hata mesajı veriyor mu? Varsa ekran görüntüsünü verebilir misiniz? İlk tavsiyem oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyiniz.

Merhaba veteran soldier , windows 10 a geçtikten sonra oyunda çeşitli sıkıntılar yaşıyorum daha forumda yeni olduğum için ekran görüntüsünü yükleyemiyorum ama verdiği hata "Disc read error:"Eng_patch_global_core_mp" yardımcı olursanız çok sevinirim  :)

Call of Duty Infinite Warfare'da aldığınız Disc read error: ''Eng_patch_global_core_mp'' hatasının ya dosyadaki bozukluktan ya da dosyaya erişim sıkıntısından kaynaklandığını düşünüyorum.

* Aşağıda belirttiğim konumda bulunan 49 Kb. boyutundaki (Sağ Tık Özellikler > Boyut: 48,9 KB [50.152 bayt], Diskteki boyut: 52,0 KB [53.248 bayt]) eng_patch_global_core_mp.ff dosyasının mevcut olup olmadığını, mevcutsa dosya boyutlarının aynı olup olmadığını kontrol ediniz. eng_patch_global_core_mp.ff dosyası ..\Call of Duty Infinite Warfare\english\ klasöründe mevcut değilse ki oyununuz steam üzerinde sanırım dosya doğrulama işlemi yapınız.

* Daha önceki yorumumda belirttiğim gibi hem Call of Duty Infinite Warfare oyununu hem de steam uygulamasını yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız.
 
Kod: [Seç]
..\Call of Duty Infinite Warfare\english\eng_patch_global_core_mp.ff
* İlaveten; CoDIW "Disc read error:"Eng_patch_global_core_mp" hatası çözümü için videoda çözüm önerisi olarak sunulan ..\Call of Duty Infinite Warfare\english\ klasöründe bulunan aşağıdaki dosyaları silerek denemenizi tavsiye edebilirim.

Kod: [Seç]
eng_global_core_mp.ff
eng_global_mp.ff
eng_patch_global_core_mp.ff
eng_patch_global_mp.ff

Call of Duty Infinite Warfare Disc Read Error: Eng_patch_global_core_mp

https://www.youtube.com/watch?v=Ntaw0SKCZ8Y

Cevabınız için teşekkür ederim :D