Call of Duty Modern Warfare 2 Genel Tavsiyeler

No Avatar

Y@S!N

  • *
  • 170
Call of Duty Modern Warfare 2 Genel Tavsiyeler
« : 09 Nisan 2012, 04:42:08 »
Bu yazımızda sizlere Call of Duty Modern Warfare 2 oynarken dikkat etmeniz gereken hususularla ilgili genel tavsiyelerde bulunacağım arkadaşlar.

* Last Stand perkinin kurbanı olmamak için gereken önlemi alın: Düşmanınız yere düştüğünde gereksiz yere mermi pintiliği yapmayın, ikincil silahınıza geçip her ihtimale karşı bir-iki kere daha ateş edin.

* Dar alanlara girmeden veya köşeleri dönmeden önce mümkünse bir tane flash veya stunbang atın. Eğer nişan imleciniz şekil değiştirirse, diğer tarafta biri vardır ve muhtemelen sersemlemiş demektir.

* Kalkanla gezinen oyuncuları vurmak çoğu zaman oldukça zordur. Üstlerinden zıplayamadığınız için tek çareniz arkalarından dolaşmak, ama sürekli kalkanları ile saldırarak sizi yarı yolda indirebilirler. Bu gibi şeylerle hiç uğraşmayın ve bir adet flashbang sallayın, sersemledikleri zaman da sırtlarından bıçaklayın. Hatta daha da iyisi, kalkanlarına yapışkan semtex atın ve sırıtın.

* Eğer kendinizi birdenbire üç kişinin arasında bulursanız, en yakındakini vurmaya çalışmayın çünkü diğerleri sizi anında indirir. Bunun yerine aynen geriye doğru yürüyerek eğer kaldıysa flashbang veya frag sallayın. Size zaman kazandıracaktır ve AC-130’a iki frag’iniz kalmışken ölmenizi engelleyecektir.

* Eğer düşmanlarla baş edemeyeceğinizi düşünüyor ve gittikçe köşeye sıkışıyorsanız kaçın. Ateş edip onları saklanmaya zorlarken siz de hemen ortamdan topuklayın. Kahramanlık hiçbir işe yaramayacağı gibi en azından erkekliğin onda dokuzunu garantilemiş olursunuz.

* AT-4 ile Pavelow helikopterlerini vurmaya çalıştığınızda, helikopterden füzeyle çarpışması için parçalar atıldığını göreceksiniz (Chaff). AT-4’ü nişan almadan ateşlediğinizde Pavelow’lar bunları kullanamaz.

* Bir arkadaşınızla anlaşın ve yalnızca ikinizin oynayabileceği özel bir maç ayarlayın. Bu şekilde oyundaki tüm haritaları vurulma korkusuyla etrafta koşturmadan rahatça gezebilir ve saklanma noktalarını, sniper mekanlarını rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

* Son olarak, biraz klişe olacak ama, oynadığınızın bir oyun olduğunu unutmayın. Alışma dönemindeyken skor tablosunda aşağılarda gezinmeniz alışılmadık bir şey değil. Çok iyi bir oyuncu olsanız bile bazı günler oynamakta güçlük çekebilirsiniz. Bu gibi şeyleri ne kadar ciddiye alırsanız, her ölümünüzle oyundan aldığınız keyif de o kadar düşer. Keyfini çıkarmaya bakın.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Oyunculara Genel Tavsiyeler